Toprağa Çıplak Ayakla Basın!

Genel, Sağlık

23 Ocak 2015

ekledi.

Yorum Yaz

1337 kez incelendi.

Walking

Toprakta yalın ayak yürüyün stresiniz gider. Vücudunuzdaki elektrik  gider diyenler.  Bu gerçekten doğrumu dur?. Vücudun  elektriği gerçekten toprağa geçer mi çıplak ayakla  basınca?

Evet , yaşam bir enerji alışverişidir. Bu alışveriş metabolik aktivite ile sağlanır.  Metabolik  aktivite ise  hücresel faaliyetler sonucunda açığa çıkan enerji kullanımıdır.  Kalbin çalışırken etrafa yaydığı elektrik enerjisinin elektrokardiyografi ile kaydı, buna iyi bir örnektir.  Vücudumuzdaki elektrik bir yandan üretilir bir yandan tüketilir.  Bunun bir dengesi olması gerekir.

Eğer vücuttaki elektrik dengesi bozulursa  , aşırı elektrik yükü hücresel faaliyetlerin aksamasına yol açar.  Bu da yorgunluğa ve bitkinliğe yol açar.

İnsan da evrende  yaşayan her canlı gibi doğanın içinde hayatta kalabilmek , yaşamak için  evrimleşti, ancak günümüzde doğayla başbaşa yaşamak neredeyse imkansız hale geldi. Kullandığımız ayakkabılar, botlar, çoraplar bizi bu doğadan en çok uzaklaştıran nesneler oldu. Ama ondanda önemlisi artık  yaşadığımız alanlarda beton, halı, parke gibi kaplamalar var ve bunlarda doğayla olan bağımızın tamamen kopmasına sebep oluyor. Bu durum ise bizim nefes vermek kadar doğal olan   terlemek, dışkılamak,  bir boşaltımımızı gerçekleştiremememize sebep olmaktadır. boşaltımımız da yaşadığımız bu sorunlar  ise insan vücudunda kendini hastalıklar ile göstermektedir. Toprağa dokunarak , yada basarak atamadığımız elektrik hücrelerimizde birikerek, hücrelerimizin genetiğinin bozulmasına yol açmakta ve bu bozulmalar kanser yada bazı  hastalıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Fırsat bulduğunuz temiz ortamlarda boş buldukça ayaklarımızı toprağa basalım.

Etiketler:

Yorum Yaz