Ameliyatsız İple Yüz Estetiği

estetik-international örümcek ağı tekniği

Güzellik, Sağlık

18 Ekim 2013

ekledi.

209 yorum yazıldı

37556 kez incelendi.

Güzellik sektörü ameliyatsız güzel olmanın peşinde, her gün yeni yeni teknikler , yöntemler bulunmakta. Hepsi de cilt gençleştirme ile alakalı. Amaç cildi çok yaşlandırmadan yaşı ilerletmek. Her yaşta güzel kalabilmek.
Yıllara meydan okumak bütün insanların özellikle kadınların hayalidir. Fakat yaşlanmak kaçınılmaz ve genç kalabilmek içinde ameliyat olmak  gerekir.  Gençleşmek için ameliyatsız yöntemlerden yararlanmak çok müthiş heyecan veriyor insana. Hemde yarım saatlik bir uygulama ile. Üstelik bu yöntemle vücudumuzdaki başka deforme olan yerlerini de onarmak mümkün ise.
Sayılı birkaç estetik hastanesinde yapılan bu yeni yöntem için İstanbul Estetik  international kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur’un “Örümcek Ağı”adını verdiği (“Threadlift” tekniği ) estetikte çığır açan bu yöntemle 7 ila 10 yaş gençleşmek mümkün olabileceğini söylüyor.
Ben bu işi yaptırdım ve kesinlikle memnun kalmadım. Zaten memnun olsaydım da değmiyecek kadar kısa  zaman giden bir cilt iyileşmesi  için bu parayı vermeye  değmez. 275 adet cilt pdo ipleri yapıldı bana .Estetik international da . 
Zamanı tersine çeviren bu muhteşem uygulama hakkında Op . Dr. Bülent Cihantimur şunları anlatıyor;
estetik-international örümcek ağı tekniği

Ameliyatsız İple Yüz Estetiği

Estetik International / Son Tekniklerimiz

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulana bilen bir tekniktir.

Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.
Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması içinUygun Bir Aday mıyım?

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız meme dikleştirme ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.
– Yüzünüzde kırışıklıklar var ise

– Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise

– Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise

– Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise

– Çene altındaki cildiniz sarkıyor ise

– Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız

Ameliyatsız iple Yüz Germe Uygulaması Muayenesi Nasıl Yapılacak?

Estetik ve Plastik Cerrahımız sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarını çekecektir.

Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız.

Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır.
Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor.
Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir.

Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Uygulamanın avantajları:
–  Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması

–  Ağrısız

–  Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanmanız mümkün

–  İpler kendiliğinden çözümlene bilir ve zararsızdır

–  Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder

–  İnce kırışıklıkları giderir

–  Basit ve güvenli

–  Anında iyileşme

–  Lokal anestezi altında uygulanır

–  İz kalmaz

–  İstenirse uygulama tekrarlana bilir

Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan örümcek Ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmediği için ipin etkisinin kaybolması , kısa süre sonra cildin yeniden düşmesi ihtimali de yok. Bu teknikle aynı anda onlarca ip ince ince birbirine işlenerek cilt altında özel bir ağ meydana getiriyor ve bu ağ sayesinde de cildin daha sıkı ve diri görünmesi sağlanıyor.

Bu uygulama yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı lifting etkisi sağlıyor hem de ince kırışıkların giderilmesinde kullanılıyor. Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde , kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle aynı teknik kullanılarak başarılı sonuçlar alınabiliyor.
Hiçbir yan etkisi yoktur

Bazı örnekler dünyadan;

http://youtu.be/CsvohOuhptg

 https://www.youtube.com/watch?v=eyhn74FBtP8
orumcek-agi lift-princess

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 209 yorum yapıldı:

 1. hatice diyor ki:

  ben ankarada yaşıyorum örümce ağı estetiği yapan estetikçiler varmıdır ve nekadar gider yazarsanız memnun olurum

  1. Yelda Kopuz diyor ki:

   Bende araştırmalarım sonucu örümcek ağı estetiğiyle yüz gerdirme yaptırdım dedikleri gbi ameliyat olmuyor yüzünüze iyneleri batırarak yapıyorlar benim kırışıklarım fazla olduğu için local anastezi ile mümkün olmayacağından normal anesteziyle uyutup yaptılar kardeşimin deyişine göre 50 dk sonra ameliyattn çktım şuan 24.gün oldu gözle görülür bir değişiklik yok doktorumun ilgilisi çok güzeldi hafif bi şişlik oluyor 7-8 gün böyle şişmem değilde yüzüm dolgun gözüküyo doktorum Mehmet Reis e sorduğumda bunun doğal olabileciğini ve 1-2 haftada cildin kendini toparlamasıyla daha gergin hale geleceğini belirtmişti gerçektende şuan dediği gibi oldu tek dezavntajı biraz fiyatı yüksek birde bunu yaptırdıktan sonra örümcek ağı kremi diyw bir kremi mutlaka kullanmamı söyledi(fiyatı 250 tl ) kremide kullanıyorum 26 gün sonra kontrole gideceğim tekrar yine sonuçları yazarım doktorum op doktr mehmet reis e estetik internatioanal ankara şubesindeki meltem hanıma da çok teşekkür ediyorum.

   1. Asya diyor ki:

    Geçmiş olsun Mehmet bey çok iyi bir doktor. çok dikkatli çalışıyor daha az morluk oluyor o yüzden. Son 50 ipi ona yaptırmiştım .
    Yaşı ilerlemiş insana yetmez Örümcek ağı. İflas edersiniz maddi anlamdada 400 – 500 ip için. O krem benim yaptırdığım dönemde yoktu. Bende daha farklı besleyici serumlar ve Arnika 15 gün sürekli kullandım. Arnikayı zaten orası satıyordu. Çok şişiyor yüz çok bende öyle oldu. Ve çokk acıyor. Bir ayda düzeldim ben.
    Size gelirsek inşallah beklentinizi karşılar bu uygulama. Ben beklediğimi bulamadığım gibi yüzümün şekli bozuldu simetrisi bozuldu. O yüzden sevmiyorum örümcek ağını sonrası yaşadıklarımı görselimi ben biliyorum. Birkaç ay sonra yine paylaşırsanız görüntünüzü seviniriz. Daha çok yeni çoğu şişden kaynaklı iyileşme sanıyorum .

    1. Yelda Kopuz diyor ki:

     Asyacım sende yaptırmışsın sana birşey sormak istiyorum,etrafımdakiler değişikliğin olduğunu yüzümün daha sıkı olduğunu söylüyorlar 26 gün oldu ben aynaya baktığımda çok değişmiş gibi gelmiyo ama etrafımdaki kişiler değişikliği görüyor bunu belirtiyo hoşuma da gidiyor :) ve değişikliği görüyor sende bu tarz bişeyle karşılaştınmı birde sen kaç yaşında yaptırmıştın bi mahsuru yoksa yazabilirmisin

     1. Asya diyor ki:

      Merhabalar,
      Benim bu konuyla ilgili deneyimin maalesef iyi değil bu tamamen benim deneyi
      mimden kaynaklı. Beklentimi karşılamadı. Yüzün heryerine yapılsaydı belki simetrim bozulmazdı. Çok sayıda ip sadece iki yana yapılınca yanaklarım sarkmış gibi göründü. Ben ilk zamanlarında yaptırdım Bülent bey muayene ücreti bile almıyordu. (Belki şimdi daha farklı cilde tutunan değişik ipler çıktı onlarla yapılırsa az sayıda ip kullanılan sayı önemli ) Her geçen gün yeni teknoloji kadınları gençleştirmek için yarışta. Ben kendi adıma artık Radyo frekans ve Lazer cihazları ve mezoterapi harici hiç birşey yaptırmayacağım artık. Bol bol vitamin enjeksiyonu prp falan.Ben 54 yaşındayım.

 2. hülya arısan diyor ki:

  ben 57 yaşında bir bayanım.yaşım gereği yüzümde sarkma var.ankara dışında yaşadığım için,ücreti hakkında bilgi alıp ona göre gelmek istiyorum.ayrıca etkisinin ne kadar sürdüğünü ,öğrenmek istiyorum.bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar Hülya Hanım, Uzun zaman yüzüne bu işlemi yaptıranları inceledim, izledim. Ve yaptırdım (küçük bir miktarda olsa) Eğer çok paranız varsa gerçekten güzel ve faydalı bir uygulama iki yıl gittiği söyleniyor. Kişiye göre değişim gösterebiliyormuş. Tabi yaşlanma da devam ettiği için. Bence iki yılı geçmez sonuçları.
   35 den sonra iki senede bir sürekli bu işlemi yaptıran 35 de kalır . Yani erken olması çok büyük avantaj. Gelelim size. Bu pdo ipleri tanesi 20tl bir poşet içinde 5 tane var. Yani bir poşeti 100tl. Ama elastikiyetini kaybetmiş bir yüz için 400 ila 500 arasında ip kullanılıyor. Kıl gibi ameliyat ipleri bunlar vücut bir sene içinde ipleri kendi kendine yok ediyor. Ama ip etrafındaki ciltteki iyilik devam ediyor. Benimde tek isteğim sadece ameliyatsız nasıl güzel kalabilirim . Sizin için baya maliyetli olabilecek bir işlem yaş gereği. 400 ip kullanılsa 8000 yapar. Bu işlem sonucunda prp ve scarlet yapılıyor. İşlem sonunda iyileşle çabuklaşsın diye. Bunlarda artı para. 3 seans scarlet ve prp 2500 tl. 10000 mal olur size. Ama bu fiyat ip sayısına göre değişim gösterir.. Ama siz bu fiyatı bilin aşağı yukarı olabilir. 200 yaptırıp , daha sonra ekleme yaptırabilirsiniz. Benim paylaştığım hastanenin Ankarada ve bursada da şubesi vardı bu yazıyı yazdığımda. İnternetten bulabilirsiniz. Ben tamamen kendim için araştırıp yaptırdığım yada yaptırmaya karar verdiğim işlemleri paylaşıyorum. İnandığım ve faydasını gördüğüm şeylerin. Bu işlem için bütçe gerekiyor. Gıdıya yaptırdım. 50 tane ip yapıldı yetmedi . O yüzden mutlu olamadım. en az 300 ip dendi oda bütçeme uymadı. Ama çok param olsa ben bu işi yüzüme yettiği kadar yaptırırdım. artık her yerde yapılmaya başlandı . Daha fazla yaygınlaştıkça ücreti umarım ucuzlar. Herkes yaptırabilir.
   Sevgilerimle.

   1. selma diyor ki:

    örümcek agı estetıkte bu kadar cok ıgne yapılıyor acı olmuyormu?

 3. selma diyor ki:

  örümcek agı estetıkte bu kadar cok ıgne yapılıyor acı olmuyormu?

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar, yüze emla sürülüyor yarım saat bekliyorsunuz. Ve Doktor baya hızlı anlayana kadar bitiyor. Miktar az olunca anlamıyorsun bişey.
   300-400 tane pdo iğne batırılan hastalara ameliyat ortamında yapılıyormuş işlemleri.

   1. havva diyor ki:

    merhabalar,acaba yaptiginiz yer mi iyi degildi ? nereye yaptirdiginizi soylerseniz,hic olmazsa baska bilmeyen insanlar bunlara aldanip gitmez,ve bu bilgiler faydali olur.

    1. Asya diyor ki:

     Merhabalar
     Ben Estetik İnternational da Bülent beye yaptırdım. Ben faydasını görmedim. Kendi adıma konuşuyorum. Memnuniyet varsa onlarında yorumlarını beklerim. Doktor yada hastaneden daha önemlisi örümcek ağının beklenilen etkisinin olmaması yönünde çok paylaşımın olması.

 4. Asya diyor ki:

  Örümcek ağı yaptıracak kişelerin dikkatine.
  Örümcek ağı uygulaması yaptıran bir kişi olarak ;
  Yaşınız 50 yi geçtiyse asla yaptırmayın demiyorum. Ama size çokkkkk pahalıya mal olur diyorum. En az 400 -500 ip yer yüzünüz. Estetik yüz germe fiatını geçiyor. İşlem sonunda kişiye göre değişsede en az 20 gün morarıklık devam ediyor.Bir hafta yüzünüze dokunamıyorsunuz acıyor çünkü. Süresi kısa bu yüzden sıkıntıya değmiyor. 50 yaş ve üzeri başka radikal uygulamalar yapmalı.
  Eğer yaşınız genç ise bu işlemi yapabilirsiniz. En azından hep aynı yaşta kalırsınız ama sürekli yaptırmanız kaydıyla. Yaşınız 30 ile 40 arasında fayda sağlarsınız yaşlanma süreci kısalır. Yine süreklilik olursa . Pahalı bir uygulama genç insanlarda daha az ip gittiği için daha az para tutuyor.
  Tekrar söylüyorum yaş 50 sonrasında bu uygulamayı yaptırmayın. Bazen cilt daha erken yaştada elastikiyetini kaybetmiş olabilir. O zamanda çok zor fayda sağlar milyarlarınız gider sadece. Bu uygulama ileri yaşta çok iple cildi düzeltiyor. Bu yüzden çokkkk paranız varsa yaptırın. 18 ay sonra yenisinizi . çünkü yaşlanma devam etmektedir.

 5. melek diyor ki:

  Merhabalar
  Aciklamaniza Teşekkür ederim. Doğru tespit. 50 yaş üzeri sakın yaptirmayin ilk gunler biraz gerilme oluyor. Sonrasinda hic bir degisim yok. Soruyorsunuz birkac ayi bulur diyorlar. Bekle bekle bisey oldugu yok. Zaten yaptirdiktan sonra kimse ilgilenmiyor. Sikayet etseniz bile kimse size donmuyor. Bulent beyi gormeniz zaten pek mumkun olmuyor. Bazi gunler kampanya oluyor. Bulent bey kampanyadan alinan uygulamalara asla girmiyor. Daha pahali onun uygulamalari. Tabi bunda bizimde payimiz var. Ćok cabuk inaniyoruz. Tabi hergun internet reklamlari tv reklamları inadirıyor bayanları. Kesinlikle hicbir faydasini gormedim. Kisa sureli . Pahali değmez yaptirmaya.

  1. aslı bayraktar diyor ki:

   sakın yaptırmayın ben yaptırdım hiç bir değişiklik yok sadec para tuzağı inanmayın

 6. seval diyor ki:

  kesinlikle yaptırmayın.hele estetık ınternatıonalde bulent cihantemurmudur nedı onda hiç yaptırmayın.tamaıyle insanı kandırıyorlar.
  ortam hıjyen degıl.
  yüzün şeklı bozuluyor.
  yüzde enfeksıyona baglı ıltıhap olmaktadır.

 7. Derin diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar, örümcek ağı yaptırdım 2 gün oldu. Yüzüm çok şişti, yaptıranların şişler ne kadar sürede iniyor ? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Derin Hanım, on gün dokununca bile acıyor. on gün sonrasında her gün biraz azalıyor şişi ve acısı , cilt kendine geliyor benimki 20 gün sürdü. Morarıklık 20 gün sonra gitti. Bünyeden bünyeye fark eder heralde. İnşallah sizinki daha erken düzelir.

 8. nalan diyor ki:

  merhabalar orta yas için bir uygulama cildimize ne kadar erken bakarsak o kadar gec yaşlanır. yaşlanmadan yapmalı kırışmadan bakmalı cilde.

 9. aysegul diyor ki:

  İple yuz gerdirmis birileri varsa lutfen sonucunu burda yazabilir mi?yani memnuniyetlerini veya olumsuz yanlarini,,,,,

 10. nalan diyor ki:

  Merhabalar Ayşegül hn , öncelikle yaşınız önemli. Ben uzundur bu işi araştırıyorum. Çok fazla yaptıranla konuştum 50 yaş sonrasının mutlu olduğunu görmedim çünkü yetecek kadar yaptırılamıyor. Çokkkkk para tutuyor.30tl 1 ip 100 ip 3000 tl tutar buda yetmez. 400 ip rahat gider 50 yaşa, buda 12000 tl tutar bu yüzden mecburen az ip yapılıyor. az gelince ip dolayısıyla mutlu olunmuyor. hep şikayet ediliyor. Yapan yer size bu ay düzelecek öbür ay düzelecek. sonunda yeterli olmadı biraz daha. biraz daha
  Örümcek ağı estetiğini 35 ten sonra yaptırın ki yaşlanma yavaşlasın. Süreklilik gerektiren bir işlem . Belli aralıklarla yaptırın.
  Tekrar ve ısrarla söylüyorum 50 yaş üzeri çok ip gideceği için yüz germe fiatına malolur. sonucunda radikal bir değişim olmuyor. 50 yaş sonrası elastikiyeti yok etmek hiçte kolay değil. Bu yaşa kadar cilt toparlama cilde yatırım yapmadıysanız zaten çok zor bu cildi toplamak .
  35 den sonra düzenli yaptırsanız olduğunuz yaşta kalırsınız. 50 den sonra şemsiye iple askıyı daha mantıklı buluyorum ben.

 11. nalan diyor ki:

  Bende yaptırdım bende 50 üzeri olduğum için memnun kalmadım. 280 ip yetmedi. ve sürekli lazer ve mezoterapi yaptırdım yıllarca cildimi kendi haline hiç bırakmadım. Hep baktım. Bende mi sorun diye bütün yaptıranlarla konuştum. genelde insanlar erken yaşta ciltlerine bakmak akıllarına gelmediği için geç kalıyorlar. O zamanda istenen sonucu alamıyorlar.

  1. Şahide diyor ki:

   nalan aynen öyle, bence 45 inden sonra artık yüz için cerrahi müdahale gerekli, eğer sen bakmadıysan cildine, 45 inde tutupta ameliyatsız estetik yaptırayım dersen olmuyor. 30 ların başında başlayacaksın bakmaya

 12. nalan diyor ki:

  Bu kadar çok iptenmi acaba yüzümün şekli değişti saçımı toplayamıyorum. ben artık bu uygulamayı sevmiyorum. her seferinde yanaklı kişilerde bu işlem zor dedi durdu. başından söylese yanaklar görünmüyormuydu. bu kadar acıya sonucu yeterli değil ve ben artık asla yaptırmam.

 13. arzu diyor ki:

  Bende yaptırdım 10 gün oldu şişlik yeni indi kaç gün şişti morardi insan içine çıkamadım bence deyme z kimse yaptirmasin

 14. cigdem akin diyor ki:

  Ben ucgun unce aadece durt iyne yapildi yapildigi anda fark edildi ama az birazdaha yapdirmam gerkiyo yasim 35 botoks ve dolguda gerkdni suyledi dokdorum bilmiyorum kararsizim

 15. Banu diyor ki:

  Merahaba 46 yasındayım alt yüzde sarkmam var bülent beye örümcek ağı yaptırmayı düşünüyordum ancak bircok yerde okudugum yorumlardan dolayı vazgectim. Bugun sekreteri ile gorustum 300₺ muayene ucreti alıyormuş kendisi ipin tanesine 35₺ fiyat vrdiler en az 3500₺ tutar doktorumuz yanında gereken işlemleri de( prp dolgu vs) yapıyor o zaman 3500 ile 10000 arası rakam çıkar dediler.
  Arkadaşlar alt yüzde yani yanaklarda sarkmaya bir çözüm bulan varsa lütfen yazsın. Ben 4 seans radyofrekans 1 seans BBL yaptırdım ancak bir değişklik goremedim, şu amda tek saens yapılan Ultraskin yani Fokuslu Ultrasonu araştırıyorum. Fokuslu ultrason yaptıran varsa paylaşırsa memnun olurum..

  1. Asya diyor ki:

   Hayır kesinlikle memnun kalmadım. Bir değil iki değil üç değil. Kaç uygulama yaptırdıysam hiçbirinden fayda görmedim. %30 ucuz, kampanya ,kelebek günü diye kandırmaca , hakkıyla yapmıyorlar. Artık eminim ki oraya artık güvenmiyorum. Zamanıma ve parama yazık oldu. Araştırın ön görüşmeden ücret alan hiç bir doktor yoktur. prof bile olsa ön görüşmede ücret talep etmiyolar. Başka bir estetik doktora danışın isterseniz. Önceden talep etmiyordu haklı olarak çok müşteri olunca artık alt kadrosundaki drlara yönlendiriyor. Kaldı ki elde ettiği ün reklam google ve face reklamlarına harcadığı parayla doğru orantılı. Reklamı yap zaten fazlasıyla çıkartır. Ben 3 kez örümcek ağı yaptırdım sağ tarafım hala çukur Bir sene geçti aradan düşünün. 4. kez oradaki başka dr yaptı o daha ıtınalı çalıştı. Daha az morordı ve daha az hırpalandı cildim. Kağıt imzalatıyorlar işlem öncesinde. Şikayet ettiğinizde de bizden kaynaklı bir hata yoktur diyorlar. Yani bişey elde edemedim .Oraya artık asla gitmem.
   Araştırdım ,Ultra skin için alt bölgeye faydalı diyorlar benimde şimdi sırada olan uygulamam bu olacak. Kadıköy Dermatecte düşünüyorum. Müşterisini Para olarak görmeyen bir doktordur Ata bey.

  2. Şahide diyor ki:

   ben geçen sene yaptırdım. örümcek ağı estetiği diye gittiğim yer aslında saçma sapan birşey yaptı yüzüme. sonradan reklamlarla falan aslında bu örümcek ağı estetiğinin bülent cihantimura ait bir estetik olduğunu gördüm. aptal gibi ilk başta araştırmadan yaptırdım ve bir faydasını görmedim açıkçası. geçen günde kuzenimle estetik internationala gittik bülent bey orada yoktu, yurt dışında imiş. başka bir doktor baktı ve para vs de almadılar. son derece ilgililerdi. ordada kontrol için gelen bir hastayla konuştuk, vallahi kadın taş gibiydi, şahane olmuştu. haftaya yaptırıcam ben örümcek ağı estetiğini, yanarım yanarım diğer yere verdiğim paraya

   1. Asya diyor ki:

    yası gençtir o hastanın. ben mennun kalmadım Bülent bey yüzümde iki çukur oluşmasına sebep oldu.Bende oraya yaptırdığım için pişmanım. Mehmet Reis bey onun ekibinden o daha itinalı çalışıyor. Orada yapılan uygulama yine yeniden söylüyorum fayda sağlamadı. ya pdo iplerinde sorun vardı ucuzunu kullandı. çeşitli pdo ipleri varmiş . bende sonrasında başka yerlerden öğrendim. Bir eksiklik var ama nerede çözemedim. Ama görünen köy klavuz istemez. Ben kendimde izledim. you tube de örümcek ağı estetiğini anlatan bir sürü video var. Hepside yabancı. Ben yaptırdığımda Bülent beyin you tube de 1 tane videosu yoktu. çok sonrasında koydular. Nasıl onun icadı oluyo anlamadım?
    Aslında mantık süper her batırılan iğne bile cilt yenilenmesine sebep olur bide içine ip girdiğini düşünürsek faydalı bir uygulama inancıyla yaptırdım. ama yüzün şekli bozuldu. saçımı hala toplayamıyorum. yanlarımda çukur ve yanak altlarında asimetri bozuk.
    Şimdiki düşüncem lazer ve fokuslu ultrason ,mezoterapi, prp gibi işlemler . ama kandırmayacak dürüst bir yer ve yeterli atış sayısıyla yapılan uygulamalar. Umarım ..

    1. Şahide diyor ki:

     nasıl yani mehmet reis ankarada??????

     1. Asya diyor ki:

      Evet maalesef Ankaraya gitmiş , çok iyi bir doktor. Morarma çok az yaşadım onda. Oysa Bülent bey iki kez yaptığında tam bir ay fondoten le kapadım günlerce yüzüme dokunamadım. Rahatsızlık geçirmeden önce İstanbulda görevliydi.

    2. Şahide diyor ki:

     asya çok memnun olan kişiyle konuştum, bülent cihantimur a yaptıracağım, örümcek ağı estetiğini, isim ve patent hakkı bu adamda, diğerleri gibi askılamıyor bu farklı bir teknik. senin şansızlığın olmuş sanırım, geçmiş olsun. arkadaşımla birlikte yaptıracağız bakalım, yazarım sonuçları

     1. Asya diyor ki:

      http://youtu.be/CsvohOuhptg
      Yabancıların böyle çok videosu var. Yani ilk bulan Bülent bey değil. Valla kime yaptırırsanız yaptırın. Benim şanssızlığım yok. Ben cildimi hiç boş bırakan birisi değilim ki mezoterapi prp vs hep sürekli ama mayın tarlası gibi oldu cildim. Facede yorum yaptım sildiler hiç kötü yorum bırakmıyorlar ki. Ben çokkkkk kötü yorum gördüm anında sildiler. Oraya giden önce para ilkesine alışmalı. Modern lüks bir yer o yüzden göz boyanıyor. Bir düşünün niye kötüleyim ben asla böyle haksızlık yapmam. Ki faydasını görsem devam ederim. Ne kastım olabilir ki. Ben kaç kere müracaat ettiysemde bizim suçumuz yok bizden kaynaklanan bir hata yok diyorlar. Oysa durumu kabul etmeleri ve telafi etmeleri gerekir. yada bundan sonrasına demeliler ki bu uygulama 40 yaşına kadar yapılır. ondan sonra fayda sağlamaz. Bunu demeliler. Boşuna para almasınlar. fayda sağlamıyacak uyğulamaları yapmasınlar. Kişiye uygun uygulama yapsınlar. Ben normal bir vatandaşım herhangi bir yere bağlı değilim. Büyük bir heyecanla fayda olacak diye gittim. bir ay geçsin asıl 3 ay sonra belli olacak vs vs oyaladılar. İmzaladığım kağıtlar tarihler mevcut ve herhangi bir yere bağlı değilim. Ben kaç kez dilekçe yazdım. Telefonla anlattım. Bu uygulama genç insanlarda etkilidir. Bunu kabul edip yaşı 45 üstüne yapmasınlar. Boşuna para almak demek. Yüzün şekli bozuluyor çok ipten. Keşke prp mezoterapi kök hücre deneseydim. Yada başka yerde yaptırsaydım bu uygulamayı iplerden olduğunu düşünüyorum ben. iplerin kalitesinden. Valla herkes özgürdür. Nerde isterse yaptırır. Ben eğer bir yere bağlı yada bu işten menfaat sağlamış olsam. Estetik international gibi kötü yorumlara asla izin vermezdim. siler siler kendime göre olanları yayınlarım. Ama kim ne yaşadıysa paylaşmalı. Zaten ben hep diyorum erken yaşlarda yapılan örümcek ağının cilde faydası ilersi için var yaşlanmayı geciktirir.

     2. Şahide diyor ki:

      iyide bu videonun tarihine baksana, 2013 ben ilk bülent cihantimurdan duydum valla asya, annemin bir arakadaşı 2011 yılında ilk yaptırdı bülent cihantimur teknik hem ilk olmasa adam altın bistürü ödülü alır mı yahu…. hem örümcek ağı estetiği bilimsel yayın olarak da yayınlandı, dünya adamı onaylıyor bir sen onaylamıyorsun:=)))

     3. Asya diyor ki:

      Elimde yaptırdığım örümcek ağısayısı var yüzümün simetrisi değişti 1 yıl saçlarımı toplamadım sürekli yanlara yaptı yanaklarıma yapmadı yanaklarım sarkık göründü. Ben sadece boyuna gittim ama bir türlü boyuna yapmadı. Şimdi geçti etkisi Çok şükür artık saçımı topluyorum. Ne ödülü alırsa alsın bana yaptığı uygulamanın başarısını ben gördüm. Örümcek ağından memnun değilim hastalarına vermediği değerden de memnun olmadım ve gitmiyorum. Şu an bedava uygulama verse asla almam. Bu benim en doğal hakkım. Yaptığının arkasında durmadı durmuyor.

     4. cansu diyor ki:

      Merhaba bende gayet memnun kladım demekkı herkeste farklı etkısı oluyor yanı ztn bırden hepsını yappmak gerkmıyro yaasv yavas olur bu tarz seyler ufak ufa degısıklerle baslar hepsı sonradan degısır kı ztn 18 yasına donusmeyı mı beklıyrosunuz onu anlamaıdm bena cıkcası…. bu tarz ıslermler hep bıraz zamanı greıye almak ve durdurmak amcalıdır tamamne gecn kızlık yılarınza ztn mantıken donemzsınzı kı bıraz dıkaktlı dusunmek gerek bence ..

     5. Asya diyor ki:

      25-50 tane ip yaptırdıysanız yan etki olmaz.bANA 275 ip yapıldı ve yüzün şekli bozuldu yanlarda çukurlar oldu. saçımı toplayamaz oldum yaşınız genç ise zaten bu işlem yatırımdır. Ben 18 yaşa dönmek istemiyorum öyle olsamaya çalışsam ameliyat olurum kökten hallederim. Zannettiğiniz gibi bilinçsiz birisi değilim Lütfen iyi okuyun bu yazdığımı AMELİYATSIZ İPLE ESTETİK 50 YAŞTAN SONRA YAPILMAMALI DAHA FARKLI UYGULAMALAR YAPILMALI YADA ÇOK YAPILMAMALI. YADA BELKİDE BENDEKİ DOKTORUN O ÜNLÜ DOKTORUN UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİR SORUNDU. VE BEN KENDİMİ BİLİYORUM GEÇSİN ÇABUK ETKİSİ DİYE BEKLEDİM. İNSAN YAPTIRDIĞI UYGULAMA GEÇSİN DİYE BEKLERMİ .
      Bir yerde denemek için inancımı yitirdim. başka bir drda deneyimce paylaşırım. sırf merakımdan denemek istiyorum acaba kullanılan iplerdemi sorun vardı diye.

    3. nuray diyor ki:

     Asya hn.sayet Istanbul da yasiyorsaniz size siddetle tavsiye edecegim bir yer var..Gozunuz kapali guvenebilirsiniz..Ben cildimle ilgili cok yer arastirdim cunku bu tur klinikler maddi ve manevi suistimale cok aciklar..Istanbul Levent’teki Aysegül Saltat’in yeri..Internete adini yazin ve orada ozellikle dr.Ömür Tekeli hn. ile gorusun..Sevgiler

     1. Asya diyor ki:

      Teşekkür ederim ziyaret edeceğim müsait olduğumda mutlaka.

    4. Aslı diyor ki:

     Asya hanım tecrübelerinizi dürüstçe ve içtenlikle aktardığınız için çok teşekkür ederim. Bir ara bende düşünmüştüm örümcek ağı tedavisini. Ama mantığıma hiç yatmıyordu. Buradan size ve tecrübelerini samimi aktaran tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Şahsi fikrim ise en iyi çözümün estetik ameliyatla yüz germe olduğudur.

     1. Asya diyor ki:

      Merhabalar
      Ben de size teşekkür ediyorum size. Estetik yüz germe yaptıran birkaç kişiyi gördüm yakından çok belirgin toplanamamıştı. Bu yüzden yüz germe de çok yaşlanmadan mı yapılsa ? Bilemedim. Hiç sıcak bakamıyorum ameliyata. Eğer ameliyat olabilirsem tek göğüslerimi küçültmeyi düşünüyorum biraz cesaretlenebilirsem
      Güzel günler;)

  3. Şahide diyor ki:

   ultra skin dediğiniz şey ultraterapi mi? ayrıca tüm başarılı estetik cerrahlar muayene parası alır, mümkün değil yani, o zaman düşünsenize herkes gitsin muayene olsun yaptırsın. bence alınmalı da zaten, bu şekilde önüne gelen muayene olmasını engelliyorlar, mecburlar yani. ama mesela estetik international da sadece bülent bey muayene için para alıyor, diğer dr ler para almıyor

   1. Asya diyor ki:

    Ultra skin için kimi dr fokuslu ultrason, kimi dr da ultherapy diyor. Aslında işin gerçeğini öğrenemedim Bülent bey de önceleri ön görüşmeden para almıyordu. Ne zaman reklamlar tv programı ondan sonra almaya basladı. Ben oraya başladığımda ücretsiz muayene olmuştum. Prof dr Ahmet Karacalar ile birçok dr la tlf konuştum ön görüşme ücretsiz diyorlar. Hepside dalında başarılı doktorlardı. Bazıları alıyor diyebiliriz bence. ön görüşmede yönlendiriyor. şu yapılmalı , şu yapılmalı diye. Bence ücretsiz olmalı zaten sonrasında kazanacak dr.

    1. Şahide diyor ki:

     Asya ben uzun süre amerika da yaşadım ve bütün cerrahlar muayene parası alırlar, tr de emeğe saygı olmadığı için maalesef alınmıyor.

     1. Asya diyor ki:

      Cerrahlar alır tabiki Başka hastalıklarda. . Estetikte önce planlanır, yapılacaklar kararlaştırılır ve ben kaç yere gittiysem kimle görüştüysem hiç kimse öngörüşmeden ücret almadı. Bu emeğe saygısızlık değilki. Dişçilerde almaz planlaması yapar diş tedavisine başlar .

     2. Şahide diyor ki:

      türkiye garip bir ülke, zorlanıyorum bazen buranın gidişatına, bence tatamen emeğe saygısızlık, zaman ayırıyor sana, fikir veriyor, olur mu öyle şey ben cerrah olsam ben de isterdim vallahi muayene parası

  4. suzan diyor ki:

   benim japonyadan gelen bir yüz bandajım var ve bunu her gece yatarken yada gün içerisinde bir kaç saat takıyorum inanılmaz bir değişim oldu .çok faydasını gördüm adete 10 yaş gençleştirdi beni .çok beğendiğim için japonya dan 10 tane daha getirttim ve bir sitede satışa çıkarttım.rağbet olursa daha getiricem.diğer yöntemlerden hem çok daha ucuz hemde hiçbir yan tesiri yok. sadece yüzün sakıklığını geri itiyor ve çene kontürünü çene altını ( gıdıyı ) mükemmel düzeltiyor.

   1. Asya diyor ki:

    Bende duydum bu bandajı ama kullana na rastlamadım. Sizin gibi kullanan varsa yan etkisiz bir uygulama.

   2. Asya diyor ki:

    Estetik yüz germede kullanılan bir bandaj gibi bir şey sanırsam. İnternette satan yer bulamadım ben. Siz kendi sitenizde mi satıyorsunuz. Paylaşın dilerseniz.

   3. elina diyor ki:

    merba bende japon bantini neten gormuştum lutfen bana ariyan bitane almam lazim yuzumu yaptirdim dolandirçi doktora denk geldim çok sarkma ayneye bakamiyiom 05313373995 çok sevirnirim şimdeden teşekurler

    1. Asya diyor ki:

     Merhabalar bende o bandtan arıyorum. Uyurken takmak çok mantıklı. Bulursam ararım sizi.

   4. ilknur çetin diyor ki:

    maskeden hala satıyor musunuz ? ben de almak isterim. saygılar

    1. Asya diyor ki:

     Merhabalar. Burada satılık bir şey yok. Sadece deneyimlemizi paylaşıyoruz.

   5. Yasemin diyor ki:

    Bandajı nerede sattığınızı öğrenebilirmiyim

    1. Asya diyor ki:

     Hangi Bandaj ?

 16. leyla diyor ki:

  merhaba arkadasşlar ben şimdi ytorumlara falan baktımda yani cok ilginc bende baya memenun kaldım ilgiden hijyenli ortamdan ve doktorların alaksında sonuc da gayet iyi ztn bence anadan dogma gibi bir duurm söz konusu olmaz ki bence mesela daha oncede ben prp falan yaptırım yanı bu degişimi ztn siz anlayabilriisniz gayette istanbuldaki subedne memnun kaldım otelın altındaki şube ayrıca cilt bakımlarıda oldukca iyidir lazere gitmedim fakat lazere halamlar gidiyor diger kurumlara göre daha iyi sonuc aldıkalırn soyledıler lazede sıkıntı cnk ben baska yere gidiyordum sureklı eleman degişikligi soz konsu oldugu için baya sinir olmustum ama burada oyle degıl sabıt ve tecrubeli elemanlar var :))

 17. nalan diyor ki:

  ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİNİN ETKİLERİ GEÇMEYE BAŞLADI ÇOK ŞÜKÜR. 18 AY OLDU İLK YAPILIŞTAN BERİ . İNANIN YÜZÜN ŞEKLİ YENİ YENİ DÜZELMEYE BAŞLADI. ELASTİKİYET KAYBINA RAZIYIM ŞU AN. ONU BİR ŞEKİLDE CANLANDIRABİLİRİM. ÖRÜMCEK AĞI NA VERDİĞİM PARAYLA ŞEMSİYE ASKI YAPTIRABİLİRDİM :( ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİNİ BİR DAHA ASLA YAPTIRMAM. CİLDİM DEKİ ÇUKURLUKLAR YANLARDA HALA VAR AZALDI AMA. BUNDAN SONRA LAZER, ULTRASON, PRP, KÖK HÜCRE, MEZOTERAPİ VE BELKİ ŞEMSİYE ASKI YAPTIRABİLİRİM. AMA ARTIK BÜLENT BEYE VE ONUN HASTANESİNE GİTMEM. iŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA SONUÇ ALINMAYIP BEN MEMNUN OLMAYINCA. SİZİN YÜZÜNÜZ YANAKLI O YÜZDEN OLMUYOR DEDİ DURDU. YANAKLARIM HEP VARDI BAŞTAN SÖYLESENE MİLYARLARI ALANA KADAR. SİZ YANAKLISINIZ SİZİNKİ ZOR DESEYDİNİZ. BENDE SİZİN BENİ KANDIRDIĞINIZI DÜŞÜNMESEYDİM. KEŞKE FAYDA SAĞLASAYDIM İLK YAPTIRDIĞIM GİBİ HEVESLE VE UMUTLA TEKRAR YAPTIRSAYDIM. BANA GEREKLİ OLANI DEĞİL, KENDİ TRENDLERİNİ UYGULUYORLAR. OYSA MEDİKAL ESTETİKTE KİŞİYE ÖZEL PLANLANMALI. BUNDAN SONRA BİR SÜRE ARA VERMELİYİM. ÇOK İYİ ARAŞTIRIP GÜVENİLECEK ,BİZİ PARA OLARAK GÖRMEYEN DOKTOR BULMALIYIM. SONUCUNU YİNE PAYLAŞICAM. AMA CİDDİ GİDEN ZAMANIMA, PARAMA İLK KEZ ACIDIM. OYSA BEN CİLDİME YAPTIĞIM YATIRIMA ASLA ACIMAM.
  2013 ÜN EYLÜLÜNDE BAŞLADIM , 2014 ÜN SONUNA KADAR İŞLEM 3 AYDA , 4 AYDA BİR YAPTIRDIM. ŞU AN 2015 İN 3 AYI SAYSAK. YAKLAŞIK ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ ÜSTELİK ÜZERİNE BOTOKS VE FOKUSLU ULTRASONLADA DESTEKLEDİĞİM HALDE 18 AY GİDİYOR. ÖMRÜ 18 AY DEĞERSE, YAPTIRIN BU KADAR BÜYÜK PARALARA.

  1. Seniz diyor ki:

   nedense siz bana pek inandırıcı gelmediniz….bu örümcek ağı zaten tek seansta yapılan bir işlem, ne diye size birkaç seans yapılsın ki….

   1. Asya diyor ki:

    Para için para. sizi inandırmak zorunda değilim ki. Bir daha söylüyorum 4 seferde yapıldı. Ben bunları yaşadım. Ben normal vatandaşım. Niye yalan söyleyim. Prp. ultra toner 2 kez, örümcek ağı 4 kez, kayıtları mevcut. Asıl siz inandırıcı değilsiniz. İnanmassanız sayfayı kapatır gidersiniz. Ama sizinde bu işten menfaatiniz varki ??

 18. esra diyor ki:

  2yil önce göz kapagi altinda olusan sislikten dolayi ameliyat oldum o parçayi aldilar ve simdi orada bosluk olustu tam gozun altinda ve gozun bitis hizasinda kemik ustunde bir bosluk iz gibi bisey var alttan dolmasi orayi normal gosterir.Yüzün genelindede kolagen kaybindan dolayi sarkma var r ne kadar uyusamda yuzdeki o yorgun ifadeyi silemiorm yasim 38 sizden ögrendigim bilgilerle dr.mehmer reis bey e itinali bir sekilde örümcek agi tedavimi yaptiricam ameliyat izinden kalan o bosluga ne yaptirmaliyim önerilerinizi yazarmisniz.Cok arastirdim ama bisey enjekte ettirmekten korkuyorum.

  1. Asya diyor ki:

   Çok geçmiş olsun . Yüzdeki boşlukları doldurmak için dolgu yaptırmak gerekir. Cildi ne kadar canlandırırsanız canlandırın. Eksilen bir maddenin yerini dolduramazsınız. Bu yüzden dolgu uygulanır. Şimdiki dolgular çok doğal ve güzel. Göz altı için ışık dolgusu ve bio expander dolgu göz altınada uygulanabilir özellikte. Bir doktora muayene olun ve hangisi sizin için daha uygun zaten o karar verecektir. Mehmet Bey Ankaraya gitmiş . İtinalı bir doktordu kendisi. Şimdi artık dermo kozmetik uzmanları çok fazla. Ben şuan Dermatec kadıköye gidiyorum. Örümcek ağı yapmıyor. Zaten bende örümcek ağına inancımı kaybettim. Ona o kadar para verene kadar ultherapy yada ultra skın uygulatacağım hiç olmazsa iğne batma sancı , şişlik olmaz. Yaptırdığımda mutlaka paylaşacağım. Dr. Ata Nejat Ertek ten memnunum. Dermatec in önemli de bir özelliği vardır. Siz oraya kendiniz birşeyler yaptırmaya gidersiniz. İtinayla uygularlar ama size paket satma krem satma derdinde olmayan bir yerdir.

 19. Sanem diyor ki:

  Ben örümcek ağını aralık ayında yaptırdım 50 ip atıldı yaşım 35 iki hafta sonra yaratığa döndüm .yaptırma amacım daha canlı bir cilt içindi ama şimdi nasıl kurtulurum diye çare arıyorum yüz simetrim bozuldu sol yanağım şiş sağ kaşım üstte ve çene ovalim bozuk bildiğiniz yamuldum . Düzelmesi için bir çok plastik cerrahla görüştüm ama düzeltemiyorlar en son bülent cihantimurdan randevu alıp kozyatağındaki estetik international’a gittim 300 iple işlemin tekrarını yapıp düzeltebileceklerini söylediler .ama çok korkuyorum ve çok kararsızım böyle kalmak da istemiyorum kendime güvenimi kaybettim ve her sabah aynayla karşılaştığımda deliriyorum ! Yanaklarım aşagı sarktı ve güzel bi yüzüm varken 10 yaş yaşlandım. Bu işlem yanliş yapıldığında malesef sonuç çok yıpratıcı! Konuşurken agzım sola kayıyor felç geçirmişim gibi ! Nerdeyse 15.000’e malolacak tekrar yaptırmak sonuçtan emin olsam kendi psikolojim için daha fazlasını bile kredi çekip yaptırırım :( bana bu konuda tavsiyesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

  1. Asya diyor ki:

   Örümcek agının etkisi geçiyor 1 sene sonra. Bu arada Lazerle cilt canlandırmalar deneyebilirsiniz. Hiç olmazsa morarma yok simetri kaybı yok. zarar yok. Ultherpy, Ultra skin , fraksiyonel lazer vs. yaptırın iyi bir doktora. Ben Estetik internationalde yaptırdım tam bir senedir saçlarımı toplayamıyorum yamuldu yüz. çukurlar oluştu yanlarda. doktor iyi seçilmeli. bende iyi dr arayışındayım. Ama orumcek agı asla yaptırmam birdaha. Örümcek ağı estetiğinin sonucu cabuk geçsin diye . İstanbul estetik internationalde ultherapy diye ultra toner cihazı ile yuz genclestirme yaptırdım . oda fayda saglamadı. zaten kampanya ucuz diye atış sayısını az attılar heralde. Çok şikayet dilekçesi doldurdum , tlfla aradım ama nafile. hata yooktur dediler zaten kağıt imzalatıyorlar itiraz edemiyorsunuz. olmadıklarını söylediler prof Ahmet Karacalar için çok güzel yorumlar var internette. Ben aradım avrupa yakasında muayenehanesi.

   1. uzy diyor ki:

    Asya hanım çok haklı , bende bir ay morluklarla dolaştım , hijyen e dikkat edilmediği için ateşim çıktı , evet biraz gerginlikler var ama memnuniyetim 100 üzerinden 40.
    değermii bence degmezmis , çekilen sıkıntıya , verilen para ya göre yeterli değil , sağ şakağımda bağlantı noktası hâlâ dışarıya doğru çıkıntı , üzerini yara bantı ile koruyorum, çarpınca canım acıyor

 20. ozge diyor ki:

  Meraba ben 25 yaşındayım. Tahmin edeceğiniz gbi yaşa bağlı ya da sigaradan değil ama genetik olaeak dudak üstü kırışıklıklarım var ve çok ciddi ruh sağlığımı etkiliyo konuşmak istemiyorum çoğu zaman. Bu yöntemi uygulamak gerektiğini söyledi bi doktor üç sağa üç sola koyacakmis. hyaluronik asit dolgusu yöntemi de var ama ip daha uzun süre etkili ve daha uygun fiyatli. Sizce ne yapmalıyım?

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar , Bana göre yaşınız itibariyle ne yapılsa faydalı olur ileriye dönük yatırımdır. ikiside faydalıdır.

 21. esra diyor ki:

  Daha öncede yazmistim göz altimda ameliyat sonrasi olusan çukurlugu doldurma adina ve o ara örümcek agi yaptirmak istiyordum son yazdigimdan beri çok arastirdim ve degmeyecegine karar verip vaz geçtim zira ben orta yüz germe ameliyati yaptirmis ve çok aci çekmis bir sene insan içine çikamamis biri olarak gözüm tekrar aci çekmeye korktu ,eskiden korkusuzdum ama son ameliyatimdan sonra artik korku nedir biliyorum hatta kabus desek daha dogru.Su ansa son bir senedir aninda yaslani verdim yanaklar düstü gidi var burun yanlari cöküyor göz altlari indi asagiya cilt çok kuru vs…Sonuç olarak sertap erenerin tedavisinden yaptirma karari aldim KÖK HÜCRE.En azindan iyilestirici özelligi var ama su bozulmaya baslayan cene ovalini düzeltirmi? Yüzüm ufacikdi simdi uzadi ve kare görünümünde…

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar geçmiş olsun esra hanım , Ameliyata pek sıcak bakamıyorum şuan için o kadar gelişmiş cihazlar çıktıki. Tabiki herşeyin bir bedeli var bu tip uygulamalırında bedeli biraz yüksek. Ama sabırla sırayla yaptırmak gerekir. Kök hücre hiç yan etkisi olmayan ve kesinlikle cildi gençleştiren bir uygulama. Ama biraz pahalı. Gereksiz şeyler yaptırana kadar bunu yaptırayım diye bende düşündüm ama sorduğumda çok yüksek ücret söylediler. Mecburen prp ile yetindim. Prp de düzenli yapıldığında kür olarak yapıldığında çok faydalı bir uygulama. Örümcek ağına verilen para ile kök hücre tedavisi yaptırılabilir boşa harcamamak lazım parayı. Bir uygulama daha duydum yeni bu uygulama tek seans yapılıyor ve gıdı toparlamaya endeksli bir uygulama. Sayılı yerde var ve fda onaylı bir cihaz. Thermılift Gençlik Isısı acısız ameliyatsız şekilde çene altını toparlayan bir uygulama olduğunu iddali bir şekilde söylüyorlar. Yapıldıktan bir sene sonraya kadar ciltte iyileşme sağlayan en gelişmiş cihaz olduğunu söylüyorlar. İstanbul Anadolu yakasında Dr Hüseyin Tırman bide Dr Arda Katırcıoğlu yapıyormuş . Bunuda araştırın çok iddialı konuşuyor. Ücretini öğrenemedim daha.
   Bide Ultherapy , ultra skin , franksiyonel lazerler var. Hiç olmassa canınız yanmadan gençleştiriyor cildi.

 22. Mina diyor ki:

  Merhabalar,
  Ben BÜLENT Bey’e 2 hafta önce örümcek ağının ilk seansını yaptırdım. Yüzüm şişti ve morluklar halen devam ediyor. ASLI Hn ın Yazmış olduklarını okuyunca birkez daha pişman oldum, keşke kim yaptırmasaydım :( öncelikle BÜLENT bey son derece soğuk, ilgisiz bir doktor…kendisi konuşmuyor bile, asistanı önceden bilgi veriyor, muayene olmak istiyorsan 300 tl ödememi istiyor, kasaya gidiyorsunuz ve ödeme yaptıktan sonra doktor yanınıza gelip kerhen muayene ediyor. 100 iplik uygun mu diye bana sordu, tamam dedim. Ve uygulama için buz gibi bir odada yüzüme ağrı kesici sürüp beklettiler. Doktor bey gelip hızlıca tak tak iğneleri sokup gitti. Sonuç tüm yanaklarım morardı.. Daha önce dolgu Botox prp yaptırmış olan ben böylesine bir muamele ile karşılaşmadım.
  2. Seansı yaptırmak istemiyorum ama param yanacak, 3500 tl tahsil ettiler… Gerçektende ticarethane… Kesinlikle tavsiye etmiyorum… Bu arada yaşım 45, 35 Yaşından beri cildime iyi bakıyorum, bunu korumaktı amacım… Ama şu anda kendimi dolandırılmış hissediyorum :( birileri dur demeli …

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Mine hanım. Başlamışsınız bir işe öncelikle onu bitirin. İnşallah size faydası olur. Ben yarım bırakmamak için sonuna kadar devam ettim. Bana hiç faydası olmadı. Verilen paraya değmeyecek uygulama diye düşünüyorum artık. Aslında her uygulamanın cilde faydası vardır. Hiç faydası olmasa bile iğne giriyor cilde ya içine ip giriyor cilt orada yara var var diye deriyi onarmak için hemen harekete geçer. Bu sayede bile fayda sağlanır.
   Bende Bülent beye yaptırdım. Ben yaptırdığımda böyle değildi. Ben parasız muayene oldum mesela. Sonralarda bu kadar yoğun yayınlanan googlede reklama bağlı yoğun ilgi ve talepten dolayı oda muayeneden ücret alır olmuş. Hiç kötü düşünmeyin bu işlemin sonucunu bekleyin ve bizimle paylaşın. Ama size katılıyorum kesinlikle Ticarethane gibi olmuş estetik sektörü.:( Güvenecek bir doktor arayışım hala sürmekte. Ben Bülent beyin hastanesine şikayet dilekçesi , formlar vs. hepsini yaptım ama hiçbir şekilde birşey elde edemedim. İlgilenmediler kesinlikle. Arayanlar bizden kaynaklı sorun yoktur dediler. Çünkü işlem öncesi imza veriyorsunuz. Yapacak bişey kalmıyor bu yüzden.

  2. esra diyor ki:

   tek para kaybi olsa amenna der geçeriz ama o güvenin sarsilmasi hiç bir doktora güvenememek ,paranla rezil olmak, aci çekmek neticenin kötü olmasi, pismanlik, beraberinde gelen morel bozuklugu çok yipratici bir süreç bana kalirsa bir daha yüzünüze ayni doktora dokundurmayin iyilessin baska çare bulursunuz nebilim kök hücre olur yada yüz yogasi olur daha makul acisiz yöntemler yani geçmis olsun buarada…

   1. Asya diyor ki:

    Sağolun Esra hanım:)

   2. Mina diyor ki:

    Teşekkür ederim Esra hanım, sağlıklı günler

 23. Mina diyor ki:

  Öncelikle kusurabakmayın Asya hanım, Aslı olarak yazmışım.
  2. Seansı yaptırmak istemiyorum çünkü aynı morluk ve şişliklere birkez daha katlanamam.
  Paramın yarısını almak için ise hukuki olarak ne yapmam gerekiyor ise onu yapacağım. Çünkü uygulamanın Devamını henüz yaptırmadım, yaptırmama Hakkımı kullanacağım. Gelişmelerden haberdar ediyor olacağım. Mail ile dilekçe istediler, komitede değerlendireceklermiş, ben de avukatıma vermek üzere imzaladığım dokümanları istedim. Tüketici haklarımız var ve sonuna kadar Hakkımı arayacağım. Sağlıklı günler dilerim

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalarr
   Aynı prosedürü bende uyguladım. Dilekçeyi yazılı olarak verdim. Komiteleri toplanmış ve kendilerinden kaynaklı bir hata olmadığını bildirdiler. Bazı kişiler tedaviye cevap vermeyebilirmiş. Ben Avukatla falan uğraşamadım ama zaten imzalatmiş bana kabul etmişim. Orda yazıyor. Yani asla haklı çıkamazsınız. Keşke olabilse. Kendim gibi sevinirim. Gelişmeleri bekliyor olacağım. Ben telefon ve dilekçe çok aradım uğraştım. Şuan gel bedava yapalım dese aslaaaaa yaptırmam. Kesinlikle işe yaramadı yuzumün şekli değişmişti. yeni yeni toplanıyor. Daha çok geleyim diye her gittiğimde yanlara yaptılar. yanak kısmıma yapmadıkları için. Şekil bozuldu. Amaç birdaha gel 100 ip yapalım. sonrakşnde yetmedi 50 daha daha daha böyle kandırıldım bende ama yarı bırakmadım ama yuzumde kare bişey oldu. Yanlardada çukurlar oldu. Sizede sağlıklar dilerim.

 24. melek diyor ki:

  Ankara dışında kayseri gibi şehirlerde gidebilecegimiz doktorlar var mı acaba

  1. Asya diyor ki:

   Çok değerli doktorlar vardır elbette ama ben bilmiyorum

 25. Funda diyor ki:

  Merhaba ,

  Örümcek ağı yaptırmayı düşünüyordum çok araştırdım , simetri bozulmasının çok yaygın olduğunu okudum o sebeple vaz geçtim. Bülent Bey’in çok eski hastalarından biriyim , artan şube sayısı sebebiyle ne yazık ki hastaları ile eskisi gibi ilgilenemiyor . En son yaptırdığım dolgu ve botoxtan memnun kalmadığım için farklı bir merkez ve doktor denemeye karar verdim. Universal’den Ali Tuncer’e iple asma yaptıracağım. Uygulama yapılmış 1-2 hastanın resimlerini gördüm oldukça etkiliydi ama herkeste farklı sonuçlar oluşabiliyor . Açıkçası çok endişeliyim. Yüzüm bozulur mu , çok şişer mi , morarma olur mu diye düşünmekten neredeyse vaz geçeceğim. Örümcek ağı gibi çok ipli değil sadece her iki tarafa 3 er iple asma yapacak . Bu sistemi daha önce deneyen var mı? Varsa fikirlerini almaktan büyük memnuniyet duyarım. Öğle arası operasyonu , işlem sonrası hemen işe dönebilir diye yazıyor ama aynı zamanda mimikler 3 hafta sonra yapılabiliyor diye yazmışlar tanıtıma. Yaptıran varsa yazarsa çok sevinirim.

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar.
   Simetri bozulmasını ben yaşadım maalesef. Bülent bey yaptı örümcek ağını. Söylediğiniz gibi adı büyüdükçe insana verilen değerde düştü.Bende bıraktım artık para olarak görüyor hastasını. Bide ben çok mücadele ettim beni dinleyin benim yüzümde yaptığınız uygulama böyle oldu hiç faydasını göremedim Saçlarımı toplayamıyorum diye. Hiç birşey elde edemedim. Face sayfasından yorumlarda yazdım bana dönün şikayetim var. Dönmediler dönmedikleri gibi yorumları sildiler. Şu an bana yorum yaptırmıyorlar facede. Hep ıyı yorum var. oysa insanların sorunlarıda olacak ama çözmeliler. İş bitirici olsalar çok daha saygın olacaklar oysa. Şu an bedava yapıyorum dese güvenmiyorum. Kesinlikle bıraktım Bülent beyi.
   Sizin dediginiz doktorun yaptığı uygulamayı tv de seyrettim sonucu güzeldi. Bende yakından takip ediyorum, Fiatı ne acaba biliyormusunuz.? Universal hastanemi?

 26. esra diyor ki:

  Bende yanak asma islemi yaptirmak istiyorum en cabuk cevap veren islem o gibi suan ama… bir iplik türü var balik kilçigi seklinde iyi tutuyor yanaklari yukari çekiyor toparliyor ama o tam bir iskence aletine benziyor takildigi yerdeki dokuya zarar vermezmi öyle disli bir ip doku zararida geri dönusumu zor bir süreç biraz ürküyorum yoksa ayni teknigi baska bir doktor yanlamasina klasik ameliyat ipligi ile yapiyor yanak üstlerine bilemiyorum hangisi iyi??:s

  1. Asya diyor ki:

   İkiside Farklı işlem Esra hanım. Biri şemsiye askı. Birisi örümcek ağı. Açıkçaası örümcek ağından fayda sağlayamadım. Öbürünü denemedim. Bende araştırıyorum şemsiye askıyı biraz pahalı geldi ve çok az doktor yapıyor .

 27. arzu diyor ki:

  Ben yaptirali dört ay oldu hala şiş küçük yüzlü bayanlar yaptirsin bence birde yapildigi gün çok aci vardı şişti morardi balon oldum patlamaya hazır ne makyajı ne bişey sabaha kadar uyumadim agridan medyanın yalanı gerilme az oldu ama eski halle degil yani daha büyük yüzle geziyorsunuz süresi çabuk biter inşallah

  1. Asya diyor ki:

   Geçmiş olsun Arzu hn . Yüzün şekli değişiyor evet. Bende çabuk geçsin diye bekledim. Geçiyor çokk şükür.

 28. Nurhan diyor ki:

  Merhaba hanimlar Bursada yasiyorum botoxs yaptirmak istiyorum . Tavsiye edebileceginiz bir dr ismi varsa yazarsaniz ck sevinirim Tesekkurler

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Bursayı bilmiyorum ben . Bilen varsa?

 29. sedef diyor ki:

  yorum yazan herkese çok çok çok teşekkürler.bu hafta sonu yaptıracaktım.kesinlikle vazgeçtim arkadaşlar.duyarlığınız için içtenlikle teşekkürler

  1. Asya diyor ki:

   merhabalar, Ulthrapy, ultra skın, saten yüz germe vb gibi radyo frekans ve ultrasanun birlikte olduğu cihazlarla uygulama yaptırın. Cildin en alt katmanından başlar iyileşme.

 30. Sanem diyor ki:

  Prp ve VShape ile cildimi düzelttim .herkese oneririm.6 Ay izdirap gibi gecti inanin .orumcek agi teknigi kesinlikle ticari amacla yapilan cilde ciddi zarar veren bir yontem .ipler agir geliyor ve cilt altindaki yaglar eriyor.agzim sola kayarak konustum aylarca .cilt kAlitemi bozdugu yanaklarimdaki yaglarda çokme yaptigi icin buldog gibi oldum cene yapim bozuldu her gorenin ne oldu sana cok garip olmusun yuzun yaslanmis gibi konusmalarindan ve her ayna ile karsilastigimda ki aglama krizlerimi de sayarsak ciddi zarar verdi bana .bir suru plastik cerrahla konustum mesela prp yaptir ,vshape yaptir hatta liposuction yaptir ama asla orumcek agini onermiyoruz dediler inanin 20 doktorla gorustum .cok sukur iyilesiyor yuzum prp ve vshape sayesinde bir ay sonra eskisinden daha iyi olacagim .prp cilt altimi onardi kaybolan kolajenimi yeniledi .vshape ise sarkan gidi mi yuz ovalimi ciddi anlamda gerdi .ustelik daha 1 seans vshape 3 seans prp yaptirdim. Ne olacagi belli olmayan yontemleri yaptirmak akil isi degil ama bir guzel umutla ne hallere dusuyoruz .orumcek aginin basima actigi dertten sonra sag ve sol yanagima ucer tane kilcikli ip yapildi .yuzumu gersin beni biraz rahatlatsin diye inanin o da hic bir ise yaramiyor hatta guldugunuzde ya da fotograflarda yuzunuzde selulit varmis gibi duruyor engebeli gibi ….ciltte lekelenmeler oluyor kalitesi bozuldugundan ! Porselen gibi cildim vardi biraz daha parlasin ve ileriye yonelik yatirim yapayim diye rezil ettim kendimi .

  1. Asya diyor ki:

   Geçmiş olsun .Evet aynı şeyleri yaşamısız başkaları yaşamasın diye yazıyorum. Örümcek agı tam bir fiyasko. yüzün simetrisini kesinlikle bozuyor.ve ciddi rakamlar. Para için 275 ip yaptılar bana üstelik bunun hasarını düşünün:( Bende örümcek ağından sonra aynalara küstüm. Artık Lazer ve ultrasonlu cihazlar ve mezoterapi prp de dahil uygulamalara açığım. Özellikle Estetik international e parasız yapsalar artık gitmem. İşlem sonrası hiçççççç kayle almıyorlar. yine googleye veriyor reklamı yenileri gelsin müşterinin.

 31. memnun diyor ki:

  36yaşındayım yaptırdım ve memnunum. 1 ay oldu daha 2inci haftadan itibaren iyiki yaptırmışım dedim. ilk on gün canım yandı, yüzüme dokunamadım. birileri ile yanak yanaga selamlaşmamak için kaçasım geldi. fazla morluğum yoktu. olanlarıda kapatabildim. 1ay bitti bitecek. umarım memnuniyetim devam eder. yazılanları okudukça korktum valla

 32. zeymin diyor ki:

  merhabalar, ben de Ankarada estetik international da mehmet reise yaptırdım. örümcek ağı estetiği..acıyı soranlara.cevabım kesinlikle çok ağrı oluyor . gözlerimden yaşlar aktı..sonrasında sinirlerim bozuldu..uzun süre titredim kendime gelemedim. ilk gece sırt üstü yatmak gerekiyor. ağrıdan yatamadım. yüzüm iki üç gün ateşler içerisinde yandı, dokununca hala ağrı var. 150 ip uygulanmıştı onuda söyleyeyim çok fazla ip mi yaptırdınız da bu kadar ağrı oldu diye düşünebilirsiniz diye. İLK iki gün çok şişti, bugün bir hafta oldu hala biraz şişlik var. Elmacık kemiklerimin üstü morardı..etkisine gelince şişlikler tam olarak inince anlaşılacak gibi geliyor..ama kızım farkedildiğini söylüyor. ben yüzümü arı sokmuş gibi gördüğümden bu ben miyim dedim kaç gün..ama ben de faydası olacağını düşünüyorum.. istediğim sonucu alınca umarım zahmetime değer

  1. Asya diyor ki:

   Mehmet Bey çok iyi bir doktor . Kesinlikle ona güveniyorum. Son yaptırdığım örümcek ağını ona yaptırmıştım çok az morarma olmuştu. daha dikkatli ve özenli gelmişti bana. Ama tekrar tekrar söyleyorum yaptıran birisi olarak Örümcek ağı tam bir fiyasko. Sizde anlayacaksınız zaman içinde.

 33. Rüya diyor ki:

  Merhaba Bayanlar,
  Ben de bugün botoks ve örümcek ağı yaptırmak için randevu almıştım ama burda yazılanları okuduktan sonra hevesim kaçtı. Güzel olayım derken şekilden şekile giriliyor anladığım kadarıyla.Keşke bu yazılanları daha önce okusaydım.En azından doktorun yanına sıfır bilgiyle gitmezdim.Kurbanlık koyun gibi oturacaktım önüne.Sonuç ya nasip olacaktı.Ne ipten ne iğneden ne sayısından haberim vardı.Doktor şu kadar ip şu kadar para dedi ama ben bilmediğim için ne demek istediğini de anlamamıştım.Ama sizlerin yazdıklarını okuyunca doktorun konuştuğunu daha iyi anladım.Doktor bana bir hafta şişlik olur dedi.Benim doktorum Bülent bey değil ama hangi doktor olursa olsun çoğunluk sonuçtan memnun değil hem o kadar parayı verdiğimize göre süresi 2 yıl.Her iki yılda bir bir servet ödemek mantıklı gelmedi bana?Hadi güzel görünmek için yaptırdık diyelim yüzün şekli de bozuluyormuş anladığım kadarıyla.Yarın randevumu iptal ettirecem buradaki yazılanları okuduktan sonra korktum.Morluk,şişlik,ağrı oluyor diyorsunuz ben çalışıyorum nasıl milletin içine çıkarım öyle… Yaklaşık bir yıldan beri Alt yanak sarkmalarım ve yüzümde de çökmelerim var.Yaş 49.Daha kalıcı ve ağrısı olmayan ve ekonomik olan yöntemler var mı bayanlar….?Deneyimi ve tecrübesi olan bayanlardan cevap bekliyorum.Ben bu işlere yeni başlayacağım için bilgim hiç yok.Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler…

  1. Asya diyor ki:

   merhabalar,
   Bir kere geç kalmışşınız eğer birşey yaptırmadıysanız. Ama aralıkla vitamin prp, lazer vs cildi besleyen yapılandıran uygulamalar yaptıysanız başka. Hep devam etmek zorundasınız. Bana göre ultherapi, saten yüz germe , mezoterapiler, kök hücre tedavıleri yaptırabilirsin, AMa üzgünüm medikal estetik oldukça pahalıdır, Botoksu asla ihmal etmeyin kırışıklığın oluşmasını engelliyor. Düzenli olarak yapılmalı. Siz ne yaptıracağınıza karar verirken doktor seçerken botoksa geç kalmayın. Cildinizin üzerinden bakımı asla çekmeyin.

   1. Rüya diyor ki:

    Teşekkür ederim Asya Hanım…

    1. Asya diyor ki:

     Rica ederim Rüya Hanım . Sizde yaptırdığınız uygulamaları faydalı kremleri paylaşırsanız mutlu oluruz.

     1. Rüya diyor ki:

      Asya hanım ben her şeyi doğal akışına bırakma kararını aldım okuduklarımdan sonra…Bugün ortayaştayım . Şikayetlerim ise yaşlılığın sinyalleri.Galiba gerçekleri kabullenmekten başka çare yok…Yaptırıp şeklimin bozulmasındansa doğal akışında bozulmasını tercih edicem.Yaptırdıktan sonra neye benzicem ise muamma…Yaşlılık, doğanın kanunu bundan kaçış yok.Beni gerçeklerle yüzleştirdiğiniz ve kabullendirdiğiniz için forumda yazan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi gönderiyorum.
      Selam ve sevgilerimle…

     2. Asya diyor ki:

      :)Rüya hanım rica ederim . Ama benim sloganım kaliteli yaşlanmak. Hastalıksız hapsız sağlıkla . Tabiki bunun içine cilt sağlığıda giriyor bir bütün sonuçta vücud. Kırışıksız fazla deformasyonu olmayan bir cilt. Cilt tabiki estetik ameliyat gibi gerilmez. Bizimde amacımız 20 yaşında görünmek değil sadece kaliteli esnek ve kırışıksız bir cilt. Buda mümkün inanın yüz jimlastiği her gün yapabilirsiniz. Bu bedava. Düzenli pazar hariç ihmal etmeyin. Pazar günü yüz kasları dinlensin . Ama bilinçli yüz jimlastiği. Ben lourdes Çabuk güzellik ve gençlik yüz yogası kitabını aldım her gün günde 3 kere yapmaya gayret ediyorum.
      İkinci kural ise yüzü temiz tutmak sabah akşam temizleyip serum ve güneş kremini kullanmak. Yatarken yine yıka, serum ve nemlendirici. Buda evde yapabileceğiniz kolay bir uygulama.
      Derma roller denilen cildin üzerinde çokk ufak ufak delikler açan el aparatları vardır. Onlardan aldım ben ve 15 günde bir onunla cildimi delip üzerine E , A vitaminleri sürerek. Dört seans yapıyorum. iki ay ara veriyorum yine 4 seans yapıyorum 15 gün ara ile. Buda sürekli bir ışıltı sağlıyor ciltte. Tavsiye ederim güzel bir uygulamadır. İğne uçları 0,5 lik kullanıyorum. Ev uygulamaları için idealdir. Daha derin delen derma roller i doktora yaptırabilirsiniz zaten. Benim yaptığım çok can yakmayan bir uygulamadır.
      Üçüncü kural ise profesyonel bakım. Eğer parasal imkanınız varsa sürekli yoksa bunu sıraya koyarak. Birini ödeyip öbürünü yaptırmak. Mezoterapi mesela Cilt için gerekli bütün vitaminlerin enjekte edildiği bir uygulamadır. Bunu aralıklarla yaptırmak gerekir. Prp yine bu döngüde yaptıracağımız bir uygulama olabilir. Yada lazer yada fokuslu ultrason hepsinin faydası var ve yüzde şekil değişikliği değil cildin kalitesini artırmaya ışıl ışıl olmasına sebep olur. Botoks kesinlikle yapılmalıdır. kırışıklıkların oluşmasını engeller. Anında etkisiyle bu yüzyılın en muhteşem uygulamasıdır.
      Örümcek ağı ilk başta bana çok mantıklı geldi ve her yaptırışımdan sonra sabırla cildin toparlanmasını bekledim. Sürekli yetmedi bir sonraki diye diye. sonunda pes ettiğimde yan tarafımdaa bir çukur ve yüz simetrimin bozulmasıyla karşı karşıya kaldım.
      Sonuç olarak doğal yaşlanmaya bırakmak tabiki sizin tercihiniz ama bence en azından evde yapabilieceklerinizi düzenli yaparak cildinizin güzelleşmesine yenilenmesine yardımcı olursunuz.
      Ben asla kabullenmem kaç yaşına gelirsem geleyim mutlaka cildim için bişeyler yapabilirim diye sürekli araştırıyorum. Evde yada az parayla ne yapılabilirse yapmaya gayret edeceğim sonuna kadar. Her geçen gün yeni bir cilt yenileme yöntemi çıkıyor. Hemde ameliyatsız bu kadınlar için çok güzel sevindirici haberler.
      Size sağlıklar , güzellikler diliyorum. Cildinize bakmayı bırakmayın lütfen. İstemesek de yaşlanıyoruz zaten. Ama yavaş yavaş olsun bu. Her yaş ayrı güzel .

 34. Tuğba diyor ki:

  Merhabalar hanımlar, öncelikle Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Yaşım 35 artık Prp Botoks vs cildime yatırım yaptırmak istiyorum. Lütfen Ankara’da Güvenilir nereye gidebilirim, banada yardımcı olursanız sevinirim….

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar, Ankarayı bilmiyorum , başka arkadaşlar belki görüp cevap verebilirler. Evet sakın geç kalmayın zamanında başlamak gerekiyor. Günümüz de bilgisayarlar , cep telefonları, Güneş ve hava kirliliği cildin erken yaşlanmasına sebep oluyor. Siz araştırın. Doktor olması ilk kural bide ben doktorla görüştüğümde cildini ve vücudunu incelerim. Cildi bir bütün olarak güzelse güvenirim. İlk prp yaptıracağımda araştırdım. Bir merkez ucuzluk yapıyormuş bende randevu alıp gittim. Doktor hanımla görüşme sırası geldiğinde gözlerime inanamadım. Kadın ne bulduysa doldurmuş dudağına yüzüne acaip bir yüz ama çirkin ve şiş bir yüz . Valla nasıl kaçtığımı bilmiyorum. O kadın doktor yüzünden botoksa geç kaldım. Sandım ki kadının suratının suçlusu botoks. Çok zor güvendim botoks a . Şu an bütün 30 yaşına gelmiş herkese tavsiye ediyorum sakın geç kalmayın . Botoks gerçekten muhteşem bir uygulama. Ben şu doktor iyiymiş deyip hiç referansla gitmedim ben hep araştırdım ve kendim karar verdim. Ucuz botoks yada kampanya ya inanmayıp güvenilir bir yer ve marka botoks yaptırmak gerekiyor. Dikkatli olun araştırın . Sağlıklı günler dilerim.

 35. Rüya diyor ki:

  Asya Hanım ilginize çok teşekkür ederim.Benimde ufak tefek bakımlarım var kendime bakmayı çok severim ama yaşlanmayı engelleyemiyorum.Yüzüme evde yapılan maskelerden yaparım.Yüzüme E ve C vitamini ampullerinden aldım arasıra banyodan sonra onları kırıp sürerim.Ama sizin yönteminiz daha makul geldi bana delerek daha alt katmanlara vitamini enjekte ediyorsunuz.Nerden aldınız derma roll denilen el aparatlarını? Lordes Hanıma kışın gittim .Ama hareketlerin detayları var hiç de kitapda ki gibi değil.(Ben orda genel yazdım. diyor)Hareketler kişinin ihtiyacına göre değişir diyor.Bir arkadaşımız hareketi yanlış yaptı kası yanlış çalıştırdığı için bozulma olmaya başladı yani gözümle görmesem inanmazdım.Aynen medikal estetik gibi düzgün yapılmazsa kötü sonuçları var.Ben gösterdiği halde hareketleri düzgün yapamıyorum.Bir de çalışan bir bayanım vakit ayıramıyorum.Günde dört defa ve sayısı fazla ciddi vakit alıyor.İşi gücü bırakıp sadece kendime vakit ayırmam lazım.Bu da imkansız.4 kişilik grup halinde gitmiştik.Sadece yüz güzelliği ile ilgili değil beslenmeyle de çok güzel bilgiler verdi.Mesela sarkmalar için(yüzdeki)süt ve süt ürünlerini 3 ay hiç yeme dedi.sonra haftada birgün dedi.Ama ben yoğurdu peyniri çoook seviyorum.Evet yoğurdu hiç yemedim gibi ama peyniri arasıra yedim dayanamıyorum.Lordes Hanım botoksa ve medikal estetiğe çok karşı.Sakın yaptırmayın diyor.Botoksa tarım ilacı diyor.Etkisi 10 yıl sonra çıkacak diyor.Aynı zaman da Lordes Hanım doktor çünkü.Lordes hanım çok doğal besleniyor ve yaşıyor kendi ekmeğini bile kendisi yapıyor.Kadın 60 küsür yaşında bilmem kaçtane torun sahibi ama tabiri caizse taş gibi.Hiç sarkan pörsüyen tarafı yok.Gençkız vücudu gibi ve yüzü gibi.Maşallahı var.Ben onun yanında sönük kalıyorum.Gençliğinin sırrı olarak beslenme ve yoga diyor.Bizim doğru olarak bildiğimiz herşey yanlışmış.Eğer İstanbul da iseniz gitmenizi tavsiye ederim.Günde bir öğün yemek yiyormuş.Uykusu düzenli hayatı düzenli beslenmesi düzenli.Hayatında bir istikrar, düzen ve disiplin var.Lütfen gidin derim.Hayata bakış açınız ve beslenme tarzınız çok değişecek.Fiatı da estetiğe ödediğiniz miktarın devede kulak misali…Ama şayet dediklerini yapmaya fırsatınız varsa tabii..Yoksa hem paranıza hem zamanınıza yazık derim.Ben gittim ama zamanım olmadığı için yapamıyorum..Ama gene de beslenme konusunda ki bilgilerini kullanıyorum…En azından bilinçliyim..Lordes Hanımın etkisiyle hem de burda yazılanları okuyunca Lordes Hanımın bilgilerine daha çok önem vermeye başladım…Eğer İstanbulda ve o civarda yaşıyor olsa idim kesinlikle bir müddet onunla özel çalışırdım.Hem cebim hem sağlığım hem bedenim karlı çıkardı.Selam ve sevgilerimle…

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Rüya hanım.
   Derma roller İ ilk olarak kuzenim güzellik uzmanıydı onun çalıştığı güzellik salonundan aldım. Sonra göz çevrem için büyük geliyordu o . Bu yüzden internetten göz çevreme göre daha ince olanı getirttim. Gözüme ayrı . Yüzüme ayrı kullanıyorum kremin daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor. Kesinlikle faydalı. İstanbuldayım ve Lourdes Çabuk ‘a gitmek çok istedim. Ama malesef bende çalışıyorum. Tek bir pazarım var. Bende hayranım kadına ciddi güzel yüzü var o yaşta. Demekki mümkün yaşlanmayı yavaşlatmak .yaşlanmak. Günde 3 kere bir kaç hareket yapıyorum ben abartmadım ama uzunca zamandır yapıyorum. Radikal bir sonuç elde edemedim ama bırakmadımda. Sevgiler selamlar.:)

 36. Nisan diyor ki:

  Merhabalar ben bugün yüzüme örümcek ağı yaptırdım izmirde şimdilik olması gerektiği kadar ağrı ve ödem var yani yazılanlar kadar kötü değilim hatta saatler ilerledikçe şikayetlerim azalıyor ayrıca örümcek ağını yapan doktor çok itinalı yaptı benim de gayretlerimle işlem hem kısa sürede bitti hemde yok denecek kadar bir acı hissettim şimdilik çok memnunum ilerleyen günlerde durumumu yazarım

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar
   Az sayıda ip uygulanmıştır. Bide bazı doktorlar daha itinalı. Kullanılan ilaçlarda morarmayı artırabiliyor. Arnika iyi geliyor işlem sonrası. Çok iple böyle hissedemezdiniz. Kesinlikle sonrasında çok agrılı, ödemli. Yapılırken zaten bişey anlaşılmıyor. Geçmiş olsun.

 37. pinuppinup diyor ki:

  Merhaba Nisan hanım
  Bende İstanbul’da Dr Bülent Cihantemür kliniğnde örümcek ağı yaptırdım ama izmir den gidip gelmek çok zor ve süreklilik gereken bir işlem ve aslında ne kadar faydalı anlayamadım. İzmir de sizin memnun kaldığınız doktorun kliniğinin ismini yazabilirseniz benim için iyi olacak .Tesekkürler.

 38. Sanem diyor ki:

  Yüzümdeki simetri bozukluğu düzelmeye başladi vshape yaptiriyorum hemde gercekten uygun fiyata ve cok kaliteli bi yerde . Normalde uygulamayi 20 dakika saniyordum ama 20 dakika sadece utrafrekans ses dalgalari ile yag kirma 25 dk da ultrasound rf ısı başliğı ile yapiyorlar . En azindan 3 seans icinde gıdığım ve sarkan yanaklarim %70 düzeldi cene hattim ortaya çıktı . Prp ile de cilt altimi toparlamaya calisiyorum. Örümcek agı başima neler actı ! Yaptirmasaydim o lanet ipleri ki 50 adetle bu hale geldim , sadece prp ve vshape ile bomba olurdu cildim. Göz altlarim bile orumcek agi ipleri yüzünden çöktü . Resimlerime her baktigimda aglama krizi geciriyorum . Hayattaki en aci tecrubelerimden biriydi . Öncesi ve sonrasi arasinda 7 ay oldu ama onceden 25 gosterirken simdi 45 gosteriyorum . Neyseki vshape sayesinde baya bi toplandi . Bisey yaptirmadan once cok iyi arastirmak lazim

  1. Asya diyor ki:

   Süpermiş . Vshape İçin okumuştum bu olumlu yorumları. Prp zaten Çok iyi bir cilt canlandırıcı.geçmiş olsun

  2. Funda diyor ki:

   Sanem hn merhaba vshape nerde yaptırıyorsunuz acaba

 39. Nisan diyor ki:

  Merhabalar herkese bugün örümcek ağı yaptıralı bir hafta oldu yüzümdeki şişlikler ve ödemler indi çene ovalimde yukarı doğru kalkma gözle görülür bir şekilde var yüzüm v şeklini almaya başladı benim şikayetim buydu zaten yüzüm yuvarlak duruyordu yüzümde 90 iplik kullanılmış ama tam örümcek ağı sekli yapmadılar benim hissettiğim kadarıyla İzmirde maya estetiğe yaptırdım kurucusu nihat dik beni oradaki diğer doktor Tuğba hanım yaptı arkadaşlar şuanki sonuç bile beni memnun etti düşünün ki daha altı ay sonra tam net sonucu görücez değişim oldukça buradan yazarım inş herkesin istediği gibi olur yüzü sevgiler…

 40. Ayşegül diyor ki:

  Merhabalar. Bende bugün ön görüşme için bursa ınternationala gittim. Çok sıcak bir karşılama eşliğinde görüşmeye başladık. Bana karın bölgemden yağ alıp yüzümün belirli bölgelerine enjekte edilebileceği söylendi. Sonraki işlemler örümcek ağı ( 100 ip )ve botox denildi.Yağ aldırma işlemine pek sıcak bakmadım. Şimdi yazdıklarınızı okudum sanırım biraz daha düşünmem lazım. Örümcek ağına baya bir umutlanmıştım şimdi ciddi kararsızım.

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar. 100 ip bişey değil yaptırın ama yaşınız ileriyse bu yeterli değil 100 tane daha , 100 tane daha diye gidebiliyor. Bende böyle oldu. Yeterli olamadan 275 ipte yüzümün şekli asimetrisi bozulunca örümcek ağına inancım kalmadı. Gençseniz azar azar yaptırabilirsiniz. az iple yüzün simetrisi bozulmaz. Bana para için dürüst olmadılar.
   Yanlız size uygulanacak yöntem karından yağ alıp yüze enjekte etmek kalıcı bir uygulama . Kendi yağınız olduğu için vücutta uzun kalıyor. Bide yağ alırken ve vücuda verirken havayla temasın ettirmeyen bir yöntem kullanılıyor ise , o uzun zaman idare ediyor. Dolguya göre Mantıklı bir uygulama. Botoks ise artık olmazsa olmazımız olmalı. Mutlaka yaptırın Botoks. Ama yaş ileriyse tek Botoks yetmez.

 41. rüya diyor ki:

  Merhaba Bayanlar.
  Yaşım 49.
  Yanağımın alt kısmında sarkmalar başladı başkası farketmiyor ama ben görüyorum.Eğer bir çaresine bakmazsam farkedilmeye başlayacak.Göz çevremde de gevşemeler ve buna bağlı olarak kırışıklıklar var.Bir de 15 kilo verince yüzümün bazı bölgelerinde çökmeler oldu.Uzun zamandır beni rahatsz ediyordu.Doktora gittm örümcek ağı tedavisi dedi burdaki yorumları görünce vazgeçtm yaptrmadm.Fakat sarkmalatn ilerlemesnden korktğm için bugün gene doktorun yanına gittim bu sefer önce botoks ve dolgu yapalım bir hafta sonrada ultra skin yaparz dedi.Yaptıranlar varsa bu işin püf noktaları nelerdr,bilmem gereken noktalar var mı sizlerin görüşünü almak istedm.Faydalı olur mu?Doktor 3 ay sonra etkisini görrsün dedi doğrumu?Ama ultraskinden yüzde yüz memnun olursun diyede teminat vermiyor.Etkisi de 2-3 sene diyor.Lütfen yaptıranlar deneyimlerini,artılarını,eksilerini yazsnlar.Kafama yatmazsa yaptırmicam.Ben daha önce hiç böyle şeyler yaptrmadğm için hiç bilgm yok.İnternetten şöyle bi tarama yaptm ama deneyim sahibi bayanların söylemleri benm için çok daha önemli.Cildime çok bakarım hatta doktor bile çok beğendi ama dediğim gibi sorunlarım kilo vermemle başladı.
  Şimdiden teşekkürler…İyikine sizler varsınz…Sevgiler…

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Rüya hn.
   Ultra skin yaptırmadım ama şikayet ettiğiniz alt yanak için göz için dolayısıyla tüm yüz için çokkk iyi diyorlar. Henüz yaptırmadım Benimde ilk sıramda inşallah bende yaptıracağım. Vitamin mezoterapi .prp yaptırın asla zararı olmaz. Sağlıkla hep Varolun sizde.

  2. Asya diyor ki:

   Merhabalar Rüya Hn. Ultra skın Yaptırdım 3 hafta oldu. Dermatec Poliklinigi Kadıköy Dr Ata Nejat Ertek ‘e. Sonuçlarından emin olmak için Bir süre beklemeliyim. Ama çok itinayla hakkıyla yaptı Dr bey. Zaten hasta memnuniyeti önde olan bir Doktordur Nejat bey. Giden mutsuz olmaz. Her istediğiniz uygulama güvenli ellerde.
   Ultra skin yaptırdığımda ilk hafta şişti yüzüm. Daha sonra ikinci hafta uyuşukluk vardı. üçüncü hafta uyuşukluk ve dokunduğunuzda hafif hassasiyet var. +Cilt kalitesi iyi. İlerki zamanda daha iyi olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi üstten az atış yapmış olsaydı hiç şişlik acıma olmayacaktı. Ama çokkk hakkıyla yaptı. Sağolsun. Daha önce Ultra Toner yaptırdım Kampanya dediler İEstİ’te 10 dakika sürmüştü. Bu Ultra skın 1 saat sürdü Atış sayısına bakacaktım ama unuttum hemşire hn sordum 7000 ‘in üstünde dedi. Tabiki herkeze aynı atış yapılmaz Daha az atışla canlanacak ciltler var benimki olgun cilt..

 42. rüya diyor ki:

  Merhaba Asya Hanım,
  İlginize teşekkür ediyorum.
  Selam ve sevgilerimle…

  1. Asya diyor ki:

   Rica ederim. sağlıklı güzel günler Rüya Hanım:)

 43. hatice diyor ki:

  Asya hnm bütün yazılarınızı okudum örümcek ağıyla çok ilgileniyordum ama artık kesinlikle yaptırmam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar, sadece yaşadıklarımı paylaştım rica ederim. Bol bol Mezoterapi Somon dna sı , Prp , Lazer, radyo frekans gibi bir sürü uygulama var. İlk vakit bulduğumda ultra skin yaptıracağım sonucunu buraya yazarım . (Fokuslu ultrason sistemi) Sizde faydasını gördüğünüz uygulamayı paylaşabilirsiniz bizimle.

   1. nilgün diyor ki:

    iyi akşamlar asya hanım dr cihantimurdan örümcek ağı için randevu aldım 2 gün sonra orada olmam gerekiyo sizin yorumlarınızdan sonra hayal kırıklıgı yasadım ben adanadan gidcem sadece boynuma uygulamayı yaptırmak istiyordum ne olur bana ne yapmam gerektigini yazın

    1. Asya diyor ki:

     İyi akşamlar size de,
     Adana da da bu işi yapan klinikler var. Adana da estetik ve medikal estetik fiatları daha düşük ve iyide doktorlar var. Başka şehir olsa bunu söylemezdim ama Adana Her şeyde önde olan şehir.
     Benimde sorunum Boynumdu ilk görüşmemde onu belirttim ama nedense boyna sıra gelmedi bir türlü . Ben kendi adıma yaptırdığım için söyleyebiliyorum sonucunu gördüm memnun olmadım.
     Şimdi artık Lazer Ultra skin Ultherapi ve vitamin li mezoterapiler, prp gibi asla yan etkisi olmayan şeyler yaptıracağım.
     Hiç para canlısı olmayan ilk önce hastasının memnuniyetine önem veren . Hastayı mutlu görmenin onu mutlu ettiği Kadıköy Dermatec kliniğinin Doktoru Ata Nejat Ertek’ e çok güveniyorum ve o ne derse o tedaviyi benimsiyorum. En son Ultra skin (fokuslu Ultrason)Yaptırdım. Sonucunu faydasını ilerleyen zamanda yazacağım. Bundan sonraki sırayı Doktor bey belirleyecek.
     Sizin ne yapmanız gerektiğine siz karar vereceksiniz ama güvendiğiniz bir doktora danışarak. Ben öneri olarak Yaşınız genç ise 45 altı ise örümcek ağıda dahil her uygulamanın faydası olur . 45 üstüyseniz örümcek ağı tek başına bence faydalı olmaz. Yanında lazerler dolgular prp lerle desteklenirse olabilir. Bunu yaptırmadan bilmek lazım (ücretini)örümcek ağı pahalı öbürleride ucuz değil . Sonrasında şu ay sonra iyileşecek bir seans daha daha daha olmamalı.
     Doktorun iyi olduğunu şöyle anlıyorum gidince ben dolgu istiyorum dediğimde. Size dolgu olur ama asıl cildi canlandırmak için Lazer le prp yapılmalı. Yada size dolgu olmaz skarlet ve lazer gibi gibi sizin yüzünüzü canlandıran uygulamalara ihtiyaç var demeli.
     Ama gidiyorsun örümcek ağı yaptırmak istiyorum kaç ipe ekonominiz elverirse karar veriyorsunuz ve sonuç ticaret oluyor. Tabiki hüsran Oysa estetik güzellik söz konusu.
     Güvenmek Sağlık sektörde çok önemli. Sağlıklı günler diliyorum.

   2. nilgün diyor ki:

    iyiakşamlar Asya hanım bana yardımcı oldugunuz için size minnetarım kesin karar verdim asla o kilinige gitmiycem şu varki biletimi günler önce almiştım artık gezi amaçlı olabilir ilginize teşkr ederim

    1. Asya diyor ki:

     Kolay gelsin . Ataşehirde Dr. Mehtap Bayramoğlu var. İnternetten bakabilirsiniz. Çok memnuniyet duyulan ve duyduğum bir doktor. Sizi çok güzel yönlendiriyor. Yüzde ne gerekiyorsa sırasıyla uyguluyor. Ben gitmedim çünkü kendi doktorumu seviyorum ve çok güveniyorum . Ama öyle övüyorlar ki doktorumdan memnun olmasam güven veren bir doktor. Her uygulama var hemen hemen Mehtap hanımda Örümcek ağıda yapıyor ama tamamlayıcı olarak başka uygulamaların yanında. Pdo ipleride kaliteli, kullandığı dolgu öyle duyulan ve memnun kalınan bir tık daha pahalı ürünler kullanıyor. Yakın takipte olduğum tek doktor şu anda. Bir sürü kişi nin yorumlarını aldım kesinlikle şikayetçi olan duymadım. Zaten doktoru görünce gıdısı yoksa yüzü berrak ışıl ışılsa bide yaşı kırk + ise bu kadar güzel bir cilde sahip olan doktora insan nasıl güvenmez. Çok bakımlı berrak bir cildi var. İşini çok seviyor dolayısıyla hastalarını da seviyor . Böyle açıklayıcı yüzünüzü anlatan yüzünüze neler gerektiğini anlatan başka doktor bulamazsınız. İnstagram ve faceden inceleyin sizde. Doktorla Karşılıklı konuşmadan asla birşey yaptırmayın yüzünüze. Telefonla karar vermeyin. Ben uygun botoks diye şehir fırsatlarından satın aldım ve mecidiye köyde bir kliniğe gittim. İşin ilginç yanı hiç botoks yaptırmamıştım uygunmuşta deniyim dedim. Sıra bekliyorum nasıl kalabalık nasıl anlatamam hınca hınç dolu. Giren zaten çok kısa sürede çıkıyor. Tek bölge botoks ama o zaman bilmiyorum ve uzun sürecek sanıyorum. Bu kargaşa ortamında şaşkın şaşkın etrafımı incelerken, içeriden dudakları kocaman şiş , yüzü öyle şiş elmacık kemikleri top top olmuş bir kadın çıktı birşey istedi hemşire hanımdan sonra yine odaya girdi. Ben hemen kalktım yerimden Hemşire hanıma çıkan kimdi diye sordum. Doktor hanım dedi. Botoks’u yapan bu doktormu dedim. Evet dedi.
     Ben hemen kalktım ve yavaş bir sesle danışmadaki bayana ben vazgeçtim çok korkuyorum dedim. Para iademi istesem. Şehir fırsatlarından aldığınız için olmuyor para iadesi dedi ben kuzu kuzu çıktım dışarı. Ucuza yaptırayım derken para boşa gitti. Doktor yaşlıydı kırışıklık kapansın diye bol dolgu yaptırmış herhalde bütün uzuvları iki kat büyümüş. Böyle bir doktora güvenip önüne oturan bence abartılı bir estetiğe hazır olsun. Para verip çirkinleşmek bu olsa gerek.

 44. nilgün diyor ki:

  ben tlfonda görüştügümde morluk veya şişme olmaz hemen işe gidebilirsiniz agrı hiç yok iğne izi dahi göremesiniz dendi acaba parayı alana kadarmı

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Öncelikle birkac klinikle görüşün. Birçok dr örümcek ağını uygulamıyor. Bide önemli olan Doktora bana örümcek ağı yapın değil. Benim yüzüm nasıl toparlanır neler yapılabilir olmalı.
   Örümcek ağı yaptırdığımda bende gerçekten ilk hafta şişlik morluk feciydi. Elimle yüzüme değemiyor, yüzümü yıkayamıyordum. Bende defalarca yapılıp ta memnun kalmayınca yüzümün şekli değişince tlf ettim ve ben inancımı yitirdim artık bedava yapsanız yaptırmam. Bana yardım edin şikayetime kulak verin. Dedim onlar kendilerinden kaynaklı bir sorun yok dediler. Yani parayı tabiki alacaksın ama memnuniyet de yanında gelmeli. Ben o hastaneden memnun kalmadım. Şikayetime dönmediler. Face sayfasına yazdım en son belki o zaman dönerler ilgilenirler şikayatimle diye. Ama nafile faceden yorum yapmamıda engellediler. Hep ıyı yorumları tutuyorlar kötüleri siliyorlar. Beğenimi geri aldım artık orası bana bedava yapayım dese hiçbir uygulamasını istemem.

 45. acil kredi diyor ki:

  Stres ve hizli onayi olmadan kisisel veya isletme kredisi ihtiyaciniz var mi? Eger öyleyse, lütfen bizimle irtibata geçin (privateloaninvestment@outlook.com)

 46. selda diyor ki:

  ben cumartesi günü silhouette yüz asma yaptırdım …şuan yüzüm balon gibi şişti iğne yerleri çukur çukur …yukarda okuduklarımdan sonra paniğe kapıldım yüzdeki çukurlar kalıyormu ?bu şişlik nezaman iner …pazartesi nasıl işe gidicem onu düşünüyorum

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Selda hn. Geçmiş olsun .
   Burda yazılanlar örümcek agı ile ilgili. Sizin yaptırdığınız farklı bir uygulama Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) ama bana göre daha radikal daha güzel. İyileştiğinde çok memnun olacaksınız. Şiş bir haftaya tamamen iner. tamamen iyileşme bir ayı bulur. Güle güle kullanın bir ay sonra sonucunu yazarsanız bir çok kişide faydalanmış olur.( Nerde yaptırdınız kaç lira?. memnun kaldınızmı başkalarına önerirmisiniz)

 47. Sude diyor ki:

  Merhabalar bende Bülent cihantimura örümcek ağı yaptırmak için randevu almıştım ama vazgeçtim burda yorumları okuyunca.. Ben 26 yaşındayım yanaklarımda sarkma var kilo alıp vermeden kaynaklı ve inanilmaz büyük gosteriyor bu sarkma beni.. En hızlı ve kesin sonucu neyle alabilirim bilen yardımcı olabilirse cok sevinirim..

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar
   Sizin yaşınızda ne yapılırsa hemen faydasını görürsünüz. Cildi biraz bile dürtseniz sonuç alırsınız. Bu cildin daha doğrusu bu yaştaki cildin temizlikten başka birşeye ihtiyacı yoktur. Ben Bülent beyin düşmanı değilim kimseyede ona gitmeyin demiyorum. Ben ilk çıktığında yaptırdım ve memnun kalmadım. çok ip yüzümün simetsisini bozdu. Şu andada örümcek ağını başka isimler altında yapan doktorlar var ama asla örümcek ağı yapmıyorum diyen doktorlar da var. Ben 50 yaşından sonra asla yapılmasının fayda sağlamadığını söylüyorum. siz bir doktor seçip doktorun yönlendirmesiyle siize yetecek size iyi gelecek bir uygulama ile çabuk toparlanır. Yaşınız çok genç Lazerler var yeni çıkan fraksiyonel cilt için mükemmel sonuçları var. Siz bir doktorun yönlendirmesiyle başlayın işe geçmiş olsun.

 48. Figen Gül diyor ki:

  Selam herkeze, örümcek ağı estetiği yaptırdım bende bülent cihantimura. son derece memnun kaldım. yanımda bi arkadaşımla gittiydik estetik ınternationala o da ütüleme yaptırdı ama benim kadar memnun değil. bende bayağı bir değişim oldu özellikle dudak üstümden ve kaz ayaklarımda çok işe yaradı. şimide kremini kullanıyorum. krem destekliyo bence, memnun kalmayanlar kremi tavsiye ederim

 49. Arzu diyor ki:

  Dedigim gibi küçük yüzlü insanlar yaptirsin Ben yaptirali bir sene oldu zaten geniş yuzluydum iyice geniş yüzlü oldum keşke yuz germe ameliyatı olsaydım çok pişmanım Ben ankarada server karayune yaptirdim sonrasinda hic arayip sormuyorlar bile memnunmusun degilmisin kucuk yuzluysen memnun kalirsin gerdiriyor ama şişerek normal gerilme olmuyor yoksa kocaman bir suratla dolasiyorsun ortalarda biran evvel gecsin site bekle dur

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar,
   İşte tamda bu anlatmak istediğim ben simetrim bozuldu diye anlatmaya çalıştığımı siz çok güzel anlatmışsınız. Benim yüzümde küçücüktü. Şu an etkisi geçti yine eskisi yüzüme kavuştum.
   Dermatec kliniğine Ultra skin yaptırdım her geçen gün cildimin gerildiğini hissediyorum. 3.aydan dan sonra sonucu görmeye başlıyorsunuz bu radyofrekans sisteminde. Şimdi pi sistem somon dna sı sırada. Paradan önce kişiyi memnun etmeye çalışan bir doktor bulduğum için çok mutluyum artık eminim. Sağolsun Varolsun Dr Ata Nejat Ertek Dermatec kliniği.

 50. hande diyor ki:

  Selam herkese, Lazerle gençleştirme uygulamalarının ciltte ufak hasarlar oluşturup kolajen ve elastini aktive ederken, aynı zamanda cilt altındaki yağ tabakasını eriterek uzun vadede sarkmaları daha belirgin hale getirdiğine dair bazı duyumlar aldım. Deneyimi olan var mı? Böyle şeyler yaşadınız mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

  1. Asya diyor ki:

   selam,
   Lazerle gençleştirme yağ tabakası eridiğini hiç biryerde okumadım. Duymadım.
   Ama sıcak uygulamalar için bir doktor bunu söylemiş. Sıcak uygulamada radyo frekans, ultra skin, termage gibi. Ama söylediğim gibi tek bir doktora rastladım bu konuda yağı eritir diyen.
   Yani bildiğim duyduğum ve okuduğum kadarıyla lazer iyi bir cilt gençleştirme ve tedavi eden bir uygulama. (boş vakitlerimde hep doktorların videolarını dinlerim.)

 51. Melda diyor ki:

  MERHABA BENİM YARIN BÜLENT BEYLE RANDEVUM VAR ÖRÜMCEK AĞI TEKNİĞİ İÇİN GÖRÜŞMEYE GİDİCEM YORUMLARI OKUDUM HERKES FARKLI BİRŞEY SÖYLEMİŞ LÜTFEN BİRİSİ BANA CEVAP YAZABİLİR Mİ? ÇÜNKÜ YARIN GİDİP PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM. 32 YAŞINDAYIM YANAKLARIMDA SARKMALAR VAR BUNUN İÇİN DÜŞÜNÜYORDUM. KALDIKİ SONRASINDA DAHADA KÖTÜ BİR SONUÇLA KARŞILAŞMAK İSTEMİYORUM LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM BAYANLAR SİZCE RANDEVUMU İPTAL Mİ EDEYİM

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar, Hayır tabikide gidin. Genç hastalarda faydalı olur zaten. Ben bülent beyin düşmanı değilim onu karalamak için burda değilim. Ben memnun kalmadım sadece . Ben bütün yaptırdığım uygulamaları paylaşıyorum, kremleri vs.Yaşı büyük insanlarda paraya ve eziyetine değmeyecek bir uygulama .

 52. ayşen diyor ki:

  Merhabalar , örümcek ağı operasyonunu bir yıl önce oldum, Estetik internationalda yaptırdım çok memnunum. Şunuda belirtsem sanırım iyi olacak ÖRÜMCEK AĞI YÖNTEMİ yalnızca estetik internationalda uygulanan bir yöntem geçen yıl araştırdığımda bu yöntemi yaptığını söyleyen çok yerle karşılaşmıştım tesadüfen bir arkadaşımın yönlendirmesi ile bu yöntemin Bülent cihantimurun geliştirdiğini ve yalnızca burda yapıldığını öğrenmiştim . Aman dikkat iyi araştırın. Yukarda yorumlarda benzeri şikayetler okudum şikayeti olanların hepsi başka firma tarafından yanıltılmışlar onlara çok geçmiş olsun diyorum.

  1. Asya diyor ki:

   merhabalar, yeni çıktığımda bizzat ben estetik internationalda yaptırdım. İlk 200 ipi kendisi 75 ini dr.m.r bey yaptı. Kesinlikle memnun kalmadım. Defalarca anlatmama gerek yok. isteyen yaptırabilir. Az sayıda iple denemiş olur. Genç yaşlarda yaptıranlarda fayda sağlayabilir zaten. benim beklentimi karşılamadı. Yüzümü büyüttü asimetri oluştu. Çukurlar oluştu . Beni tüm bunlar değil Şikayetlere cevap vermemeleri çözüm üretmemeleri üzmüştü. Ben güvenmiyorum sadece para endeksli bir yer. Her doktor yapmıyor örümcek ağını bazı doktorlar yapıyor hala üstelik değişik iplerle. Bana uygulanan ipler düzdü. O yüzden de fayda görmemiş olabilirim.
   Ama artık asla gitmeyeceğim yerlerden birisi. Face sayfası yada vs sayfalarına bakın asla kötü yada eleştiren yorumu bırakmıyorlar. Ben yorum yaptım diye engellediler. Bence hiç etik değil. Size özelden ulaşacağım denir ve aranır ne şikayetin var diye sorulur. Ama onlar uğraşmayıp engellemeyi seçiyorlar. Size az ip yapılmıştır gençtir yaşınız vs memnun olma sebepleriniz böyle sıralanabilir.
   Ben zaten 50 den sonra fayda olmuyor diyorum. Benim için çok büyük bir kayıp bu tedavi. Hem maddi hem manevi. Yanında skarlet,prp , ultra toner de yapıldı üstelik. Hepsi doktor bu işlemleri yapanların hepsi doktor. Kimse merdiven altı yerlerde artık yaptırmıyor. Bilinçlendi insanlar. Benim isteğim yada nacizane önerim . şikayeti olanla ilgilenmeli yaptığının arkasında olmalılar. Yapınca bitmemeli . Para sağlık ve memnuniyetten sonra gelmeli. Beklentiyi söylemeli doktor. Size faydası olur size çok az olur. Demelidir.

   1. Esra diyor ki:

    Merhabalar,

    Benim sorum olcak size 11 gün önce pdo mono ipleriyle örümcek agi yaptirdim hatda tam olarak örümcek agimi bilmiyorum ben yurtdisinda kaliyorum 29 yasinda oldugum icin dr her tarafa 3 tane ip koydu cildin yenilenmesi icin suan morluklarim sarardi baya ama böyle kalcak izler kalcak diye coooook korkuyorum 11 gündür ne yemek yiyiorum nede uyku uyabiliyorum kimse bisey farketmedi yani olumlu yada olumsuz ama benim icimde yinede korku var o kadar kötü seyler okudum ki beynime isledi…ne olur bana fikir verin

 53. Esra diyor ki:

  Merhaba Arkadaslar,

  lütfen bana yardim edin ya…ben 11 gün önce örümcek agi yaptirdim yasim 29 oldugu icin her iki tarafa kendiliginden cözülcek ipler konuldu sadece yüzüme canlilik hafif gerginlik saglamasi icin….ilk günlerde baya ignenin gectigi yerleri hissettim ve baya cizgi cizgi morarmalarim vardi…bugün 11 gün oldu sag tarafida hala morluklar var daha dogrusu bunlar sarardi…bunlarin izi kalcak diye cok cok korkuyorum yada ignenin gecis yeri öyle kalacak diye cok cok korkuyorum inanin 11 gündür ne yemek yiyebiliyorum nede gözüme uyku giriyor. disdan hic kimse farketmiyor ama ben kendi kendime kurgu yapiyorum iste o Kadar negativ yorum okudum ki kafama kazindi bunlar… ödem olmasi normalmirdir ve böyle kalmaz degilmi? etkisi gecmesi icin bir yöntem varmi? göze görünür aslinda hic bisey yok ama korkuyorum iste…ne olur Bilgi verin yardimci olun valla kafayi yicem..

  1. Asya diyor ki:

   Geçmiş olsun . Hiç evhamlanmayın yorumların içeriğini okuyun. Sadece yaşı büyük olan kişilerin beklentisini karşılamadığını belirtiyor. Yada bu kadar para ve eziyete değmiyeceğini .
   Ama genç hastalar için üstelik bu kadar az bir ip ile birşey olmaz. Koötü birşey olmaz iyi şeyler zaman içinde gelişicektir. Ödem bende 20 günü geçmişti. Morluk ta öyle ama ip sayısı fazlaydı çok fazla. Siz endişelenmeyin iyi olucaktır sonu. biraz sabredin. Korkmayın. Ödemde geçecek morlukta.

   1. Esra diyor ki:

    Asya,

    bu Kadar az ip sayisinda cok fazla degisim olmaz demi??ß

    1. Asya diyor ki:

     hayır olmaz tabiki.

    2. Asya diyor ki:

     Değişim olmaz sadece cilt kalitesini artırır.

 54. Esra diyor ki:

  arkadaslar benim bi eklemem olcak benim yatirdigim örümcek agimi bilmiyorum tam olarak ben Yurt disinda yasiyorum ve pdo mono ipligi ile yapildi böyle yüzde kendiliginden cözülyormus daha cok cildi yenilemek icin kullanilyormus… ama hala morluklar var tabiki cok sarardilar ama 11. gün sonra bu normal mi bana lütfen Bilgi verin cok korkuyorum…ve asimetrilik olsa simdiden belli olurmu???

  1. Asya diyor ki:

   Benim deneyimime göre normal ve geçer bir süre sonra morluk ta morarmada. Az iple asimetride bozulmaz. Aksine fayda sağlar. Çünkü cilde iğne giriyor beyin onu yara gibi algılayıp kolojen üretiyor ipin çevresinde iplerin günü gelip eridiğinde kolojen kalıyor orda. Bana çok mantıklı geldiği için yaptırdım ama Benim deneyimim. Çok iple yapılan uygulamadan dolayı. Oysa az ip ama yanına dolgu yanına lazer yada kombine bir tedaviyle daha mutlu sona erişebilirdim. Tabiki doktorun yönlendirmesiyle. Ama ilk parayı önemseyen doktorlar, hasta mutluluğuna önem vermeyip ne derse hasta onu uyguluyor. Güvenilen bir yer önemli zaten bir kaç sefer gittiğinizde anlaşılıyor.
   Güzel günler olsun sizede.

   1. Esra diyor ki:

    Asya Hanim kac ip var yüzünüzde ?ben yanaklara 3 bi tarafa üc diger tarafa yaptirdim…ve dedigim gibi cok korkuyorum asimetrede bozukluk olur bi tarafda daha cok kolejen üretir felan filan gibi seylerden…uygulamanin etkisini gecirmek icin Alternativler varmi? en azindan aklimda bulunsun…ve bu ipler ne Zaman eriyor heryerde baska bisey yaziyor herkes baska bisey söylüyor bilemedim ki

    1. Asya diyor ki:

     Yorumları iyi okuyun . Genç hastalarda az ip bile olsa mutlaka fayda sağlar. Ama bazı doktorlar yapmıyor bu uygulamayı. Bazı doktorlarında vazgeçilmezi. Benim şikayetim ve rahatsızlığım özellikle çok iple yüzü doldurmalarıydı. Kombine başka uygulamalar yapılmadan. Hem çok para hem çok eziyet, hemde memnuniyetsizlik ile karşıladım.
     Tam 275 ip ve her yere de bölebilirdi bunu ama sadece yanaklarımın yanına bolca yaptı. Yanaklara çok az uyguladı. Yani bana göre gördüğüm başka kişilerinkine göre bana yapılan hatalıydı. Sadece yanları toplamak için bu kadar ip çok fazla bunu duyan sonrasında gittiğim bütün doktorlar hayret ettiler. Örümcek ağı kombine tedavilerle güzel oluyor dolgu, botoks, mezoterapi ve örümcek ağı ihtiyaç neye varsa. Ama benimki gibi sadece örümcek ağıyla sadece yüz büyüyor ve asimetri bozuluyor. Bir ay morarmış bir ciltle gezdim ben yaklaşık 20 gün mor geri kalan 10 gün sarardı. Kendimden gördüğüm için net konuşabiliyorum. Asla birisini yada uygulamayı karalamak değil niyetim ben başımdan geçeni paylaşıyorum. Sonrasında başıma gelenleri yüzümün aldığı şekli faydası yada zararını kendimce anlatıyorum. Geçmiş olsun endişelenmeyin artık. Doktorunuza güvenin az kalmış geçicek . güle güle kullanın. Güzel bakın cildinize de kendinize de:)

     1. Esra diyor ki:

      Asya hanim sizce bendeki etkisi ne kadar kalir 3 ipde netde 3-5 sene yaziyor yani bilemedim

     2. Asya diyor ki:

      Merhabalar, Değişim olmaz 3 iple zaten 3 ipten fazladır o 3 tane ip hiç duymadım . aşağıdaki videolara bakarsanız anlarsınız. Cildinizin kalitesi artar 3 ipse zaten ihtiyacınız çok azmış yani koruyucu gibi yapmışlar size . Cildi korumak için sıkı tutmak için heralde. Doktorun bir bildiği vardır heralde ona sorun. Genç iseniz prp, mezoterapi, lazerler, karpon pleeng vs bir sürü cilt koruyucu işlemler var onları yaptırın. Belli aralıklarla her yıl birini gibi siz kendinize göre bunu ayarlayın. Asla yaşlanmıyacaksınız. Yada şöyle demek daha doğru olur düzenli yaptırırsanız medikal bakımları kırışıksız yaş alacaksınız.

 55. esra diyor ki:

  öncelikle tekrar merhabalar ,
  Söyle yazdilarima bir baktimda tam bir yil geçmis ve ben hala arayis içerisindeyim son 2 yildir 2 gebelik geçirdim birazda o sebeten bekledim birazda emin olup en iyisini yapma adina… eski ben olsam herseye baliklama atlardim lakin yeni benle bu mümkün degil sonuç olarak arastirmalarimin neticesinde en iyisinin sertap erenere uygulanan fibrocell olduguna kannat getirdim ama küçük bir sorun var almancam yok az buçuk bildigim ingilizcemle google tercümenin yardimiylayada yazdim onlara ama bisy anlamadilar bende anlatamadim neyse… almancasi olan varsa bana ulasirsa sevinirim buda ayri bir konu… Diyer taraftan ankarada TOBB etü hastanesini buldum orada bu uygulama yapiliyormus yaptiranlar varmi varsa faydalimi yazarsaniz inanin çoook sevinirim simdilik hosçakalin güzel olmayi hakeden güzel insanlar…

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar,
   Fibrocell çok güvenli ve çok güzel bir uygulama hiç bir yan etki okumadım ve duymadım. Bende görüştüm güvendiğim birkaç doktorla. Sadece ücreti yüksek ama fibrocell in sonucuna ulaşabilecek , yaptıracağınız bir sürü işlemi düşünürseniz. Tek başına fibrocelle o ücretide hakediyor diyebilirsiniz. Ben yaptırmadım ücreti 7.500 idi. Sadece ücretinden dolayı çok inanıyorum bu tedaviye.

   1. esra diyor ki:

    merhaba asya hanim,
    evet ücreti diger islemlere göre pahali ama tedavi edici nitelikte dediginiz gibi güzel bir yöntem…Lakin gene arastirdim!Ve bu kezde sunu buldum bu yeni bebek hücreler enjekte edildigi yerde bazen büyüme yapabiliyormus kist gibi kanser gibi her yerde yazmiyor ama ondada olsa risk var napmali bilmiyorum inanin bilmiyorum…

  2. Esra diyor ki:

   benim almancam var

   1. esra diyor ki:

    Canim isim adasim öncelikle merhaba…
    Nasil birbirimize ulasabiliriz bilmiyoruz nasil yapalim?

 56. Esra diyor ki:

  Arkadaslar merhaba,

  morarmalar düzeliyor ama ben o Kadar negativ seyler okuyunca korktum inanin kafamda kurgular yaptim…her iki tarafa 3 ip yaildi zaten genc ve genc göründügümden dolayi daha fazla gerek yok dedi dr bende güvendim. sonra netde bir cok negativ seyler okudum korktum.. yani yüzüm degisecek yeni bir insan olcam asimetrem bozulcak diye…yani 3 iple bisey olmaz diyorsunuz demi arkadaslar? ben coook cok hafif bi canliklik istiyorum hani önlem alma amacli ..her tarafda baska seyler yaziyor sonucun oturmasi icin bende sabirsiz oldugum icin dayanamiyorum kac hafta sonra tamamen sonuca ulasilmistir?

  1. Asya diyor ki:

   Bu kadar az iple kötü bişey olmaz. Tabiki cilde mutlaka faydası olacaktır.

 57. Esra diyor ki:

  bir sürü ip cesitleri filan varmis kancali filan olanlar bendeki öyle degil ama yinede korktum birkere ne uyku düzenim kaldi ne isdahim kaldi neden böyle oldu bende bilmiyorum… arkadaslarim diyor kötü sonuc olsaydi zaten bastan belli olurdu diye…kurgu yaptim inanin ilk defa yaptigim bisey oldugu icin böyle iyice kendimi yiprattim nedense…yok asimetrem bozulcak yok yüzüm siscek yok yeni bir insan olcam gibi seyler …. lütfen bana bilgiler verin arkadaslar

  1. Asya diyor ki:

   Az bir ip yapılmış meraklanmayın . Radikal bir değişim olmaz zaten. Cildiniz güzelleşir.

   1. Esra diyor ki:

    Asya hanim bana ip asma ve örümcek agi farkini söylermisin bende yapilan uygulamanin hangisi oldugunu anlamam icin

    1. Asya diyor ki:

     Yazının sonuna Örümcek ağı, görseli ekledim pdo ipleri ve uygulama görseli. Takılmayın 3 ip için artık.

     1. Esra diyor ki:

      Asya hanim göremedim
      resimi

     2. Asya diyor ki:

      yazının altındaki videoların altında iki tane resim.

     3. Esra diyor ki:

      Gercekten üc ip yapildi önlem amacli yani dr öyle dedi bende gördüm yani

   2. Esra diyor ki:

    Asya hanim bana ip asma ve örümcek agi farkini söylermisin bende yapilan uygulamanin hangisi oldugunu anlamam icin. Asya hanim biliyorum defalarca aynisini soruyorum ama kötü sonuc olmus olsa bastan belli olmazmi? Doktor dedi pdo princessin en ince ipiyle yapildi aslinda bu kadar takintili degilim ama herseyi okudum kafama kazindi böyle

    1. Asya diyor ki:

     Esra hanım meraklanmayın artık. Kötü hiç birşey olmaz 3 ipten.

 58. Esra diyor ki:

  bir taraf diger tarafa göre daha cok kolojen üretme ihtimali varmi?

  birde cok hafif sag tarafda böyle sislik hisediyorum ipi hisedebilcegimi sanmiyorum cooook asiri ince bisey oldugu ve gözle zor görünmedigi icin aceba ödemmi? cok korkuyorum ya bi taraf öyle olunca diger tarafda öyle olmayinca normalmidir baz yerlerin daha hassas olmasi? almanyada bu Kadar yaygin degil o yüzden sizlere danismak istiyorum arkadaslar

  1. Asya diyor ki:

   Hemen göstermez sonucu bir süre geçmesi lazım. Zaten 3 ay sonra eriyor ipler ve o zaman gerçek şeklini alır cildiniz. Sizin için korkacak bir şey yok . endişelenmeyin lütfen.

   1. Esra diyor ki:

    Asya Hanim tsk ederim beni sakinlestiriyorsunuz…bir kac gündür ödemin gectigi yerde hafif agri hisediyorum sanki böyle disiniz agrir sancir ya aynen öyle bi his bu normalmidir morluklar gitti simdide bu basladi buna takildim lütfen yardimci olun

    1. Asya diyor ki:

     :)Siz Takılmışsınız ya o yüzden daha dikkat ediyorsunuz ağrıya . Tabiki ödemle birlikte ağrı oluyor. Sizinkinde çok olmasa da az ağrının olması normal .
     Arnika diye bir krem var o cildi sakinleştiriyordu. Ben bir tüp arnika bitirmiştim. Günde üç kez kullandım.

     1. Esra diyor ki:

      Asya Hanim gercekten kusuruma bakmayin…ja günlerce agri filan yoktu sirf morluk vardi ama simdi onlar gecti iste bi tarafda agri basladi sanki gecen konusurken böyle kitlati simdide cok korkuyorum bu agridan dolayi arnika kullaniyorum onun sayesinde zaten ödem hemencecik gecti..endiselnmeme gerek varmi sonucta daha önce agr yoktu bu simdi nerden cikti yaaa

     2. Asya diyor ki:

      Bir gün bekleyin geçecektir büyük ihtimalle ama geçmezse ağrı doktorunuza bir danışın .

   2. Esra diyor ki:

    Kontur degisikligi olmaz degilmi? Üfff 3 ay simdi beklemem
    Mi gerekcek ya yoksa 6 hafta sonra filan daha cok degisim olmaz diyebilirmiyiz?

    1. Asya diyor ki:

     Kotü bir sonuç olmaz az iple. Sağlıklı günler

 59. Esra diyor ki:

  arkadaslar valla yine ben yaziyorum sizlerde care ariyorum…morluklarim hemen hemen gecti sayilir ama bir kac gündür sag tarafimda bi agri sanci var coook öyle durulmiyacak gibi degil ama iste insanin neresi agrisi kafasina takiliyor…önceden yoktu bu normalmi ya neden böyle oldu yapabilcem bisey varmi? yine cok korktum lütfen bana Bilgi verin

 60. Esra diyor ki:

  Cok korkuyorum gercekten bisey olmamistir degilmi? Lütfen tecrübesi olanlar biseyler yazssin

 61. Esra diyor ki:

  Iltab vücudun kabul etmeme durumu olsaydi farkli olurdu degilmi? Ay biliyorum panikledim ama elimde degil

  1. Asya diyor ki:

   Vücudun kabul etmeme durumu olamaz onlar ameliyatta kullanılan ipler. O yüzden rahat olun. Keyfinize bakın.

   1. Esra diyor ki:

    Tamam asya hanim cok tskler ne olabilir fikriniz varmi tecrübelerinize dayanarak size danisiyorum

    1. Asya diyor ki:

     Merak etmeyin bişey olmaz inanın . iyi akşamlar size:)

     1. Esra diyor ki:

      Insallah dediginiz gibi olur basinizi sisirdim kusura bakmayin hayirli aksamlar

     2. Asya diyor ki:

      Rica ederim. hayırlı akşamlar:)

 62. Esra diyor ki:

  Ya benim kafam karisti bendeki simdi örümcek agimi iple yüz asmami arkadaslar bi yardimci olun almanyada bu yöntem cok yaygin degil :/// perisan oldum
  Valla

  1. Asya diyor ki:

   Aşağıdaki videolardaki gibiyse örümcek ağı. Zaten siz princess ipi dediniz o pdo ipi. yani örümcek ağı sizinki anlamanıza göre.

 63. Esra diyor ki:

  Birde etkisini gidermek icin yapabilcem bisey yokmu .

  1. Asya diyor ki:

   Gidermek için birşey yapılmaz. Zaten 3 tane ip görünür bir farklılık yaratmaz. Doktorunuza güvenin. ve Ona danışın. En doğru ondan yardım alabilirsiniz.

 64. Esra diyor ki:

  etkisini nasil cabucak giderebilirim yardim eden kizlar ya

  1. Asya diyor ki:

   Bişey olmaz 3 iple sadece cildiniz daha diri olur. Artık takmayın kafanıza. Etkisi 18 ayda gidebilir daha uzunda. Kişinin yaşam şekline, sigara , uyku alışkanlıklarına göre azalır çoğalır.

 65. Esra diyor ki:

  Gercekten cildin kalitesimk bozuluyor

 66. Esra diyor ki:

  Ve kötü sonuc bastan belli olurmu sonradan kötülesme ihtimali varmi bende 3 hafta oldu kimse bisey demedi ama olumsuza dönüscek diye uyku uyuyamiyorum kendimi piskopat gibi hissettim yorumlarimla lütfen kusuruma bakmayin ama iste korku

  1. Asya diyor ki:

   Siz asla estetik gibi radikal çözümler yaptırmayın çünkü gerçekten takıntılısınız. Benim dediğim gibi sürekli her yıl düzenli güvendiğiniz bir doktor eşliğinde ve yön vermesiyle medikal tedaviler uygulayın. Sağlıklı günler Esra hn.

 67. Esra diyor ki:

  Asya hanim bisey daha sorcam baslarda cildin biraz bozulmasi normalmi?

  1. Asya diyor ki:

   Orasını bilemem.
   Derma roller yaptığımda ilk hafta cilt kötüleşiyor pütürleşiyor sonra düzeliyor. onun sebebide cilt kendini yeniliyor. Üst deri gidiyor ve yeni bir deri geliyor.

 68. Esra diyor ki:

  Ah asya hanimcim niye böyle takildim kaldim korktum bende bilmiyorum sizi o kadar bogdum ki utaniyorum resmen :(

  1. Asya diyor ki:

   Rica ederim bende öyle oldum ilk günlerde ama benimki çok kötüydü . Ertesi günü balon gibi şişti cildim fondoten ve pudra sayesinde altına arnika ile bir ay kamufle edildi. Dokunamadım günlerce yüzümü yıkamak eziyet oldu. Sizi anlıyorum ama sizin halinizin benimkiyle hiç alakası yok. Takılmayın sağlıkla yaşayın.

   1. Esra diyor ki:

    Asya hanimcim gördüm resimi aynen o ip en incesi kullanilmis sag tarafimda hala biraz agri var bu normalmi?

 69. Esra diyor ki:

  Ipleri cikarttirma ihtimali varmi aceba?

  1. Asya diyor ki:

   O ipler vücutta 6 ayda eriyip yok olan ameliyat ipliklerinin maddesinden. o yüzden zararı yok. artık iyileşmiştir sanırım sizinkide.

 70. Esra diyor ki:

  3 ay oldugundan eminmisin asya hanimcim 6,9,12 ay diye okudum ben genelde

 71. esra diyor ki:

  Esracigim yazdiklarini okudum fazla endiselenmissin bende bir ara bu tedaviyi yaptirmak istemistim ama yapilan yorumlari okuyunca vazgeçtim bu ayri bir konu lakin… Sana sadece üc adet ip takilmis üc ip yüzünü bozacak güce sayip degil bence.Yaptirip yüz simetrisi bozulanlar ciddi rakamlarda ip yaptiranlar kaldi ki bu ipler ameliyatta kullanilan zamanla eriyen ipler ve sana takilan iplerde eriyecek bu bir gerçek.Yüzünü bozacak kadar çok ip takilmamis ayrica bu islemi yaptiripta bebek gibi yüze sahip olanlarda var belki az ölçüde takilmasi etkilidir uzman degilim ama mantiken bana öyle geliyor simdi ne demis atalarimiz azi karar çogu zarar…

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar, Çok haklısınız. Çok ip takılanlarda asimetri sorunu ili karşılaşılıyor. İşi iyi bilen doktor , iyi kaliteli ip önemli.
   Benim cildime çok ip takıldı ama geçti artık onun etkisi kist vs herhangi birşey olmadı . Zaten yan etki olarak hiç bir yerde rastlamadım buna. Kaldıki öyle bir risk olsa ameliyat yapılıyor önemli kalp vs. onlardan sonra sorun çıkar ama söylediğiniz gibi eriyor bir süre sonra. Bende şu anda hiç kalmadı mesela.
   Ben artık mezoterapiler,botoks, akıllıdolgu yada 3 boyutlu dolgular, vitamin , pi sistem, prp , lazerler , fokuslu ultrason gibi cildi besleyen ve uyaran uygulamalarla devam edeceğim.

 72. bahar diyor ki:

  Merhaba ben dün yüz askılama yaptırdım yanaklarımda ipin geçtiği yerler çok şiş yerleri çok belli oluyor bu şekilde iz kalmasından korkuyorum. Aranızda yüz askılama yapan var mı bu izler normal mı eğer normal ise kaç günde iyileşme oluyor ?

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar,
   Geçmiş olsun İlk gün ve bir hafta böyle şikayetleri okudum. Silhoutte gençlik ipi sanırım yaptırdığınız.
   Ben yaptırmadım. Baya pahalı bir uygulama tüm yüz . Bütçem elverdiğinde alın bölgeme düşünüyorum . Çok makale okudum yaptıranları tek tek faceden buldum hepsi sonucundan çok memnun olduklarını söylediler. Bir çok doktorlada konuştum. Şu andaki teknolojiyle ve iplerle mükemmel sonuçların olduğunu söylediler. Siz kime yaptırdınız fiatı nedir , bir ay sonrasında memnuniyetini paylaşırsanız yönteme güvenirliğimiz artar.
   Umduğunuz gibi olması dileğim. güle güle kullanın.

 73. bahar diyor ki:

  Merhaba Asya hanım yanıt için teşekkür ederim

  Kırçıl ameliyat iplikleri ile saç diplerinden küçük biğr kesi ile giriliyor ve yüzü askıya alıyorlar. Ben Kıbrıs’ta yaptırdım. Fiyatı 1500 tl 1-2 yıl arası etkisi sürüyormuş. Yüzüm anında gerildi ancak yanaklarımda ameliyat iplerini geçirdikleri yerler şiş ve mor . Morlukları dert etmiyorum ama izler kalır mı diye biraz endişeliyim

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalarr
   Endişelenmeyin kalmıyor . İlk anda bazı kişilerde bu izler oluyormuş bazısında hiç olmuyormuş. Zamana ihtiyacınız var sadece. Morarmayı ve şişmeyi önleyen kremlerle takviye edin sürekli yenileyin kremi. Arnika olur. Hemde muhteşem olur. Arnika çabuk onarılmasını ve morluğu şişliği en aza indiriyor. Bir krem daha var ama hatırlayamadım adını hy…. diye başlıyordu. Doktor yazıyor onu. Arnikayı sizin almanız gerekiyor ödemiyor ssk. Geçmiş olsun . Ha bu arada siz çok ucuza yaptırmışsınız. Türkiyede sayılı doktor yapıyor herkes yapmıyor zaten. Yapanlarda semtine göre fiat çıkarıyor. Ben telefonla fiat aldım. Yaptıranlardan öğrendim. Tüm yüz 5000 tl yaptıranla konuştum. Ama benim aradığım görüştüğüm doktorlar, 1800 dolar diyen de var, 2500 dolar diyen de. 3 çift ip için bu fiatlar.
   Eğer ip sayısı fazlalaşırsa fiatta artıyormuş. 1 çift ip 600 dolar dediler.
   Sevgiyle sağlıkla hoşçakalın. :)

 74. bahar diyor ki:

  Teşekkür ederim içimi rahatlattınız . Bugün 5.gün şişlikler bayağı indi sayılır biraz rahatladım. Kıbrıs’ta işlemler daha uygun doktorum Türkiye’de bu işlem 5000 tl ye yapılıyor dedi. Buraya gelme imkanınız olursa Nis tıp merkezinde yaptırdım. Web ve face sayfaları var.
  Sevgiler

  1. Asya diyor ki:

   Rica ederim. Güzel günlerde kullanın . Paylaşımınız için teşekkür ederim bende. Keşke imkanım olsa gelsem. Gerçekten değecek bir fiat . Ama bir çok kişi Kıbrıs’ta Nis tıp merkezinde silhoutte cilt askılama yapılıyor ve uygun fiata, gitmek isteyen olabilir. Faydalanmış olur ihtiyacı olan. İmkanı olan. Bu işlemden memnun kalacaksınız kesinlikle kimle görüştüysem çok iyi geri dönüşümü. 2 sene bile gitse büyük rahatlık yenilenebiliyor çünkü. Tekrar güzel günler dilerim. Hep güzel ve sağlıklı kalın.:)

Yorum Yaz