Doğal Yolla Güzelleşin

Güzellik, Sağlık

05 Mayıs 2014

ekledi.

Yorum Yaz

2274 kez incelendi.

Doğal güzellik beslenerek besinlerle güzelleşmek anlamına gelir.  Tüm yiyecekler ayrı ayrı vücudumuza yarar sağlarlar. Bunları bilerek beslenmek uzun yıllar güzel ve sağlıklı kalmak demektir.
Cilt kuruluğuna avokado, berrak bir yüz için elma, kırışıklıklara dut, yaşlanmaya karşı ise ıspanak, brokoli ve kereviz ilaç gibi geliyor.

Canlı ve güzel bir cilt için doğru beslenme ve uyku şart.  Yanlış beslenme ilk etkilerini ciltte gösterir.  Ciltte solgunluk, kuruluk ya da lekelerle kendini gösterir.

Ispanak_Resimleri

Ispanak:

Ispanak,   kereviz ve brokoli gibi sebzeler, yüksek oranda antioksidanlar ile (yaşlanmayı geciktiren ve çevre kirliliğinin etkisini azaltan vitaminler) cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini, yaraların iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitamini içerir.

havuç

Havuç:

Çok iyi bir sivilce ilacıdır. Sağlıklı cilt, saç, tırnak ve sinirler için gereken fosforu içerir.

Kırmızı Elmalar

Elma:

hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan  E vitaminini ve folik asit içeren elma, cildin berraklaşmasını sağlar. Cildi destekler.

Dut

Dut:

Kırışıklıklara iyi gelir. Yaşlanmayı geciktirmede etkili antioksidan içerir. Ayrıca kısa zamanlı hafıza ve denge için de yararlıdır. Her gün bir avuç dut yiyebilirsiniz mevsiminde.  Kışında kurutulmuş dut tüketebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz