Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cuburlar Nelerdir?

Diyet, Sağlık

13 Mart 2015

ekledi.

Yorum Yaz

1311 kez incelendi.

 

Kilo aldırmayan  sağlıklı abur cuburlar:

fındıkk kuru üzüm

  • Fındık ve  kuru üzüm karışımı:  fındığın kilo vermeye katkısı olduğu biliniyor,  kuru üzüm ile beraber yersek, demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızı hızlandırmış oluruz.

ceviz içi

  • Ceviz : Omega – 3 zengini ceviz, tok tutar ve  metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır. Ve ayrıca zinde, enerjik olmamızı sağlar, algı düzeyimizi arttırır.  Öğün aralarında 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar.

kuru üzüm leblebi

  • Kuru üzüm ve leblebi karışımı :  1’ er çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek  sizi tatmin eden bir abur cubur olacaktır.

peynir b-503015-Ekmek_Fabrikası_ maydanoz sapı

  • Peynir, ekmek ve  maydanoz ile sandviç :  Peynir ve ekmek ikilisi birde yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak da ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz.

yoğurt t Maydanoz

  • Yoğurt ve maydanoz karışımı :  Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp, dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır. Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye yardımcı olur.
  • Meyveli probiyotik yoğurt : Pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliyiz. Böylece bağışıklık sistemimizi de güçlendirmiş oluruz.
  • Yoğurt , yulaf ezmesi , ceviz: Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışmasını sağlar.

Etiketler: ,

Yorum Yaz