Ameliyatsız İple Yüz Estetiği

estetik-international örümcek ağı tekniği

Güzellik, Sağlık

18 Ekim 2013

ekledi.

42 yorum yazıldı

9439 kez incelendi.

Güzellik sektörü ameliyatsız güzel olmanın peşinde, her gün yeni yeni teknikler , yöntemler bulunmakta. Hepsi de cilt gençleştirme ile alakalı. Amaç cildi çok yaşlandırmadan yaşı ilerletmek. Her yaşta güzel kalabilmek.
Yıllara meydan okumak bütün insanların özellikle kadınların hayalidir. Fakat yaşlanmak kaçınılmaz ve genç kalabilmek içinde ameliyat olmak  gerekir.  Gençleşmek için ameliyatsız yöntemlerden yararlanmak çok müthiş heyecan veriyor insana. Hemde yarım saatlik bir uygulama ile. Üstelik bu yöntemle vücudumuzdaki başka deforme olan yerlerini de onarmak mümkün ise.
Sayılı birkaç estetik hastanesinde yapılan bu yeni yöntem için İstanbul Estetik  international kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur’un “Örümcek Ağı”adını verdiği (“Threadlift” tekniği ) estetikte çığır açan bu yöntemle 7 ila 10 yaş gençleşmek mümkün olabileceğini söylüyor.
Zamanı tersine çeviren bu muhteşem uygulama hakkında Op . Dr. Bülent Cihantimur şunları anlatıyor;
estetik-international örümcek ağı tekniği

Ameliyatsız İple Yüz Estetiği

Estetik International / Son Tekniklerimiz

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulana bilen bir tekniktir.

Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.
Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması içinUygun Bir Aday mıyım?

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız meme dikleştirme ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.
– Yüzünüzde kırışıklıklar var ise

- Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise

- Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise

- Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise

- Çene altındaki cildiniz sarkıyor ise

- Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız

Ameliyatsız iple Yüz Germe Uygulaması Muayenesi Nasıl Yapılacak?

Estetik ve Plastik Cerrahımız sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarını çekecektir.

Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız.

Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır.
Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor.
Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir.

Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Uygulamanın avantajları:
–  Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması

-  Ağrısız

-  Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanmanız mümkün

-  İpler kendiliğinden çözümlene bilir ve zararsızdır

-  Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder

-  İnce kırışıklıkları giderir

-  Basit ve güvenli

-  Anında iyileşme

-  Lokal anestezi altında uygulanır

-  İz kalmaz

-  İstenirse uygulama tekrarlana bilir

Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan örümcek Ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmediği için ipin etkisinin kaybolması , kısa süre sonra cildin yeniden düşmesi ihtimali de yok. Bu teknikle aynı anda onlarca ip ince ince birbirine işlenerek cilt altında özel bir ağ meydana getiriyor ve bu ağ sayesinde de cildin daha sıkı ve diri görünmesi sağlanıyor.

Bu uygulama yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı lifting etkisi sağlıyor hem de ince kırışıkların giderilmesinde kullanılıyor. Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde , kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle aynı teknik kullanılarak başarılı sonuçlar alınabiliyor.
Hiçbir yan etkisi yoktur

http://youtu.be/CsvohOuhptg

http://youtu.be/rKQCRtQW9xo
http://youtu.be/tKX3N7Lg2b8?list=PL64ED1E3462767FE1

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 42 yorum yapıldı:

 1. hatice diyor ki:

  ben ankarada yaşıyorum örümce ağı estetiği yapan estetikçiler varmıdır ve nekadar gider yazarsanız memnun olurum

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar Ankarayı bilmiyorum ama, istanbulda benimde gittiğim estetik international hastanelerinin bir şubesi de Ankarada var. Dr. Bülent Cihantimur Estetik International Ankara , Çankaya da yer alıyor. Herkesin ihtiyacına göre fiyat çıkıyor. Pdo arkasından scarlet yapılıyor. Cilt kendini daha çabuk toparlasın diye. 18 ay yada biraz daha fazla idare ettiği söyleniyor.
   Estetik international Ankara
   http://youtu.be/8DNH6asKIek

 2. hülya arısan diyor ki:

  ben 57 yaşında bir bayanım.yaşım gereği yüzümde sarkma var.ankara dışında yaşadığım için,ücreti hakkında bilgi alıp ona göre gelmek istiyorum.ayrıca etkisinin ne kadar sürdüğünü ,öğrenmek istiyorum.bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar Hülya Hanım, Uzun zaman yüzüne bu işlemi yaptıranları inceledim, izledim. Ve yaptırdım (küçük bir miktarda olsa) Eğer çok paranız varsa gerçekten güzel ve faydalı bir uygulama iki yıl gittiği söyleniyor. Kişiye göre değişim gösterebiliyormuş. Tabi yaşlanma da devam ettiği için. Bence iki yılı geçmez sonuçları.
   35 den sonra iki senede bir sürekli bu işlemi yaptıran 35 de kalır . Yani erken olması çok büyük avantaj. Gelelim size. Bu pdo ipleri tanesi 20tl bir poşet içinde 5 tane var. Yani bir poşeti 100tl. Ama elastikiyetini kaybetmiş bir yüz için 400 ila 500 arasında ip kullanılıyor. Kıl gibi ameliyat ipleri bunlar vücut bir sene içinde ipleri kendi kendine yok ediyor. Ama ip etrafındaki ciltteki iyilik devam ediyor. Benimde tek isteğim sadece ameliyatsız nasıl güzel kalabilirim . Sizin için baya maliyetli olabilecek bir işlem yaş gereği. 400 ip kullanılsa 8000 yapar. Bu işlem sonucunda prp ve scarlet yapılıyor. İşlem sonunda iyileşle çabuklaşsın diye. Bunlarda artı para. 3 seans scarlet ve prp 2500 tl. 10000 mal olur size. Ama bu fiyat ip sayısına göre değişim gösterir.. Ama siz bu fiyatı bilin aşağı yukarı olabilir. 200 yaptırıp , daha sonra ekleme yaptırabilirsiniz. Benim paylaştığım hastanenin Ankarada ve bursada da şubesi vardı bu yazıyı yazdığımda. İnternetten bulabilirsiniz. Ben tamamen kendim için araştırıp yaptırdığım yada yaptırmaya karar verdiğim işlemleri paylaşıyorum. İnandığım ve faydasını gördüğüm şeylerin. Bu işlem için bütçe gerekiyor. Gıdıya yaptırdım. 50 tane ip yapıldı yetmedi . O yüzden mutlu olamadım. en az 300 ip dendi oda bütçeme uymadı. Ama çok param olsa ben bu işi yüzüme yettiği kadar yaptırırdım. artık her yerde yapılmaya başlandı . Daha fazla yaygınlaştıkça ücreti umarım ucuzlar. Herkes yaptırabilir.
   Sevgilerimle.

   1. selma diyor ki:

    örümcek agı estetıkte bu kadar cok ıgne yapılıyor acı olmuyormu?

 3. selma diyor ki:

  örümcek agı estetıkte bu kadar cok ıgne yapılıyor acı olmuyormu?

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar, yüze emla sürülüyor yarım saat bekliyorsunuz. Ve Doktor baya hızlı anlayana kadar bitiyor. Miktar az olunca anlamıyorsun bişey.
   300-400 tane pdo iğne batırılan hastalara ameliyat ortamında yapılıyormuş işlemleri.

 4. Asya diyor ki:

  Örümcek ağı yaptıracak kişelerin dikkatine.
  Örümcek ağı uygulaması yaptıran bir kişi olarak ;
  Yaşınız 50 yi geçtiyse asla yaptırmayın demiyorum. Ama size çokkkkk pahalıya mal olur diyorum. En az 400 -500 ip yer yüzünüz. Estetik yüz germe fiatını geçiyor. İşlem sonunda kişiye göre değişsede en az 20 gün morarıklık devam ediyor.Bir hafta yüzünüze dokunamıyorsunuz acıyor çünkü. Süresi kısa bu yüzden sıkıntıya değmiyor. 50 yaş ve üzeri başka radikal uygulamalar yapmalı.
  Eğer yaşınız genç ise bu işlemi yapabilirsiniz. En azından hep aynı yaşta kalırsınız ama sürekli yaptırmanız kaydıyla. Yaşınız 30 ile 40 arasında fayda sağlarsınız yaşlanma süreci kısalır. Yine süreklilik olursa . Pahalı bir uygulama genç insanlarda daha az ip gittiği için daha az para tutuyor.
  Tekrar söylüyorum yaş 50 sonrasında bu uygulamayı yaptırmayın. Bazen cilt daha erken yaştada elastikiyetini kaybetmiş olabilir. O zamanda çok zor fayda sağlar milyarlarınız gider sadece. Bu uygulama ileri yaşta çok iple cildi düzeltiyor. Bu yüzden çokkkk paranız varsa yaptırın. 18 ay sonra yenisinizi . çünkü yaşlanma devam etmektedir.

 5. melek diyor ki:

  Merhabalar
  Aciklamaniza Teşekkür ederim. Doğru tespit. 50 yaş üzeri sakın yaptirmayin ilk gunler biraz gerilme oluyor. Sonrasinda hic bir degisim yok. Soruyorsunuz birkac ayi bulur diyorlar. Bekle bekle bisey oldugu yok. Zaten yaptirdiktan sonra kimse ilgilenmiyor. Sikayet etseniz bile kimse size donmuyor. Bulent beyi gormeniz zaten pek mumkun olmuyor. Bazi gunler kampanya oluyor. Bulent bey kampanyadan alinan uygulamalara asla girmiyor. Daha pahali onun uygulamalari. Tabi bunda bizimde payimiz var. Ćok cabuk inaniyoruz. Tabi hergun internet reklamlari tv reklamları inadirıyor bayanları. Kesinlikle hicbir faydasini gormedim. Kisa sureli . Pahali değmez yaptirmaya.

  1. aslı bayraktar diyor ki:

   sakın yaptırmayın ben yaptırdım hiç bir değişiklik yok sadec para tuzağı inanmayın

 6. seval diyor ki:

  kesinlikle yaptırmayın.hele estetık ınternatıonalde bulent cihantemurmudur nedı onda hiç yaptırmayın.tamaıyle insanı kandırıyorlar.
  ortam hıjyen degıl.
  yüzün şeklı bozuluyor.
  yüzde enfeksıyona baglı ıltıhap olmaktadır.

 7. Derin diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar, örümcek ağı yaptırdım 2 gün oldu. Yüzüm çok şişti, yaptıranların şişler ne kadar sürede iniyor ? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Derin Hanım, on gün dokununca bile acıyor. on gün sonrasında her gün biraz azalıyor şişi ve acısı , cilt kendine geliyor benimki 20 gün sürdü. Morarıklık 20 gün sonra gitti. Bünyeden bünyeye fark eder heralde. İnşallah sizinki daha erken düzelir.

 8. nalan diyor ki:

  merhabalar orta yas için bir uygulama cildimize ne kadar erken bakarsak o kadar gec yaşlanır. yaşlanmadan yapmalı kırışmadan bakmalı cilde.

 9. aysegul diyor ki:

  İple yuz gerdirmis birileri varsa lutfen sonucunu burda yazabilir mi?yani memnuniyetlerini veya olumsuz yanlarini,,,,,

 10. nalan diyor ki:

  Merhabalar Ayşegül hn , öncelikle yaşınız önemli. Ben uzundur bu işi araştırıyorum. Çok fazla yaptıranla konuştum 50 yaş sonrasının mutlu olduğunu görmedim çünkü yetecek kadar yaptırılamıyor. Çokkkkk para tutuyor.30tl 1 ip 100 ip 3000 tl tutar buda yetmez. 400 ip rahat gider 50 yaşa, buda 12000 tl tutar bu yüzden mecburen az ip yapılıyor. az gelince ip dolayısıyla mutlu olunmuyor. hep şikayet ediliyor. Yapan yer size bu ay düzelecek öbür ay düzelecek. sonunda yeterli olmadı biraz daha. biraz daha
  Örümcek ağı estetiğini 35 ten sonra yaptırın ki yaşlanma yavaşlasın. Süreklilik gerektiren bir işlem . Belli aralıklarla yaptırın.
  Tekrar ve ısrarla söylüyorum 50 yaş üzeri çok ip gideceği için yüz germe fiatına malolur. sonucunda radikal bir değişim olmuyor. 50 yaş sonrası elastikiyeti yok etmek hiçte kolay değil. Bu yaşa kadar cilt toparlama cilde yatırım yapmadıysanız zaten çok zor bu cildi toplamak .
  35 den sonra düzenli yaptırsanız olduğunuz yaşta kalırsınız. 50 den sonra şemsiye iple askıyı daha mantıklı buluyorum ben.

 11. nalan diyor ki:

  Bende yaptırdım bende 50 üzeri olduğum için memnun kalmadım. 280 ip yetmedi. ve sürekli lazer ve mezoterapi yaptırdım yıllarca cildimi kendi haline hiç bırakmadım. Hep baktım. Bende mi sorun diye bütün yaptıranlarla konuştum. genelde insanlar erken yaşta ciltlerine bakmak akıllarına gelmediği için geç kalıyorlar. O zamanda istenen sonucu alamıyorlar.

  1. Şahide diyor ki:

   nalan aynen öyle, bence 45 inden sonra artık yüz için cerrahi müdahale gerekli, eğer sen bakmadıysan cildine, 45 inde tutupta ameliyatsız estetik yaptırayım dersen olmuyor. 30 ların başında başlayacaksın bakmaya

 12. nalan diyor ki:

  Bu kadar çok iptenmi acaba yüzümün şekli değişti saçımı toplayamıyorum. ben artık bu uygulamayı sevmiyorum. her seferinde yanaklı kişilerde bu işlem zor dedi durdu. başından söylese yanaklar görünmüyormuydu. bu kadar acıya sonucu yeterli değil ve ben artık asla yaptırmam.

 13. arzu diyor ki:

  Bende yaptırdım 10 gün oldu şişlik yeni indi kaç gün şişti morardi insan içine çıkamadım bence deyme z kimse yaptirmasin

 14. cigdem akin diyor ki:

  Ben ucgun unce aadece durt iyne yapildi yapildigi anda fark edildi ama az birazdaha yapdirmam gerkiyo yasim 35 botoks ve dolguda gerkdni suyledi dokdorum bilmiyorum kararsizim

 15. Banu diyor ki:

  Merahaba 46 yasındayım alt yüzde sarkmam var bülent beye örümcek ağı yaptırmayı düşünüyordum ancak bircok yerde okudugum yorumlardan dolayı vazgectim. Bugun sekreteri ile gorustum 300₺ muayene ucreti alıyormuş kendisi ipin tanesine 35₺ fiyat vrdiler en az 3500₺ tutar doktorumuz yanında gereken işlemleri de( prp dolgu vs) yapıyor o zaman 3500 ile 10000 arası rakam çıkar dediler.
  Arkadaşlar alt yüzde yani yanaklarda sarkmaya bir çözüm bulan varsa lütfen yazsın. Ben 4 seans radyofrekans 1 seans BBL yaptırdım ancak bir değişklik goremedim, şu amda tek saens yapılan Ultraskin yani Fokuslu Ultrasonu araştırıyorum. Fokuslu ultrason yaptıran varsa paylaşırsa memnun olurum..

  1. Asya diyor ki:

   Hayır kesinlikle memnun kalmadım. Bir değil iki değil üç değil. Kaç uygulama yaptırdıysam hiçbirinden fayda görmedim. %30 ucuz, kampanya ,kelebek günü diye kandırmaca , hakkıyla yapmıyorlar. Artık eminim ki oraya artık güvenmiyorum. Zamanıma ve parama yazık oldu. Araştırın ön görüşmeden ücret alan hiç bir doktor yoktur. prof bile olsa ön görüşmede ücret talep etmiyolar. Başka bir estetik doktora danışın isterseniz. Önceden talep etmiyordu haklı olarak çok müşteri olunca artık alt kadrosundaki drlara yönlendiriyor. Kaldı ki elde ettiği ün reklam google ve face reklamlarına harcadığı parayla doğru orantılı. Reklamı yap zaten fazlasıyla çıkartır. Ben 3 kez örümcek ağı yaptırdım sağ tarafım hala çukur Bir sene geçti aradan düşünün. 4. kez oradaki başka dr yaptı o daha ıtınalı çalıştı. Daha az morordı ve daha az hırpalandı cildim. Kağıt imzalatıyorlar işlem öncesinde. Şikayet ettiğinizde de bizden kaynaklı bir hata yoktur diyorlar. Yani bişey elde edemedim .Oraya artık asla gitmem.
   Araştırdım ,Ultra skin için alt bölgeye faydalı diyorlar benimde şimdi sırada olan uygulamam bu olacak. Kadıköy Dermatecte düşünüyorum. Müşterisini Para olarak görmeyen bir doktordur Ata bey.

  2. Şahide diyor ki:

   ben geçen sene yaptırdım. örümcek ağı estetiği diye gittiğim yer aslında saçma sapan birşey yaptı yüzüme. sonradan reklamlarla falan aslında bu örümcek ağı estetiğinin bülent cihantimura ait bir estetik olduğunu gördüm. aptal gibi ilk başta araştırmadan yaptırdım ve bir faydasını görmedim açıkçası. geçen günde kuzenimle estetik internationala gittik bülent bey orada yoktu, yurt dışında imiş. başka bir doktor baktı ve para vs de almadılar. son derece ilgililerdi. ordada kontrol için gelen bir hastayla konuştuk, vallahi kadın taş gibiydi, şahane olmuştu. haftaya yaptırıcam ben örümcek ağı estetiğini, yanarım yanarım diğer yere verdiğim paraya

   1. Asya diyor ki:

    yası gençtir o hastanın. ben mennun kalmadım Bülent bey yüzümde iki çukur oluşmasına sebep oldu.Bende oraya yaptırdığım için pişmanım. Mehmet Reis bey onun ekibinden o daha itinalı çalışıyor. Orada yapılan uygulama yine yeniden söylüyorum fayda sağlamadı. ya pdo iplerinde sorun vardı ucuzunu kullandı. çeşitli pdo ipleri varmiş . bende sonrasında başka yerlerden öğrendim. Bir eksiklik var ama nerede çözemedim. Ama görünen köy klavuz istemez. Ben kendimde izledim. you tube de örümcek ağı estetiğini anlatan bir sürü video var. Hepside yabancı. Ben yaptırdığımda Bülent beyin you tube de 1 tane videosu yoktu. çok sonrasında koydular. Nasıl onun icadı oluyo anlamadım?
    Aslında mantık süper her batırılan iğne bile cilt yenilenmesine sebep olur bide içine ip girdiğini düşünürsek faydalı bir uygulama inancıyla yaptırdım. ama yüzün şekli bozuldu. saçımı hala toplayamıyorum. yanlarımda çukur ve yanak altlarında asimetri bozuk.
    Şimdiki düşüncem lazer ve fokuslu ultrason ,mezoterapi, prp gibi işlemler . ama kandırmayacak dürüst bir yer ve yeterli atış sayısıyla yapılan uygulamalar. Umarım ..

    1. Şahide diyor ki:

     nasıl yani mehmet reis ankarada??????

     1. Asya diyor ki:

      Evet maalesef Ankaraya gitmiş , çok iyi bir doktor. Morarma çok az yaşadım onda. Oysa Bülent bey iki kez yaptığında tam bir ay fondoten le kapadım günlerce yüzüme dokunamadım. Rahatsızlık geçirmeden önce İstanbulda görevliydi.

    2. Şahide diyor ki:

     asya çok memnun olan kişiyle konuştum, bülent cihantimur a yaptıracağım, örümcek ağı estetiğini, isim ve patent hakkı bu adamda, diğerleri gibi askılamıyor bu farklı bir teknik. senin şansızlığın olmuş sanırım, geçmiş olsun. arkadaşımla birlikte yaptıracağız bakalım, yazarım sonuçları

     1. Asya diyor ki:

      http://youtu.be/CsvohOuhptg
      Yabancıların böyle çok videosu var. Yani ilk bulan Bülent bey değil. Valla kime yaptırırsanız yaptırın. Benim şanssızlığım yok. Ben cildimi hiç boş bırakan birisi değilim ki mezoterapi prp vs hep sürekli ama mayın tarlası gibi oldu cildim. Facede yorum yaptım sildiler hiç kötü yorum bırakmıyorlar ki. Ben çokkkkk kötü yorum gördüm anında sildiler. Oraya giden önce para ilkesine alışmalı. Modern lüks bir yer o yüzden göz boyanıyor. Bir düşünün niye kötüleyim ben asla böyle haksızlık yapmam. Ki faydasını görsem devam ederim. Ne kastım olabilir ki. Ben kaç kere müracaat ettiysemde bizim suçumuz yok bizden kaynaklanan bir hata yok diyorlar. Oysa durumu kabul etmeleri ve telafi etmeleri gerekir. yada bundan sonrasına demeliler ki bu uygulama 40 yaşına kadar yapılır. ondan sonra fayda sağlamaz. Bunu demeliler. Boşuna para almasınlar. fayda sağlamıyacak uyğulamaları yapmasınlar. Kişiye uygun uygulama yapsınlar. Ben normal bir vatandaşım herhangi bir yere bağlı değilim. Büyük bir heyecanla fayda olacak diye gittim. bir ay geçsin asıl 3 ay sonra belli olacak vs vs oyaladılar. İmzaladığım kağıtlar tarihler mevcut ve herhangi bir yere bağlı değilim. Ben kaç kez dilekçe yazdım. Telefonla anlattım. Bu uygulama genç insanlarda etkilidir. Bunu kabul edip yaşı 45 üstüne yapmasınlar. Boşuna para almak demek. Yüzün şekli bozuluyor çok ipten. Keşke prp mezoterapi kök hücre deneseydim. Yada başka yerde yaptırsaydım bu uygulamayı iplerden olduğunu düşünüyorum ben. iplerin kalitesinden. Valla herkes özgürdür. Nerde isterse yaptırır. Ben eğer bir yere bağlı yada bu işten menfaat sağlamış olsam. Estetik international gibi kötü yorumlara asla izin vermezdim. siler siler kendime göre olanları yayınlarım. Ama kim ne yaşadıysa paylaşmalı. Zaten ben hep diyorum erken yaşlarda yapılan örümcek ağının cilde faydası ilersi için var yaşlanmayı geciktirir.

     2. cansu diyor ki:

      Merhaba bende gayet memnun kladım demekkı herkeste farklı etkısı oluyor yanı ztn bırden hepsını yappmak gerkmıyro yaasv yavas olur bu tarz seyler ufak ufa degısıklerle baslar hepsı sonradan degısır kı ztn 18 yasına donusmeyı mı beklıyrosunuz onu anlamaıdm bena cıkcası…. bu tarz ıslermler hep bıraz zamanı greıye almak ve durdurmak amcalıdır tamamne gecn kızlık yılarınza ztn mantıken donemzsınzı kı bıraz dıkaktlı dusunmek gerek bence ..

     3. Asya diyor ki:

      25-50 tane ip yaptırdıysanız yan etki olmaz.bANA 275 ip yapıldı ve yüzün şekli bozuldu yanlarda çukurlar oldu. saçımı toplayamaz oldum yaşınız genç ise zaten bu işlem yatırımdır. Ben 18 yaşa dönmek istemiyorum öyle olsamaya çalışsam ameliyat olurum kökten hallederim. Zannettiğiniz gibi bilinçsiz birisi değilim Lütfen iyi okuyun bu yazdığımı AMELİYATSIZ İPLE ESTETİK 50 YAŞTAN SONRA YAPILMAMALI DAHA FARKLI UYGULAMALAR YAPILMALI YADA ÇOK YAPILMAMALI. YADA BELKİDE BENDEKİ DOKTORUN O ÜNLÜ DOKTORUN UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİR SORUNDU. VE BEN KENDİMİ BİLİYORUM GEÇSİN ÇABUK ETKİSİ DİYE BEKLEDİM. İNSAN YAPTIRDIĞI UYGULAMA GEÇSİN DİYE BEKLERMİ .
      Bir yerde denemek için inancımı yitirdim. başka bir drda deneyimce paylaşırım. sırf merakımdan denemek istiyorum acaba kullanılan iplerdemi sorun vardı diye.

  3. Şahide diyor ki:

   ultra skin dediğiniz şey ultraterapi mi? ayrıca tüm başarılı estetik cerrahlar muayene parası alır, mümkün değil yani, o zaman düşünsenize herkes gitsin muayene olsun yaptırsın. bence alınmalı da zaten, bu şekilde önüne gelen muayene olmasını engelliyorlar, mecburlar yani. ama mesela estetik international da sadece bülent bey muayene için para alıyor, diğer dr ler para almıyor

   1. Asya diyor ki:

    Ultra skin için kimi dr fokuslu ultrason, kimi dr da ultherapy diyor. Aslında işin gerçeğini öğrenemedim Bülent bey de önceleri ön görüşmeden para almıyordu. Ne zaman reklamlar tv programı ondan sonra almaya basladı. Ben oraya başladığımda ücretsiz muayene olmuştum. Prof dr Ahmet Karacalar ile birçok dr la tlf konuştum ön görüşme ücretsiz diyorlar. Hepside dalında başarılı doktorlardı. Bazıları alıyor diyebiliriz bence. ön görüşmede yönlendiriyor. şu yapılmalı , şu yapılmalı diye. Bence ücretsiz olmalı zaten sonrasında kazanacak dr.

    1. Şahide diyor ki:

     Asya ben uzun süre amerika da yaşadım ve bütün cerrahlar muayene parası alırlar, tr de emeğe saygı olmadığı için maalesef alınmıyor.

     1. Asya diyor ki:

      Cerrahlar alır tabiki Başka hastalıklarda. . Estetikte önce planlanır, yapılacaklar kararlaştırılır ve ben kaç yere gittiysem kimle görüştüysem hiç kimse öngörüşmeden ücret almadı. Bu emeğe saygısızlık değilki. Dişçilerde almaz planlaması yapar diş tedavisine başlar .

 16. nalan diyor ki:

  ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİNİN ETKİLERİ GEÇMEYE BAŞLADI ÇOK ŞÜKÜR. 18 AY OLDU İLK YAPILIŞTAN BERİ . İNANIN YÜZÜN ŞEKLİ YENİ YENİ DÜZELMEYE BAŞLADI. ELASTİKİYET KAYBINA RAZIYIM ŞU AN. ONU BİR ŞEKİLDE CANLANDIRABİLİRİM. ÖRÜMCEK AĞI NA VERDİĞİM PARAYLA ŞEMSİYE ASKI YAPTIRABİLİRDİM :( ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİNİ BİR DAHA ASLA YAPTIRMAM. CİLDİM DEKİ ÇUKURLUKLAR YANLARDA HALA VAR AZALDI AMA. BUNDAN SONRA LAZER, ULTRASON, PRP, KÖK HÜCRE, MEZOTERAPİ VE BELKİ ŞEMSİYE ASKI YAPTIRABİLİRİM. AMA ARTIK BÜLENT BEYE VE ONUN HASTANESİNE GİTMEM. iŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA SONUÇ ALINMAYIP BEN MEMNUN OLMAYINCA. SİZİN YÜZÜNÜZ YANAKLI O YÜZDEN OLMUYOR DEDİ DURDU. YANAKLARIM HEP VARDI BAŞTAN SÖYLESENE MİLYARLARI ALANA KADAR. SİZ YANAKLISINIZ SİZİNKİ ZOR DESEYDİNİZ. BENDE SİZİN BENİ KANDIRDIĞINIZI DÜŞÜNMESEYDİM. KEŞKE FAYDA SAĞLASAYDIM İLK YAPTIRDIĞIM GİBİ HEVESLE VE UMUTLA TEKRAR YAPTIRSAYDIM. BANA GEREKLİ OLANI DEĞİL, KENDİ TRENDLERİNİ UYGULUYORLAR. OYSA MEDİKAL ESTETİKTE KİŞİYE ÖZEL PLANLANMALI. BUNDAN SONRA BİR SÜRE ARA VERMELİYİM. ÇOK İYİ ARAŞTIRIP GÜVENİLECEK ,BİZİ PARA OLARAK GÖRMEYEN DOKTOR BULMALIYIM. SONUCUNU YİNE PAYLAŞICAM. AMA CİDDİ GİDEN ZAMANIMA, PARAMA İLK KEZ ACIDIM. OYSA BEN CİLDİME YAPTIĞIM YATIRIMA ASLA ACIMAM.
  2013 ÜN EYLÜLÜNDE BAŞLADIM , 2014 ÜN SONUNA KADAR İŞLEM 3 AYDA , 4 AYDA BİR YAPTIRDIM. ŞU AN 2015 İN 3 AYI SAYSAK. YAKLAŞIK ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ ÜSTELİK ÜZERİNE BOTOKS VE FOKUSLU ULTRASONLADA DESTEKLEDİĞİM HALDE 18 AY GİDİYOR. ÖMRÜ 18 AY DEĞERSE, YAPTIRIN BU KADAR BÜYÜK PARALARA.

  1. Seniz diyor ki:

   nedense siz bana pek inandırıcı gelmediniz….bu örümcek ağı zaten tek seansta yapılan bir işlem, ne diye size birkaç seans yapılsın ki….

   1. Asya diyor ki:

    Para için para. sizi inandırmak zorunda değilim ki. Bir daha söylüyorum 4 seferde yapıldı. Ben bunları yaşadım. Ben normal vatandaşım. Niye yalan söyleyim. Prp. ultra toner 2 kez, örümcek ağı 4 kez, kayıtları mevcut. Asıl siz inandırıcı değilsiniz. İnanmassanız sayfayı kapatır gidersiniz. Ama sizinde bu işten menfaatiniz varki ??

 17. esra diyor ki:

  2yil önce göz kapagi altinda olusan sislikten dolayi ameliyat oldum o parçayi aldilar ve simdi orada bosluk olustu tam gozun altinda ve gozun bitis hizasinda kemik ustunde bir bosluk iz gibi bisey var alttan dolmasi orayi normal gosterir.Yüzün genelindede kolagen kaybindan dolayi sarkma var r ne kadar uyusamda yuzdeki o yorgun ifadeyi silemiorm yasim 38 sizden ögrendigim bilgilerle dr.mehmer reis bey e itinali bir sekilde örümcek agi tedavimi yaptiricam ameliyat izinden kalan o bosluga ne yaptirmaliyim önerilerinizi yazarmisniz.Cok arastirdim ama bisey enjekte ettirmekten korkuyorum.

  1. Asya diyor ki:

   Çok geçmiş olsun . Yüzdeki boşlukları doldurmak için dolgu yaptırmak gerekir. Cildi ne kadar canlandırırsanız canlandırın. Eksilen bir maddenin yerini dolduramazsınız. Bu yüzden dolgu uygulanır. Şimdiki dolgular çok doğal ve güzel. Göz altı için ışık dolgusu ve bio expander dolgu göz altınada uygulanabilir özellikte. Bir doktora muayene olun ve hangisi sizin için daha uygun zaten o karar verecektir. Mehmet Bey Ankaraya gitmiş . İtinalı bir doktordu kendisi. Şimdi artık dermo kozmetik uzmanları çok fazla. Ben şuan Dermatec kadıköye gidiyorum. Örümcek ağı yapmıyor. Zaten bende örümcek ağına inancımı kaybettim. Ona o kadar para verene kadar ultherapy yada ultra skın uygulatacağım hiç olmazsa iğne batma sancı , şişlik olmaz. Yaptırdığımda mutlaka paylaşacağım. Dr. Ata Nejat Ertek ten memnunum. Dermatec in önemli de bir özelliği vardır. Siz oraya kendiniz birşeyler yaptırmaya gidersiniz. İtinayla uygularlar ama size paket satma krem satma derdinde olmayan bir yerdir.

 18. Sanem diyor ki:

  Ben örümcek ağını aralık ayında yaptırdım 50 ip atıldı yaşım 35 iki hafta sonra yaratığa döndüm .yaptırma amacım daha canlı bir cilt içindi ama şimdi nasıl kurtulurum diye çare arıyorum yüz simetrim bozuldu sol yanağım şiş sağ kaşım üstte ve çene ovalim bozuk bildiğiniz yamuldum . Düzelmesi için bir çok plastik cerrahla görüştüm ama düzeltemiyorlar en son bülent cihantimurdan randevu alıp kozyatağındaki estetik international’a gittim 300 iple işlemin tekrarını yapıp düzeltebileceklerini söylediler .ama çok korkuyorum ve çok kararsızım böyle kalmak da istemiyorum kendime güvenimi kaybettim ve her sabah aynayla karşılaştığımda deliriyorum ! Yanaklarım aşagı sarktı ve güzel bi yüzüm varken 10 yaş yaşlandım. Bu işlem yanliş yapıldığında malesef sonuç çok yıpratıcı! Konuşurken agzım sola kayıyor felç geçirmişim gibi ! Nerdeyse 15.000’e malolacak tekrar yaptırmak sonuçtan emin olsam kendi psikolojim için daha fazlasını bile kredi çekip yaptırırım :( bana bu konuda tavsiyesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

  1. Asya diyor ki:

   Örümcek agının etkisi geçiyor 1 sene sonra. Bu arada Lazerle cilt canlandırmalar deneyebilirsiniz. Hiç olmazsa morarma yok simetri kaybı yok. zarar yok. Ultherpy, Ultra skin , fraksiyonel lazer vs. yaptırın iyi bir doktora. Ben Estetik internationalde yaptırdım tam bir senedir saçlarımı toplayamıyorum yamuldu yüz. çukurlar oluştu yanlarda. doktor iyi seçilmeli. bende iyi dr arayışındayım. Ama orumcek agı asla yaptırmam birdaha. Örümcek ağı estetiğinin sonucu cabuk geçsin diye . İstanbul estetik internationalde ultherapy diye ultra toner cihazı ile yuz genclestirme yaptırdım . oda fayda saglamadı. zaten kampanya ucuz diye atış sayısını az attılar heralde. Çok şikayet dilekçesi doldurdum , tlfla aradım ama nafile. hata yooktur dediler zaten kağıt imzalatıyorlar itiraz edemiyorsunuz. olmadıklarını söylediler prof Ahmet Karacalar için çok güzel yorumlar var internette. Ben aradım avrupa yakasında muayenehanesi.

Yorum Yaz