Yemek Tuzu Siğilleri Kısa Zamanda İyileştiriyor Mu?

Genel, Sağlık

28 Aralık 2012

ekledi.

Yorum Yaz

1219 kez incelendi.

Geçenlerde çok eski zamanlardan bir dergi geçti elime  dergide ilginç bir deney yazıyordu;

Frankfurt Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan ilginç bir deney tuzun sigillere karşı en etkin ilaç olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır.

16 yaşında bir erkek çocuğun ellerini saran siğiller kısa aralıklarla narkoz altında ameliyat yolu ile alınmalarına karşın yeniden ortaya çıkmaktaydı. Ameliyatın bir sonuç getirmediğini gören doktorlar iki ay süreyle tuz banyosu uygulamasına geçmişler ve çocuğun siğillerinin ısa zaman sonra tamamen ortadan kalktığını görmüşlerdir.

Açıklama;

Yapılan açıklamaya göre tuz banyosu sırasında deri belli oranda tuz depolama yeteneğinde Deri tarafından emilen tuz derinin kan dolaşımını  artırmaktadır. Siğiller kan dolaşımının yeterli olmadığı yörelerde çoğunlukla görülmekte ve buralarda yayılmaktadırlar. Sadece yemek tuzu değil diğer tuzlar da bu konuda etkin olabilirler. Deniz suyu da siğillere iyi gelmektedir.

Uygulama;

Hazırlanan tuz banyosu için her litre su için bir yemek kaşığı tuz yeterlidir. banyo küvetindeki tuzlu suyun  sıcaklığı 40-41 derece olmalıdır. Banyo süresinin sekiz on dakika olması normaldir. En fazla alında terler oluşmaya başladığında banyodan çıkmalıdır.

Sadece ellerde ya da ayaklarda oluşan siğiller için minik banyolar uygulana bilinmektedir.  Aynı koşullar uygulanırken ilave olarak sıcak sudan çıkartılan elin soğuk su içine batırılması ve bu işlemin 10-20 kez tekrarlanması ve en son olarak soğuk suya batırılması öngörülmektedir.

Denemekte yarar var diye düşünüyorum.

 

 

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz