RF Body-Tite Denilen Radyo Frekans Cihazı İle Yağlarınızdan Kurtulun

Diyet, Genel, Sağlık

23 Mart 2014

ekledi.

Yorum Yaz

1249 kez incelendi.

RF Body-Tite denilen Radyo frekans cihazı ile yağlarınızdan kurtulun 

 

Estetik doktorlarına ve güzellik merkezlerine   hastaların en fazla başvurdukları sorun   fazla yağlarından kurtulma, incelme isteğidir. Özellikle 35 li yaşlardan itibaren kilo verme zorlaşmakta, göbek-bel-sırta uzanan simit bölgesi, bacak içleri, gıdı, diz kapağı iç alanı ve üstü, kollar gibi alanlar özellikle kadın hastalarılarını rahatsız etmektedir.  Erkeklerde ise daha çok erkek tipi meme büyümesi ve bahsettiğimiz simit bölgesi sorun yaratmaktadır.

Bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmada eskiden beri tervih edilen yöntem liposuctiondur.  Ama liposuctionla boşaltılan bölgede cilt içi boşalır ve bollaşır. İşte bu sebeple istenen hem incelme hem sıkılaşmadır. Bu sıkılaşmayı sağlamak amaçlı olarak lazer lipoliz ve bahsedeceğim Bodytite radyofrekanslı liposuction gibi cihazlar geliştirilmiştir.

Yeni nesil liposuction cihazlarında cildi sıkılaştırma amaçlı olarak özellikle cildin temel yapıtaşı olan kollajeni arttırma ve bağ dokusunu sıkılaştırmaktadır.

Bodytite ile liposuctionda ciltte açılan küçük bir delikten girilerek hem içerdeki yağ eritilip emilir, hem içerdeki küçük kanamalar durdurulur (böylece kanama ve morarma azalır), hemde dışarıdaki parçasından cilde verdiği radyofrekans dalgaları ile cilt sıkılaşır. Böylece sanki ütülenmiş gibi düz ve sıkı bir yüzey elde edilir.

Daha işlem anında  % 40 sıkılaşma farkedebilmekteyiz ki bu aslında eski tekniklere göre önemli bir avantaj.

Ameliyat Öncesi Ameliyat ve Ameliyat Sonrası:

 Öncelikle ameliyat sabahı aç karnına hastaneye gelinir, tetkikler tamamlanır, anestezi uzmanı sizi muayene eder ve aneztezi şekline birlikte karar verilir.  Çok geniş alanlarda genel anestezi tercih etmekle birlikte, kol yada sadece diz içi gibi küçük alanlarda lokal anestezi tercih edilebilir. Lokal anestezi yanında alacakaranlık anestezi (twilight anestezi) dediğimiz aynı endoskopideki gibi sedasyon altında ameliyat yapılabilir. Böylece ameliyatınız hem rahat hem güvenli hemde hafızanızda kötü ağrılı herhangi bir anı olmadan tamamlanır.  Tüm ameliyatlar da olduğu gibi ,  özellikle liposuction ameliyatı da bir ekip işidir ve bu sayede başarı elde etmek mümkün olmaktadır

Ameliyatta çok küçük deliklerden girilerek içeriye yağ hücrelerini şişiren, küçük kanamaları azaltan, o bölgeyi uyuşturan sıvı verilir. Ameliyat esnasında şikayet edilen örneğin  bel yada göbek alanı neredeyse iki katı olur. Daha sonra 10 dakikalık bir bekleme süresiyle o bölge uyuşur ve hazır hale gelir.  Liposuctionla işleme başlanır. Fazla yağın % 50 si liposuctionla alınır, daha sonra Bodytite işlemine başlanır. Bu cihazla içerideki yağ eritilir, emilir, ciltle doku altı arasındaki damarlar yakılır kanama durdurulur, radyofrekans sayesinde örümcek ağı gibi ciltaltında uzanan kollajent bantlar ısınır ve büzüşür. Böylece ütüleme tamamlanmış olur.

Ameliyatta alınan yağ miktarı değişmekle birlikte  genelde 3 litreyi geçmemeye çalışır doktorlar.  Çünkü alınan yağ sıvı kaybı olarak size yansır.

Ameliyat sonunda  korse  giydirilir ve serviste yatağına yatırılır .  Genelde çok geniş alan sa ve narkoz verildiyse o gece serum takviyesi, ağrı kontrolü amaçlı hastanede kalınabilir .  Ama genel olarak alacakaranlık anestezi (sedasyon) uygulanan hastalar o günün akşamında korsesiyle evine gidebilir.

İlk gece mutlaka içeri verilen sıvıların sızıntısı olmaktadır. Bu normal bir durumdur.

Ameliyat sonrası 3. gün kontrolünüz yapılır, banyo yapabilirsiniz, aynı anda korse de yıkanır.  Korseyi e az 2 hafta giymeniz önerilir.  Korse aynı alçı gibi vücudu şekillendirir.

Bu işlemin yapılabileceği bölgeler:

Gıdı, Kollar , Basen, Sırt, Bel, Göbek, Bacak içi, Dizler içi ve üstü, Popo altı banana fold bölgesi,  Ayak bileği inceltme de kullanılmaktadır.

Erkeklerde Jinekomasti (erkek tipi meme büyümesi) düzeltilmesinde kullanılabilir.

Daha işlem sırasında % 40 sıkılaşma oluyor.  bodytite ile liposuctionda ciltte   açılan  küçük bir delikten girilerek  hem içerdeki yağ eritilip emilir,   hem  içerdeki küçük kanamalar  durdurulur (böylece kanama ve morarma    azalır), hemde dışarıdaki parçasından  cilde verdiği radyofrekans    dalgaları ile cilt sıkılaşır. Böylece sanki  ütülenmiş gibi düz ve sıkı  bir yüzey elde edilir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz