4 Şubat Kanser Günü .

Sağlık

04 Şubat 2014

ekledi.

Yorum Yaz

2584 kez incelendi.

Kanser vakalarının son yıllarda , çok fazla arttığını artık hepimiz biliyoruz . Hakikatende çevremizden de farkedebiliriz bunu. Eskiden tek tük duyduğumuz kanser vakası. Artık bir çok dostumuza yada ailemize  uğrar oldu.

Bende hasta yatağımda yatarken , dışarı çıkamazken göğsümün altında kaburga kemiklerinin üzerinde kayan bir kitle farkettim.  Hemen gittim zar zor doktora.  Yağ kitlesi olduğunu insülin direncine bağlı olabileceğini söyledi. Hemen aklımıza gelen kötü hastalıklar oluyor artık . 

Akciğer kanseri dünyada en fazla görülen kanser türüdür.  Meme kanseri de ondan sonra gelir.  Kansere bağlı ölümlere gelince ilk sıra akciğer kanserindedir. 

Tıp alanında çok sayıda ödül sahibi İngiliz beyin cerrahı Prof. Vini Khurana, cep telefonlarının sigaradan ve  asbestten de daha zararlı olduğunu ve kansere yol açtığını öne sürdü.

Cep telefonu üreticileri akıllısını , akılsınızı üretene kadar radyasyon oranı az olanını üretmesi lazım artık.  Telefon alırken  biz lerde özelliklerinden çok radyasyon oranına bakmamız gerekiyor artık.  Biz almassak onlarda üretemez.

Bu o kadar önemli bir konu ki hükümetin de önlem alması lazım.  Üreticilere radyasyon seviyesini düşürmesini sağlaması gereklidir.

İyi beslenin ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin kansere yakalanmayın diye öneri de bulunuyor doktorlar.  Ama yediğimiz yiyecekler ve soluduğumuz hava temiz değil. Ve bu yüzden bir yığın rahatsızlık ortaya çıkıyor.

Modern hayatın kötü bir getirisi malesef kanser. Cep telefonları, saç kurutma makinaları,  mikro dalga fırını, bilgisayar ve televizyonlar.  Hepsi de zarar veriyor insanlara.

1930 ‘lu yıllarda Otto Warburg kanserin en temel sebebini bulmuştur.  Bu o kadar önemli bir buluştur ki, Otto Warburg’a Nobel ödülü kazandırmıştır.  Bu yüzden her doktor öğrenciliği sırasında Otto Warbur’un buluşunu öğrenir.

Warburg’a göre kanserin bir temel sebebi vardır. Bu da vücudun normal hücrelerinin oksijenli solumununun, oksijensiz – anaerobik- hücre solunumuyla yer değiştirmesidir.  Warburg’un buluşu bize oksijenin hücrelerdeki önemini vurguluyor.

Normal hücreler oksijene ihtiyaç duyarlar. Oysa kanser hücreleri oksijenden kaçınır.  Bu yüzden Hiperbarik oksijen terapisi alternatif kanser tedavisi uygulayan kiliniklerde kullanılan bir yöntemdir.

Warburg’un buluşu bize kanserin bir mayalanma (fermantasyon) süreciyle metabolize olduğudur. 

Vücut, kanseri beslemek için kabasitesinin üzerinde çalışır. Kanser sürekli acıkır. ve kendisini beslemesi için vücuttan talep eder.

Protienlerden yeniden lükoz yapımı işlemiyle, şeker elde edilir. bu şeker kanseri besler. Vücut sonunda, kanser hücresini beslemeye çalışırken kendisi açlık çeker. Kanserin ne sevdiğini bilen hasta , bunları yemekten kaçınır.

Kanser,  pişmiş yiyecekleri sever. Pişirme işlemi, besinlerdeki enzimleri ve vitaminleri yok etmektedir.  Çiğ yiyeceklerde bir sorun yoktur.  Sizde kanseri beslemek istemiyorsanız , onun sevdiği şeyleri tüketmeyin. Onu beslemeyin.

Şeker yerine tatlandırıcılar da çözüm değil onlarında başka ciddi z ararları vardır.  Yapılan araştırmalar bunu göstermiştir.

Kanserden korunmak için neler yapmalı;

 • Asla tatlandırıcı ve tatlandırıcı içeren light yada hafif ibaresi olan yiyecek ve içecek tüketmeyin.
 • Katkı maddelesi ilave edilmiş, paketlenmiş gıdaları yemeyin. Doğal olanları tercih edin .
 • Bol sebze ve meyve tüketin.
 • Un ve Şekerden kaçının. Bu şekilde insülin direncini de yenmiş olursunuz.
 •  D vitamini düzeylerinizi yükseltmek için dengeli bir şekilde güneşlenin. D vitamini alın. Eğzersiz yapın.
 • Alkol kullanmayın
 • İşlenmiş soya ürünü yemeyin.
 • Stresten uzak durun.
 • Yetirince uyuyun.
 • Yeşil ve siyah çay tüketin ama şekersiz.
 • Günde 1/ 2 tatlı kaşığı zerdeçal tozu tüketin.
 • Her gün sarmısak ve soğan tüketmeye özen gösterin.
 • Pastörize sütlenden kullanmayın.  Kilo işi süt bulamıyorsanız. Süt yerine yoğurt, peynir tercih edin.
 • Kefir, yoğurt, turşu , sirke, nar ekşisi, boza gibi faydalı probiyotiklerle beslenin.
 • Tavukların ne olduğu belli değil siz beslemiyorsanız yada gözünüzle görmüyorsanız onlarıda tüketmeyin.
 • Yeterli omega 3 alın. Zeytin yağı ve doğal terayağı ve iç yağı tüketin. Margarin , ayçiçeği ,mısır , soya, pamuk yağlarını kullanmayın.
 • Teflon ve aliminyum tencere kullanmayın. Cam kalaylı bakır, toprak güveç, çelik ve emaye tencere kullanın.

Biz dikkat edeceğiz taktir Allahın. Herkese sağlıklı günler dilerim.

 

 

 

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz