Şemsiyeye Askı İle Yüz Gençleştirme

Güzellik, Sağlık

20 Mayıs 2014

ekledi.

Yorum Yaz

1134 kez incelendi.

Yaş ilerledikçe her insanın isteği genç kalabilmek. Akıl olarak olgun olmak hepmizin hoşuna gitsede görüntümüzün yaşlanması ve bozulması bizi üzer. Hep genç kalmak genç ölmek mümkün olsaydı keşke.  Görüntü olarak yaşlılığa çareler çeşitli yöntemlerle mümkün olabilmektedir.  

Nasıl yaşlanırız peki;

Yaşlanmaya götüren nedenlerden birisi cilt dokuların aşağı doğru inmesidir. Bu inme ile birlikte yüzün kontürleri bozulur.  Kaşlar, yanak, ağız köşeleri ve çene kenarları aşağı iner ve yüze yorgun, hüzünlü ya da yaşlı bir görüntü verir.  Bu aşağıya inen yüzü kaldırmak gerekir genç görünüm elde etmek için.

Yapılan uygulamalarla yüzü yukarı doğru alma işlemleri arasında askı sistemi, dikişleri basit olması nedeni ile bir dönem rağbet gördü. Küçük kancalarla çekme mantığına dayalı bu ipler ile cildin tahriş olduğu, geçiş noktalarının gamze ya da çukurluk olarak belli olması gibi sakıncaları olduğu için zaman içinde vazgeçildi.

Kancanın  yerine dokunun iyileşme potansiyelini kullanan dokuyla uyumlu dikişler bu konuda yeni bir yöntem geliştirmiştir. Yumuşak ve şeffaf küçük şemsiyelere sahip olan bu dikişle , dokulardaki suyla temas ile daha da yumuşamakta ve dışarıdan belli olmamaktadırlar.  Ayrıca derin dokuya yerleştirildiği için  dışarıdan belli olmazlar. Vücudun iyileşme mekanizmaları şemsiyeler ağ şeklinde kollajen  oluşturmakta ve bu kolajen  citte kaldırma sağlamaktadır. Ortalama 1 saatte işlem tamamlanır. Lokal anestezi altında yapılan işlemden hemen sonra sonuç görülebilir. Bu yüzden çok mutlu eden uygulamalardan birisidir. Yüzün sarkan kısımlarını kaldırmanın  yanında, yüze rahat  freş   ifade vermek için idealdir. 

Özellikle ağız çevresi sarkmaları,  yanak kaldırma  ve çene altı sarkmalar için uygun bir yöntem olduğu söyleniyor. Bu yöntemin süresi kullanılan ürünün ip  sayısı ve uygulanan tekniğe göre değişse de 3-4 yıla kadar uzayabiliyor. Yöntemin en önemli avantajı etkisi azaldıkça, işlemi tekrar etmeksizin gerginliğinin ayarlanabilmesidir. Bunun nedeni şemsiye kısmı erise de iplikler etrafında oluşmuş olan kollajen liflerinin kalmasıdır.

Başka gençleştirme uygulamalarıyla birlikte yapılırsa dahada kalıcı gençlik sağlanabilir. 

İşlem mutlaka bu işlemin eğitimini almış Estetik Cerrah tarafından gerçekleştirmelidir.  Kişinin cilt doku kalınlığı, sarkmanın derecesi ve kişinin yaşı gibi pek çok faktör şemsiyeleri yerleştirme şeklini, yerini ve sayısını belirler. Bu işlem  herkese aynı uygulanmaz.  Şemsiyelerin yerleştirme yönü ve sayısı ihtiyaca göre , kişiye göre değişir.

Bazen asimetri bozulma durumları olabilir. Yoğun sarkması olan kişilerde ise yapay bir gerginlik olarak karşıdan gözlemlenebilir. (Gergin ve Çekilmiş bir yüz).  Ameliyat olmaktan korkan kişilerin tercih ettiği  ve sonucu hemen görülen bu uygulama hasta memnuniyetinin çok olması yüzünden sıkça tercih edilmektedir. 

Etiketler: , ,

Yorum Yaz