Göz Altında Derinizin Üzerindeki İnce Yağ Kesecikleri Neden Olur?

Güzellik, Sağlık

16 Nisan 2014

ekledi.

Yorum Yaz

8357 kez incelendi.

Benim de iki göz pınarlarında küçük küçük yağ bezeleri uzaktan pek belli olmasa da yakından bakınca rahatsız eden bir görüntü.  Normal cilt bakımlarında o küçük yağ keseciklerini steril ortamda çıkartarak bakım yapıyorlar.  Tekrarlayabiliyor yeniden.  Bir daha oluşmaması için antiseptik arındırıcılar vardır. Onlardan kullanmak gerekir.

Benim yaptığım hatayı yapıp sıkmayın daha büyük sorunlar çıkıyor. Gözün altı çok ince yapılı çünkü.  Mutlaka uzman doktor yada güzellik uzmanına danışın.

Göz altı derimiz  diğer bölgelerden çok daha ince ve yağ açısından fakir  hassas bir bölge.  Eğer burada küçük beyaz yağ bezeleri oluşmaya başladıysa, derinin ihtiyacı olandan çok fazla yağlı ürün kullanmaktasınız diyor bazı uzmanlar.

Yağ bezelerinin  yüksek kolesterole bağlı olduğunu iddia edenler de var.

Fazla yağlı “göz makyajı temizleyicileri” de beyaz yağ butonlarının oluşmasına yardım edebilir. Ne olursa olsun göz makyajınızı sakın saf yağlarla, yağlı kremlerle temizlemeyin.  Bu iş için özel olarak üretilmiş ,uçucu yağlarla özel kozmetikler kullanılmalıdır. Göz etrafının özel bakım isteyen bir bölgedir. (Boyunda aynı böyledir.  )  Yaşlanma ilk gözde başlar.

Beyaz yağ butonları yüzde olduğu gibi, en çok gözlerin altı ve üstünde , göğüste ve sırtta da oluşabilir. Bu ölü hücrelerin toplaşması ile oluşan ve ağır bir büyüyen bir yağ bezi hastalığı olarak biliniyor.  Minik beyaz kum tanecikleri gibi görünen bu noktaları güzellik uzmanı özel bir aletle temizler.

yağ bezeleri

Nasıl tedavi edilir?

İlk önce kullandığımız kremleri değiştirin ve jel kıvamında veya serum yapıda olanlardan seçmeye dikkat edelim. Cilt bakımında uzman kişi deriyi dezenfekte eder. Büyüteç altında ince bir iğne yardımıyla deriyi kaldırıp butonu çıkarır. Ardından maske uygular ve yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar.

Ama ilk önce yapılması gerekli :

Yağ bezeleri için doktora gitmeli.

Özellikle kolestrol tahlili yaptırmalısınız.

İyi bir uzmana cildinizi temizletin.

Ayrıca size şu formülü uygulamanızı öneririm:

  • 1 adet salatalık suyu
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akını köpürene kadar  iyice çırpıp,  içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz