Ameliyatsız İple Yüz Estetiği

estetik-international örümcek ağı tekniği

Güzellik, Sağlık

18 Ekim 2013

ekledi.

17 yorum yazıldı

6175 kez incelendi.

Güzellik sektörü ameliyatsız güzel olmanın peşinde, her gün yeni yeni teknikler , yöntemler bulunmakta. Hepsi de cilt gençleştirme ile alakalı. Amaç cildi çok yaşlandırmadan yaşı ilerletmek. Her yaşta güzel kalabilmek.
Yıllara meydan okumak bütün insanların özellikle kadınların hayalidir. Fakat yaşlanmak kaçınılmaz ve genç kalabilmek içinde ameliyat olmak  gerekir.  Gençleşmek için ameliyatsız yöntemlerden yararlanmak çok müthiş heyecan veriyor insana. Hemde yarım saatlik bir uygulama ile. Üstelik bu yöntemle vücudumuzdaki başka deforme olan yerlerini de onarmak mümkün ise.
Sayılı birkaç estetik hastanesinde yapılan bu yeni yöntem için İstanbul Estetik  international kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur’un “Örümcek Ağı”adını verdiği (“Threadlift” tekniği ) estetikte çığır açan bu yöntemle 7 ila 10 yaş gençleşmek mümkün olabileceğini söylüyor.
Zamanı tersine çeviren bu muhteşem uygulama hakkında Op . Dr. Bülent Cihantimur şunları anlatıyor;
estetik-international örümcek ağı tekniği

Ameliyatsız İple Yüz Estetiği

Estetik International / Son Tekniklerimiz

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulana bilen bir tekniktir.

Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.
Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması içinUygun Bir Aday mıyım?

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız meme dikleştirme ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.
– Yüzünüzde kırışıklıklar var ise

- Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise

- Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise

- Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise

- Çene altındaki cildiniz sarkıyor ise

- Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız

Ameliyatsız iple Yüz Germe Uygulaması Muayenesi Nasıl Yapılacak?

Estetik ve Plastik Cerrahımız sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarını çekecektir.

Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız.

Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır.
Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor.
Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir.

Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Uygulamanın avantajları:
–  Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması

-  Ağrısız

-  Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanmanız mümkün

-  İpler kendiliğinden çözümlene bilir ve zararsızdır

-  Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder

-  İnce kırışıklıkları giderir

-  Basit ve güvenli

-  Anında iyileşme

-  Lokal anestezi altında uygulanır

-  İz kalmaz

-  İstenirse uygulama tekrarlana bilir

Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan örümcek Ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmediği için ipin etkisinin kaybolması , kısa süre sonra cildin yeniden düşmesi ihtimali de yok. Bu teknikle aynı anda onlarca ip ince ince birbirine işlenerek cilt altında özel bir ağ meydana getiriyor ve bu ağ sayesinde de cildin daha sıkı ve diri görünmesi sağlanıyor.

Bu uygulama yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı lifting etkisi sağlıyor hem de ince kırışıkların giderilmesinde kullanılıyor. Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde , kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle aynı teknik kullanılarak başarılı sonuçlar alınabiliyor.
Hiçbir yan etkisi yoktur

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 17 yorum yapıldı:

 1. hatice diyor ki:

  ben ankarada yaşıyorum örümce ağı estetiği yapan estetikçiler varmıdır ve nekadar gider yazarsanız memnun olurum

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar Ankarayı bilmiyorum ama, istanbulda benimde gittiğim estetik international hastanelerinin bir şubesi de Ankarada var. Dr. Bülent Cihantimur Estetik International Ankara , Çankaya da yer alıyor. Herkesin ihtiyacına göre fiyat çıkıyor. Pdo arkasından scarlet yapılıyor. Cilt kendini daha çabuk toparlasın diye. 18 ay yada biraz daha fazla idare ettiği söyleniyor.
   Estetik international Ankara
   http://youtu.be/8DNH6asKIek

 2. hülya arısan diyor ki:

  ben 57 yaşında bir bayanım.yaşım gereği yüzümde sarkma var.ankara dışında yaşadığım için,ücreti hakkında bilgi alıp ona göre gelmek istiyorum.ayrıca etkisinin ne kadar sürdüğünü ,öğrenmek istiyorum.bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar Hülya Hanım, Uzun zaman yüzüne bu işlemi yaptıranları inceledim, izledim. Ve yaptırdım (küçük bir miktarda olsa) Eğer çok paranız varsa gerçekten güzel ve faydalı bir uygulama iki yıl gittiği söyleniyor. Kişiye göre değişim gösterebiliyormuş. Tabi yaşlanma da devam ettiği için. Bence iki yılı geçmez sonuçları.
   35 den sonra iki senede bir sürekli bu işlemi yaptıran 35 de kalır . Yani erken olması çok büyük avantaj. Gelelim size. Bu pdo ipleri tanesi 20tl bir poşet içinde 5 tane var. Yani bir poşeti 100tl. Ama elastikiyetini kaybetmiş bir yüz için 400 ila 500 arasında ip kullanılıyor. Kıl gibi ameliyat ipleri bunlar vücut bir sene içinde ipleri kendi kendine yok ediyor. Ama ip etrafındaki ciltteki iyilik devam ediyor. Benimde tek isteğim sadece ameliyatsız nasıl güzel kalabilirim . Sizin için baya maliyetli olabilecek bir işlem yaş gereği. 400 ip kullanılsa 8000 yapar. Bu işlem sonucunda prp ve scarlet yapılıyor. İşlem sonunda iyileşle çabuklaşsın diye. Bunlarda artı para. 3 seans scarlet ve prp 2500 tl. 10000 mal olur size. Ama bu fiyat ip sayısına göre değişim gösterir.. Ama siz bu fiyatı bilin aşağı yukarı olabilir. 200 yaptırıp , daha sonra ekleme yaptırabilirsiniz. Benim paylaştığım hastanenin Ankarada ve bursada da şubesi vardı bu yazıyı yazdığımda. İnternetten bulabilirsiniz. Ben tamamen kendim için araştırıp yaptırdığım yada yaptırmaya karar verdiğim işlemleri paylaşıyorum. İnandığım ve faydasını gördüğüm şeylerin. Bu işlem için bütçe gerekiyor. Gıdıya yaptırdım. 50 tane ip yapıldı yetmedi . O yüzden mutlu olamadım. en az 300 ip dendi oda bütçeme uymadı. Ama çok param olsa ben bu işi yüzüme yettiği kadar yaptırırdım. artık her yerde yapılmaya başlandı . Daha fazla yaygınlaştıkça ücreti umarım ucuzlar. Herkes yaptırabilir.
   Sevgilerimle.

   1. selma diyor ki:

    örümcek agı estetıkte bu kadar cok ıgne yapılıyor acı olmuyormu?

 3. selma diyor ki:

  örümcek agı estetıkte bu kadar cok ıgne yapılıyor acı olmuyormu?

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar, yüze emla sürülüyor yarım saat bekliyorsunuz. Ve Doktor baya hızlı anlayana kadar bitiyor. Miktar az olunca anlamıyorsun bişey.
   300-400 tane pdo iğne batırılan hastalara ameliyat ortamında yapılıyormuş işlemleri.

 4. Asya diyor ki:

  Örümcek ağı yaptıracak kişelerin dikkatine.
  Örümcek ağı uygulaması yaptıran bir kişi olarak ;
  Yaşınız 50 yi geçtiyse asla yaptırmayın demiyorum. Ama size çokkkkk pahalıya mal olur diyorum. En az 400 -500 ip yer yüzünüz. Estetik yüz germe fiatını geçiyor. İşlem sonunda kişiye göre değişsede en az 20 gün morarıklık devam ediyor.Bir hafta yüzünüze dokunamıyorsunuz acıyor çünkü. Süresi kısa bu yüzden sıkıntıya değmiyor. 50 yaş ve üzeri başka radikal uygulamalar yapmalı.
  Eğer yaşınız genç ise bu işlemi yapabilirsiniz. En azından hep aynı yaşta kalırsınız ama sürekli yaptırmanız kaydıyla. Yaşınız 30 ile 40 arasında fayda sağlarsınız yaşlanma süreci kısalır. Yine süreklilik olursa . Pahalı bir uygulama genç insanlarda daha az ip gittiği için daha az para tutuyor.
  Tekrar söylüyorum yaş 50 sonrasında bu uygulamayı yaptırmayın. Bazen cilt daha erken yaştada elastikiyetini kaybetmiş olabilir. O zamanda çok zor fayda sağlar milyarlarınız gider sadece. Bu uygulama ileri yaşta çok iple cildi düzeltiyor. Bu yüzden çokkkk paranız varsa yaptırın. 18 ay sonra yenisinizi . çünkü yaşlanma devam etmektedir.

 5. melek diyor ki:

  Merhabalar
  Aciklamaniza Teşekkür ederim. Doğru tespit. 50 yaş üzeri sakın yaptirmayin ilk gunler biraz gerilme oluyor. Sonrasinda hic bir degisim yok. Soruyorsunuz birkac ayi bulur diyorlar. Bekle bekle bisey oldugu yok. Zaten yaptirdiktan sonra kimse ilgilenmiyor. Sikayet etseniz bile kimse size donmuyor. Bulent beyi gormeniz zaten pek mumkun olmuyor. Bazi gunler kampanya oluyor. Bulent bey kampanyadan alinan uygulamalara asla girmiyor. Daha pahali onun uygulamalari. Tabi bunda bizimde payimiz var. Ćok cabuk inaniyoruz. Tabi hergun internet reklamlari tv reklamları inadirıyor bayanları. Kesinlikle hicbir faydasini gormedim. Kisa sureli . Pahali değmez yaptirmaya.

 6. seval diyor ki:

  kesinlikle yaptırmayın.hele estetık ınternatıonalde bulent cihantemurmudur nedı onda hiç yaptırmayın.tamaıyle insanı kandırıyorlar.
  ortam hıjyen degıl.
  yüzün şeklı bozuluyor.
  yüzde enfeksıyona baglı ıltıhap olmaktadır.

 7. Derin diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar, örümcek ağı yaptırdım 2 gün oldu. Yüzüm çok şişti, yaptıranların şişler ne kadar sürede iniyor ? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. Asya diyor ki:

   Merhabalar Derin Hanım, on gün dokununca bile acıyor. on gün sonrasında her gün biraz azalıyor şişi ve acısı , cilt kendine geliyor benimki 20 gün sürdü. Morarıklık 20 gün sonra gitti. Bünyeden bünyeye fark eder heralde. İnşallah sizinki daha erken düzelir.

 8. nalan diyor ki:

  merhabalar orta yas için bir uygulama cildimize ne kadar erken bakarsak o kadar gec yaşlanır. yaşlanmadan yapmalı kırışmadan bakmalı cilde.

 9. aysegul diyor ki:

  İple yuz gerdirmis birileri varsa lutfen sonucunu burda yazabilir mi?yani memnuniyetlerini veya olumsuz yanlarini,,,,,

 10. nalan diyor ki:

  Merhabalar Ayşegül hn , öncelikle yaşınız önemli. Ben uzundur bu işi araştırıyorum. Çok fazla yaptıranla konuştum 50 yaş sonrasının mutlu olduğunu görmedim çünkü yetecek kadar yaptırılamıyor. Çokkkkk para tutuyor.30tl 1 ip 100 ip 3000 tl tutar buda yetmez. 400 ip rahat gider 50 yaşa, buda 12000 tl tutar bu yüzden mecburen az ip yapılıyor. az gelince ip dolayısıyla mutlu olunmuyor. hep şikayet ediliyor. Yapan yer size bu ay düzelecek öbür ay düzelecek. sonunda yeterli olmadı biraz daha. biraz daha
  Örümcek ağı estetiğini 35 ten sonra yaptırın ki yaşlanma yavaşlasın. Süreklilik gerektiren bir işlem . Belli aralıklarla yaptırın.
  Tekrar ve ısrarla söylüyorum 50 yaş üzeri çok ip gideceği için yüz germe fiatına malolur. sonucunda radikal bir değişim olmuyor. 50 yaş sonrası elastikiyeti yok etmek hiçte kolay değil. Bu yaşa kadar cilt toparlama cilde yatırım yapmadıysanız zaten çok zor bu cildi toplamak .
  35 den sonra düzenli yaptırsanız olduğunuz yaşta kalırsınız. 50 den sonra şemsiye iple askıyı daha mantıklı buluyorum ben.

 11. nalan diyor ki:

  Bende yaptırdım bende 50 üzeri olduğum için memnun kalmadım. 280 ip yetmedi. ve sürekli lazer ve mezoterapi yaptırdım yıllarca cildimi kendi haline hiç bırakmadım. Hep baktım. Bende mi sorun diye bütün yaptıranlarla konuştum. genelde insanlar erken yaşta ciltlerine bakmak akıllarına gelmediği için geç kalıyorlar. O zamanda istenen sonucu alamıyorlar.

 12. nalan diyor ki:

  Bu kadar çok iptenmi acaba yüzümün şekli değişti saçımı toplayamıyorum. ben artık bu uygulamayı sevmiyorum. her seferinde yanaklı kişilerde bu işlem zor dedi durdu. başından söylese yanaklar görünmüyormuydu. bu kadar acıya sonucu yeterli değil ve ben artık asla yaptırmam.

Yorum Yaz