Kekik Ve Zayıflama

Diyet, Sağlık

19 Şubat 2015

ekledi.

Yorum Yaz

1382 kez incelendi.

Son yıllarda şişmanlık artık problem olmaya başlamış ve sağlığımızı tehdit eder hale gelmiştir. Fazla kilo ciddi sağlık sorunlarına  yol açabilecek bir sorundur artık. Kalp ve damar hastalıkları, tansiyon ve diyabet gibi hastalıklara yakalanmak istemiyorsak  fazla kilolardan kurtulmamız gerekmektedir. Kilo sorunları olan yaşayan kişiler adeta denize düşen yılana sarılır misali her duyduğu şeyi yaparlar. Hangi hap , hangi alet çıksa onları kullanırlar ve amaçları  sağlıklı bir vücuda kavuşabilmektir, bütün çaba bu yüzdendir.

Kekik suyu da zayıflamak için kullanılan kuvvetli  alternatif yöntemler arasında  yer alır.

Kekik suyu vücutta bulunan yağların erimesinde  çok etkilidir .  Kekik suyu yağ yakımında çok etkilidir.  Ayrıca kan dolaşımını da hızlandırır.  Damar tıkanıklığını önler ve  tansiyonu dengede tutar.

Yapılan  araştırmalara  göre kekik suyu mikropları öldürücü bir etkiye sahip olduğu görülmüştür . Metabolizmayı düzenleyerek yağ yakımını hızlandırır.  Ayrıca kanser hastalığı için de engelleyici bir bitki olan kekik,  şeker hastalıklarına da tavsiye edilmektedir.

Kekikkekik_tarlasi

Kekik suyu nasıl hazırlamalı?

Kekik suyu için kullanılacak kekiğin taze olması gerekir. Kurutulmuş kekik taze kekik kadar etkili değildir. Bu nedenle taze kekik kullanılmalıdır. Kekik suyu hazırlamak için küçük ve büyük boy tencere kullanılır. Büyük boy tencereye bir miktar su ilave edilir. Küçük boy tencereye ise kekik yaprakları yerleştirilir. Küçük tencere su ilave edilen tencerenin içine oturtulur. Tencerenin kapağı hava almayacak şekilde kapatılır. Ocakta bu şekilde ortalama 1 saat kadar kaynatılır ve kekik suyu hazır hale gelir.

Kekik suyunun zayıflamada etkisi araştırmalarla kanıtlanmıştır ;

Kekiğin faydaları sayılamayacak kadar fazladır. Hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemini düzene sokar. Ayrıca kanda bulunan fazla yağın vücuttan atılmasını sağlar. Kalori yakıcı bir etkisi de olan kekik suyu kilo vermek isteyenler için ideal bir bitkidir. Ayrıca cilt temizleyici bir özelliği de vardır. Ufak bir parça pamuk kekik suyuna batırılarak cilt silinirse cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.

Etiketler: ,

Yorum Yaz