Mezoterapi

Güzellik

14 Eylül 2014

ekledi.

Yorum Yaz

1357 kez incelendi.

mezoterapi yüze

Mezoterapi
Cilt Gençleştirme: (MEZOLIFTING)

Cilt desteğini , canlılığını, diriliğini ve gençliğini  etkileyen çeşitli ürünlerden kolajen, cilde dolgunluk veren hyaluronik asit, çeşitli vitaminler, yeni hücre oluşumunda etkili aminoasitler, mineral tuzları ve hücre ve doku  tamirini hızlandıran koenzim K gibi maddeler cilt üzerine sürülse de cildin derin tabakalarına nüfus edemezler. Fakat mezolifting yöntemi ile ilaçlar hedeflenen dokuya direk  ulaşabilir. Bu da mezolifting’in anti-aging amaçlı kullanılan ürünlerin cilde uygulanması konusunda en etkili yöntemlerden biri olduğunu göstermektedir. 
Faydaları  Nelerdir?

Cildin gerginliği artar.

Cilt canlanır, parlaklık kazanır ve toparlanır.

Cildin yaşlanma süreci gecikir ve nem oranı artar.

Kolajen ve elastin liflerin üretimi artar.

Kırışıklar ve açık porlar azalır.

C Vitamininin  etkisi ile cilt rengi açılır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Mezolifting uygulamasından sonra uygulama yapılan bölgelerde hafif kaşıntı ve yanmanın yanı sıra hafif morluklar oluşabilir.

Selülit Tedavisi

Selülit genel yağlanmadan farklı bir olgu olup diyetle, egzersizle veya diğer zayıflama yöntemleriyle tamamen ortadan kaldırılamaz.  Selülitin en etkin tedavilerinden birisi de mezoterapidir. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek,  fazla yağların parçalanmasını sağlamak, böylece selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağların yakılması için tedavi, diyet, egzersiz,  ve  LPG ile desteklenir.
Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde bel, basen, kalçalar, bacak üst bölümünün iç ve dış kısmı, dizin içi ve yanları, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı  toplandığı bütün bölgelere uygulanır.  İlaçlar mikro enjeksiyon tekniği ile cilde  1-6 mm derinliğinde ve ortalama 1 cm aralıklarla enjekte edilir. Enjeksiyonun içine belli farmakolojik özelliklere sahip ilaçlar konur. Bu ilaçlar bölgesel kan dolaşımını düzenleyen genellikle doğal bitkisel ilaçlardır. Haftada 1-2 kez yapilan bu enjeksiyon yaklasik 10 dk da tamamlanır Enjeksiyon bölgesinde geçici ezik ve çürükler olabilir. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu nedenle bu problemler geçicidir. Tedavi sirasinda kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola) soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, sekersız, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulamalıyız.

Tedavi hastanın durumuna göre 8-15 seans uygulanır, 1-2 beden incelme olur, cilt esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Eğer hasta  diet ile bunu korursa sonuçlar kalıcıdır. Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama sağlarkan sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme göstermesidir, hanımlarda özellikle gebelikten sonraki sarkma problemleri ve yaşın ilerlemesine bağlı kol altlardaki sorunlarda bilinçli bir şekilde uygulandığında  başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Saç Mezoterapisi

Özellikle saç dökülme ve saç canlandırmada tercih ettiğimiz bir yöntem, ilk aşamada saç dökülme nedenleri araştırılır ve tedavi edilir. Var olan kıl köklerin  beslenmesi için yapılan yöntemlerden biri saç mezoterapi yöntemidir. Bu yöntemde çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile vitamin, kan dolaşım düzenleyeciler,  elastin,  kollogen  tetikleyeciler,  keratin yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl enjekte edilir, kişinin problemin yoğunluğuna göre minimum 6 seans 5-7 günde bir uygulanır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde oldukça iyi ve sonuçlar alınmaktadır. Bu dökülmeler arasında metabolik, stresden kaynaklanan, mevsime bağlı dökülmeler ve gebelik sonrası ani dökülmeler bulunmaktadır. Diğer hormonal/genetik dökülme tiplerinde ise destekleyici bir tedavi yöntemidir.

Dermatec Dr. Ata Nejat Ertek

 

Etiketler: , ,

Yorum Yaz